U16-os leány Eb: Nagyot küzdöttünk, de végül Finnország jutott az elődöntőbe
21
2024
2024. augusztus 21.  |  20:42
A miskolci U16-os Európa-bajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott 60-71-es vereséget szenvedett Finnországtól, így a magyar lányok az 5-8. helyért folytathatják a versengést.

Egész népes szurkolótábor előtt kezdhették meg a meccset a csapatok, és az első pár támadásban a pontatlanság volt a jellemző, majd a finnek szerezték az első pontokat (0-5). - írta a wbasket.hu. Ocsenás védekezett jól, így egy könnyű ziccer után mi is feliratkoztunk az eredményjelzőre (2-5). Jól védekeztek a finnek, de ránk sem lehetett panasz, négy eladott labdára kényszerítettük ellenfelünket. Ocsenás betörését követően 4-7-re zárkóztunk. Percekig egyik csapat sem tudott elmozdulni erről az eredményről. Fárbás triplájával azonban megtört a kosárcsend, 7-7-nél egyenlítettünk. Nenonen négy pontja azonban ismét a finneket juttatta előnyhöz (7-11). Kicsit megakadtunk támadásban, nem dobtunk több kosarat ebben a játékrészben, 7-11.

A második etap elején Kecsmárik pontjaival lett újból egál (13-13), majd az ő triplájával 16-13-ra fordítani is tudtunk. Természetesen a finnek egyből reagáltak, és több hiba után 17-22-nél kellett Czirják Szilviának időt kérnie. Babay-Bognár ziccerét követően nemhogy csökkent volna a különbség, hanem 6 pontosra nőtt, 19-25. Csaplár-Nagy Larára egyértelműen figyelt ellenfelünk, de a fiatal játékos így is egy szerencsés utolsó másodperces dobást tudott értékesíteni, amivel 21-25-re módosult az eredmény. Előbb Kecsmárik, majd Babay-Bognár szerzett kosarat, és a plusz egy büntető után 26-25-re vezettünk. Nenonen továbbra is jól játszott, a félidőben az ő pontjaival 26-29 volt az állás.

A nagyszünet után 6 ponttal ellépett Finnország, de a magyar lányok elkapták a hárompontos vonalról a fonalat, Fárbás, Rigó és Ocsenás dobott egymás után három triplát (37-34). Csaplár-Nagy és Kecsmárik kosara közé egy finn távoli ékelődött, ismét Nenonen volt eredményes (40-37). A magyar szurkolótábor hangja a lányokhoz is elért, Rigó nem hibázott a büntetőről (42-37), de egy finn triplával ismét csak két pont lett a különbség (42-40). A zóna védekezésben már sokadszor maradtunk le a dobóról, és ezeket az üres helyzeteket a finnek megbüntették, 44-46-ra fordítottak. A harmadik negyed végét Rigó ziccere zárta, ami nagyon fontos volt, hiszen így 5 pontos látótávolságban tartottuk a finneket (46-51).

Az utolsó 10 percbe érkezve 46-54-nél volt az eddigi legnagyobb előnye Finnországnak, de Csaplár-Nagy centermunkája eredményes volt, így 48-54 lett az állás. A finnek dobószázaléka továbbra sem esett, 49-59-nél 10 pont lett a hátrányunk. Többször is jól védekeztünk egymás után és a lányok is érezték, hogy most kell megfogni a finneket, Ocsenás és Fárbás büntetőivel 52-59-re zárkóztunk. Viszonylag egész sok büntető volt mind a két oldalon, amiket mi 64%-al, míg a finnek 58%-al dobtak. Dinnyés triplájára felugrott a csarnok, 55-61. A lepattanóknál harcosabbak voltak a finnek, 17 támadó lepattanót szedtek. 57-65-ös állásnál magyar időkérés következett. Az utolsó két percbe érkezve 11 pontos differencia volt a két gárda között (57-68). Ocsenás a büntetőről szépített, majd Fárbás is ziccert szerzett, de a túloldalon a finnek továbbra is dobták a kosarakat, így nem csökkent a különbség (60-71). Nagyot harcolt a magyar csapat, de a mai napon Finnország volt a jobb, 60-71-es finn győzelem született. A magyar válogatott az 5-8. helyért folytathatja a küzdelmet.

Magyarország - Finnország 60-71 (7-11, 19-18, 20-22, 14-20)