U16-os leány Eb: Becsülettel küzdött válogatottunk, de érvényesült a francia csapat fizikális fölénye
16
2024
2024. augusztus 16.  |  21:21
A miskolci U16-os Európa-bajnokság nyitó mérkőzésén a magyar válogatott 71-40-es vereséget szenvedett Franciaországtól.

A francia válogatottal Zaragozában felkészülési tornán találkoztunk július végén - írta a wbasket.hu. Azóta a keretük két helyen változott, az U17-es világbajnokságon negyedik helyet szerzett csapatukból csatlakoztak játékosok. A végső győzelemre is esélyesnek tartott riválisunk kezdte jobban találkozót, három perc alatt 7-2-re léptek el. Csaplár-Nagy Lara szerezte az első magyar pontokat a tornán. A kisebb francia megugrás után szépen felzárkózott válogatottunk. Babay-Bognár Kinga büntetőivel 10-10-nél egyenlítettünk, majd a vezetést is átvettük. A hajrában 12-10 után 9-1-es futással zárta a negyedet a címvédő. Ehhez a második szakasz elején 10-0-s futást tettek hozzá, 29-13-ra alakítva az állás. Az első és a második etap fordulója ezzel el is hozta azt a differenciát a számszerű eredményben, amely innentől a teljes mérkőzést meghatározta.

Nagy fizikális különbség jellemezte a találkozót, de egyértelmű cél volt olyan részfeladatok megoldása, melyekből a következő mérkőzésekre tud építkezni csapatunk. Becsülettel küzdöttek a magyar lányok és Ocsenás Móna négy pontja után 31-18-nál már a francia szakvezetésnek kellett időt kérnie. A félidő hajrához érkezve 33-21-nél 12 pontra zárkóztak fel a mieink. Ezt követőn ismét megugrott a címvédő, de 37-21 után újra tudtunk szépíteni. A nagyszünetben 37-24 állt az eredményjelzőn. 20 perc játékot követően a 7 pontos Babay-Bognár Kinga volt a legeredményesebb. A harmadik negyedet csapatkapitányunk, Kecsmárik Olívia két büntetője vezette fel. Nem sokkal később Csaplár-Nagy Lara is betalált. Kétszer is feljöttünk ekkor 11 pontra. Egy triplával, ami a címvédő nyolcadik sikeres hármasa volt ezen az estén, azonban lezárta felzárkózásunkat a francia gárda.

Végül 39-28 után 10-0-s futással erősítette meg fölényét a francia együttes. Rigó Dorina törte meg a kisebb kosárcsendünket, majd a hajrában Csaplár-Nagy Lara is megvillant. Az utolsó 10 percnek 57-32-ről vágtak neki a csapatok. A győztes kiléte nem lehetett kérdés, de az érezhető volt, hogy mindkét stáb maximális koncentrációt és küzdést követel meg a tanítványaitól. A különbség 25 pont környékén állandósult. Ez alá Ocsenás Móna és Lép Izabella dupláival 64-40-nél jöttünk be. A hajrában francia találatokat rögzíthettünk a jegyzetinkbe, egészen pontosan 7-0-val zárták a találkozót és így alakult ki a 71-40-es végeredmény.

Folytatás szombaton 18 órától Izrael ellen.

Franciaország - Magyarország 71-40 (19-13, 18-11, 20-8, 14-8)