U18-as női Eb: Csoportharmadikként zárt válogatottunk
05
2024
2024. augusztus 5.  |  21:50

A portugáliai U18-as Európa-bajnokságon a magyar válogatott 63-49-es vereséget szenvedett Lengyelországtól. Ezzel a mieink a D-csoport harmadik helyén zártak.

Fárbás Eliza öt pontja vezette fel a találkozót, majd Gábor Lili és Josepovits Kinga növelte az előnyünket. Igyekezett gyorsan magához ragadni a kezdeményezést a csapatunk. Nem telt el öt perc, amikor már 11-5-re mentünk. A folytatásban a lengyelek is megvillantak támadásban és felzárkóztak 3-4 egységre. Ettől függetlenül 10 perc után 14-11-re vezettünk. Ez volt a mieink legponterősebb első negyede a tornán. A második szakasz elején Janzsó Alíz még értékesített egy duplát, de összességében 8-2-es futással 19-16-ra fordítottak a lengyelek. A mieink gyorsan rendezték a sorokat, amikor Gábor Lili triplája célt ért, 23-19-nél úgy nézett ki, hogy ismét a válogatottunkhoz kerül az irányítás.

A második szakasz második felében nem csak tartotta, de növelte is az előnyét csapatunk. Josepovits Kinga, Poczkodi Zsófia és Drahos Leila büntetőivel 30-21-re szakadtunk el. Kifejezetten keményen, kellemetlen stílusban játszottak a lengyelek. Azzal viszont, hogy a magyar lányok büntetőket harcoltak ki és ezeket jó százalékkal értékesítették, összességében tartottuk a vezetést. A félidőt lengyel dupla zárta, de így is 30-23-as előnnyel gazdálkodhattunk. Kókai Patrícia 6, Gábor Lili és Fárbás Eliza 5-5 egységnél járt. A harmadik etap a másodikhoz hasonlóan indult. Ezúttal 7-2-es futást mutatott be a riválisunk, amivel 32-30-ra szépítettek. Ezt követően viszont ismét érkezett egy tripla Gábor Lilitől és ezzel stabilizálódni látszódott a vezetésünk.

A harmadik negyed második felébe fordulva Janzsó Alíz 37-34-re alakította az eredményt. Ezt követően viszont riválisunk akarata érvényesült. A lengyelek 11-0-val zárták a harmadik szakaszt és ezzel 45-37-re fordítottak A harmadik 10 percet 22-7-re hozták. A lengyelek 12-ből 8-at dobtak be mezőnyből ebben a szakaszban. A mieink 15-ből 3-at. A záró etapból nem telt el egy perc és 49-37-nél már 12 egység választotta el a feleket. 51-37 után Rátkai Eszter törte meg a kosárcsendünket, de ekkor már olyan mértékű volt a hátrány, hogy reális győzelmi esélyeink nem lehettek. A hajrában már a 18 pontot ostromolta a differencia. Mindenben válogatottunk fölé nőtt Lengyelország. Az utolsó percben Drahos Leila és Szücs Gréta szépített, így alakult ki a 63-49-es végeredmény.

Folytatás szerdán immár a nyolcaddöntőben. A riválisunk Olaszország lesz.

Lengyelország - Magyarország 63-49 (11-14, 12-16, 22-7, 18-12)