U18-as B divíziós férfi Eb: Kilencedik helyen zártunk
04
2024
2024. augusztus 4.  |  21:10
Kékesi triplájával indult a csata a 9. helyért, Rosta kiosztásából Lukácsi is kintről volt pontos, ezt Bye visszadobta, majd Buglyó szerzett két pontot - írja a bb1.hu. Egy hosszabb pontcsendet Lukácsi zárt le egy tempóval, Demoniere ziccerezett, a norvégok ezután időt kértek (10-5). Rosta villant a festékben, Flasár egy támadólepattanót tett vissza, Tallós háromból két büntetőt értékesített. Nordheim zárta le egy duplával a magyar futást, Tallós szórt egy hármast, a negyedben pedig több kosár nem született, a mieink 10 perc után 12 ponttal álltak jobban, mint Norvégia. 19-7

Flasár révén magyar kosárral kezdődött a második negyed is, Bergseng egy elrontott tripla után helyezkedett jól, Rosta viszont azonnal válaszolt a túloldalon. Nordheim volt pontos kintről, Buglyó vert meg emberét, Norvégia pedig ismét időt kért (25-12). Keller tripláját azonnal visszadobta Kruse, Buglyó egy tempót is a helyére rakott, Demoniere betörése után a mieink időt kértek. Rosta süllyesztett el egy triplát, Lukácsi az egyik büntetőjét dobta be, Kruse mindkettőt, de ezt Kékesi a mezőnyből egy dobással annullálta. Keller hármasával már a 20 pont volt a differencia, a félidőt Rosta kettese zárta. 41-19

Lassan kezdődött a második félidő, mindkét csapat játékát a hibák jellemezték, az első négy percben egy norvég és két magyar pont született. Lukácsi tört be remekül, Olsen tempója volt jó, majd Nordheim és Bergseng révén közeledtek némileg a norvégok (46-26). Demoniere kosara után Mezőfi egy triplával zárta le a 8-0-s futást, Bergseng dobott be két büntetőt, majd a magyar játékos ismét bedobott egy hármast. Demoniere ziccerezett, Bergseng zsákolt egymás után kétszer, a mieink időt kértek. A negyedben már csak két rontott dobást jegyeztek a csapatok, így 30 perc után 16 ponttal vezettünk. 52-36

Ogluson 2+1-e után Lukácsi szerzett két pontot, Kruse faulttal együtt is bevágta a triplát, ráadásul a plusz egyet is mellé tette. Nordheim ziccerével 10 ponton belülre zárkózott Norvégia, de Kékesi tett róla, hogy ez ne tartson sokáig (45-57). A magyar játékos aztán kintről sem rontott, így ellenfelünk időt kért, Bergseng is bedobott egy hármast, majd Tallós folytatta a triplák sorát. A negyed közepéhez érve így 15 ponton állt a különbség, a mieink pedig már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést. A magyar csapat legyőzte Norvégiát, így a kilencedik helyen zárta a B divíziós Európa-bajnokságot. 76-56

Magyarország - Norvégia 76-56 (19-7, 22-12, 11-17, 24-20)

U18-as, B divíziós Európa-bajnokság, 9-10. helyért
Skopje, SRC Kale, Észak-Macedónia
Játékvezetők: Mladen Lucic (montenegrói), Tijmen Last (holland), Michal Kuzia (lengyel)

Magyarország: Kékesi 11/6, Lukácsi 17/6, Buglyó 8, Rosta 12/6, Angyal 2. Csere: Flasár 4, Márkus -, Palotai -, Keller 6/6, Tallós 8/6, Mezőfi 6/6, Szita 2.

Norvégia: Bergseng 16/3, Nordheim 9/3, Bye 6/6, Demoniere 10, Kruse 10/6. Csere: Wangensteen -, Ogluson 3, Olsen 2, Bueno -, Langerod -.