U18-as B divíziós férfi Eb: Sima siker Írország ellen
03
Aug
2024
2024. augusztus 3.  |  23:30
Buglyó révén magyar kosárral kezdődött a találkozó, Ic tette vissza a saját rontott dobása után a támadólepattanót, majd megint az Ulm játékosa következett. Lukácsi triplájával és Flasár kosarával megléptünk, Írország időt kért. Buglyó növelte egy duplával az előnyünk, aztán bedobott két büntetőt, majd Mezőfi 14-2-re módosította az állást. Angyal dolgozott remekül a festékben, Szita egy pontot a vonalon hagyott, de így is 17-2-vel ért véget az első negyed.

Mezőfi zsákolásával folytatódott a játék, Charles kosarára Szita felelt, Mezőfi pedig a sarokból sem hibázott. Seltzer talált be kintről, Igbokwe tört be, Lukácsi a második büntetőjét dobta be. Igbokwe mindkettőt, Lukácsi ismét a másodikat, Rosta süllyesztett el egy triplát (29-12). Az első félidőben több pont már nem esett, így a félidőben több ponttal vezettünk, mint amennyit ellenfelünk szerzett 20 perc alatt. 29-12

A második félidő első pontjait Szita szerezte egy hármassal, Mezőfi ziccerezett, Scully felelt erre egy triplával. Igbokwe kettőből egy büntetőt dobott be, Ehigie ziccere után a mieink időt kértek (34-18). Okojie nehéz tempót dobott be, Scully a második büntetőjét értékesítette, Agyal dolgozott remekül a festékben. Ezt követően már a negyedben már csak rontott dobások és eladott labdák jellemezték a két csapat játékát, így a mieink megnyugtató előnyből várták a negyedik negyedet. 36-21

A záró etap három magyar ponttal kezdődött Flasár és Lukácsi révén, Ehigie egy támadó lepattanót tett vissza, Flasár zsákolt. Angyal második esélyből szerzett két pontot, Ogle kettőből egy büntetőt dobott be, Írország időt kért (43-24). Angyal kosarával tovább növeltünk előnyünket, Ehigie triplájára, Buglyó két ponttal felelt, így az utolsó két és fél percre 20 potos különbséggel érkeztünk meg. Innen értelem szerűen már nem volt visszaút az írek számára, a magyar válogatott megnyerte a mérkőzést, a mieink így a 9. helyért játszanak holnap. 48-32

Magyarország - Írország 48-32 (17-2, 12-10, 7-9, 12-11)

U18-as, B divíziós Európa-bajnokság, helyosztó
Skopje, SRC Kale, Észak-Macedónia
Játékvezetők: Martin Kucirek (cseh), Ivo Kitsing (észt), Elldin Uglari (koszovói)

Magyarország: Lukácsi 6/3, Kékesi -, Buglyó 9, Rosta 3/3, Falsár 6.. Csere: Palotai -, Tallós -, Mezőfi 10/3, Szita 6/3, Angyal 8.

Írország: Osayanrhion -, Igokwe 8, Scully 4/3, Gbinigie - Okojie 4, Csere: Malecki -, Horkan -, Charles 5/3, Njekwe -, Seltzer 3/3, Ehigie 7/3, , Ogle 1.