U18-as B divíziós férfi Eb: Sima győzelem Románia ellen
02
2024
2024. augusztus 2.  |  15:42
Lassan, sok hibával kezdett mindkét csapat, az első három percben 6 rontott dobást és több eladott labdát láthatott a közönség, végül Lukácsi törte meg a jeget két ponttal - írja a bb1.hu. Szentkuti triplájával a románok is feliratkoztak az eredményjelzőre, Rosta tett vissza egy támadólepattanót, majd Kékesi labdaszerzése után is ő fejezett be. Buglyó növelte tovább a magyar előnyt, Dubuc nehéz dobása után ismét Rosta talált be (10-5). Szita kettese után Románia időt kért, Palotai szerzett egy duplát második esélyből, Szita pedig ezúttal zsákolt egy nagyot. Sorozatban szerzett további négy ponttal már 10 pont felett járt a differencia, a negyed végén 15 ponttal álltunk jobban. 20-5

Fintina triplájával folytatódott a játék, Palotai és Dubuc váltott kosarat, Blidaru dudaszóra süllyesztett el egy hármast. Mezőfi tempója volt pontos, Matesescu ziccere után kértek időt a mieink, Angyal tett fel egy bejátszást (26-15). Vlaicu egy triplával és egy kettessel két támadásból öt pontot szerzett, a kettő között Rosta dobott két pontot, Keller duplájára Matesescu felet, Dubuc és Voiculescu révén pedig négy pontra zárkóztak a románok (32-28). Flasár egy pontot a vonalon hagyott, a félidő hátralévő részében viszont Buglyó nagyon elkapta a fonalat, két hármast is bevágott, így 20 perc után 7 ponttal álltunk jobban riválisunknál. 39-32

Egy sportszerűtlen román fault után Lukácsi dobott be két büntetőt, Voiculescu ziccerezett, Angyal dolgozott remekül a festékben. Vlaicu sorozatban szerzett négy pontjával kapaszkodott ellenfelünk, Buglyó megint betalált kintről, de a román nagyon elkapta a fonalat (46-40). Tallós sem rontott távolról, Dubuc tett fel ziccert egy magyar eladott labda után, ráadásul a plusz egyet is mellé tette, Rosta tört be. Ezt követően vettük igazán kezünkbe a mérkőzés irányítását, Szita, Flasár és Mezőfi vezetésével 9-0-s futást produkáltunk, így Romániának még 40 másodperccel a negyed vége előtt időt kellett kérnie. Ez azonban nem törte meg csapatunk előnyét, így sikerült még növelni az előnyt a dudaszóig. 62-43

A záró etap román triplával indult, amit Fintina szerzett, Voiculescu ziccerezett, Angyal szerezte a negyed első magyar pontjait. Szita nehéz tempót dobott be, Sandor és Tallós váltott kosarat, Dinu tört be ziccerre (68-52). Tallós találta meg Angyal, Keller zsákolásával pedig már a 20 pontot is elérte a két csapat közötti differencia. A magyar csapat innen már nem engedte ki a kezéből a mérkőzés irányítását, így a válogatott győzelemmel kezdte a helyosztókat. 80-62

Magyarország - Románia 80-62 (20-5, 19-27, 23-11, 18-19)

U18-as, B divíziós Európa-bajnokság, 9-16. helyért
Skopje, Sports Centre Boris Trajkovski, Észak-Macedónia
Játékvezetők: Mladen Lucic (montenegrói), Diogo Martins (portugál), Artjoms Ribakovs (szlovák)

Magyarország: Lukácsi 4, Kékesi -, Buglyó 13/9, Rosta 12, Angyal 10. Csere: Flasár 5, Palotai 8, Keller 4, Tallós 5/3, Mezőfi 8, Szita 11.

Románia: Szentkuti 3/3, Sandor 2, Fintina 6/6, Dubuc 14/3, Dinu 2. Csere: Blidaru 5/3, Voiculescu 8, Matesescu 6, Vlaicu 13/3, Kiss 3/3.