U18-as női válogatottunk két újabb sikerrel hangolt az Eb-re
28
2024
2024. július 28.  |  11:11
A magyar U18-as női válogatott pénteken és szombaton Szlovénia ellen játszott felkészülési találkozókat a jövő héten kezdődő korosztályos Európa-bajnokság előtt. A mieink mindkét mérkőzést megnyerték, nagyszerű előjelekkel vághatnak neki a portugáliai kontinensviadalnak.

Pénteken Székesfehérváron, az MKOSZ Edzőközpontjában felkészülési mérkőzésen, az augusztus 3-án rajtoló portugáliai Európa-bajnokságra készülő U18-as női válogatottunk 75-40-re legyőzte Szlovéniát - írja a wbasket.hu.

Jól kezdett válogatottunk, Rátkai Eszter állt az első percekben a mieink élére. Nem telt el hat perc, és 15-7-re vezettünk. A 15 pontunkból Eszter egymaga 9-et szerzett. Kiváló energiával kosárlabdáztak a lányok, így gyorsan kinyílt az olló. Amikor Drahos Leila triplája célt ért, már kétszámjegyű különbséget jegyezhettünk fel. A negyed hajrájában egy-egy hiba becsúszott támadásban, de a védekezés intenzitása nem csökkent, és így 10 perc után 21-9-re mentünk.

A második negyed elején Kókai Patrícia és Gábor Lili révén 26-9-re léptünk el. Csendesebb percek következtek, majd ezt követően Rátkai Eszter triplájával vettünk új lendületet. A félidő utolsó perceiben jó ritmusú támadásokkal gyorsan növeltük az előnyt. Amikor Josepovits Kinga két találata célt ért, 36-15-nél először növeltük 20 egység fölé a különbséget. A félidőt Gábor Lili duplája zárta, 40-18-ra alakítva az eredményt.

Lendületben maradtunk a nagyszünet után is, a harmadik etapot Gábor Lili találata vezette fel, majd Szücs Gréta triplát értékesített, és már 45-18-ra szakadtunk el. A vendégek a játékrész felénél, 51-26-nál kértek időt. Szebbnél szebb támadásokat vezettünk, remekül összeállt a mieink játéka, így lassan, de biztosan a 30 pontos differenciát ostromoltuk. A harmadik szakasz hajrájában át is lépte a lélektani 30 pontos határt az előnyünk. A játékrészt végül egy szlovén tripla zárta, amivel 59-31-re módosult az állás.

A negyedik szakasz Josepovits Kinga hat pontjával indult. A differencia 30 egység környékén állandósult. Pontszegényebb mederben haladt a küzdelem, de kiváló védőmunkával továbbra sem engedtünk teret riválisunknak. Ezúttal is 10 egység alatt tartottuk Szlovéniát: végül 16-9-re nyertük a záró szakaszt, a mérkőzést pedig 75-40-re hoztuk.

MAGYARORSZÁG - SZLOVÉNIA 75-40 (21-9, 19-9, 19-13, 16-9)

Nemzetközi felkészülési mérkőzés
Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont

Magyarország: Rátkai 16/6, Toman D. 2, Gábor 13, Fárbás, Josepovits 15. Csere: Kókai 4, Drahos 3/3, Gréts 3/3, Halmágyi 4, Janzsó 8, Szücs 7/3, Szikszai.

Szlovénia: Jelenc 2, Valancic 4, Uranker 11, Turnsek 10, Jerkovic. Csere: Pobezin 2, Lazarevic, Petrovic, Scekic, Subotic 2, Trantura 7/3, Grebenc 2.

Szombaton második alkalommal is összecsapott a magyar és a szlovén U18-as válogatott. A mieink egy hullámzó találkozón 71-65-ös győzelmet arattak - számolt be a wbasket.hu.

A pénteki mérkőzéshez képest két helyen változott a keret, Gábor Lili és Rátkai Eszter volt a kimaradó, helyettük Poczkodi Zsófia és Toman Réka kerültek a csapatba. Pénteken nagy különbség alakult ki, ezúttal viszont az első percekben fej-fej mellett haladt a két gárda, sőt, 9-9-nél Laczka Miklósnak kellett időt kérnie. Hatottak az edzői intelmek, egy 8-0-val 17-9-re léptünk el, az első szakasz végén pedig 18-11 állt az eredményjelzőn. Josepovits Kinga 6, Fárbás Eliza 4 pontnál járt.

A második negyed első találatát Szücs Gréta szerezte, ezt követően viszont egy 7-0-val 20-18-ra szépítettek a vendégek, és ismét magyar időkérés miatt állt a játék. A két csapat között 24-22-ig nem alakult ki nagy különbség: ezt követően rendezte sorait védekezésben válogatottunk, szerzett labdákból pedig tudtak indulni a mieink, melynek köszönhetően új ritmust kapott a játékunk. Ráadásul Drahos Leila és Fárbás Eliza távolról is betalált, így fokozatosan 10 egység fölé nőtt az előnyünk. A slusszpoén Halmágyi Kittié volt, aki az utolsó másodpercekben triplát értékesített, amivel 40-26-ra alakította az eredményt.

A harmadik szakasz elején Drahos Leila triplájával erősítette meg az előnyét a magyar együttes. A folytatásban ugyan tovább keményedett a szlovén gárda, de jól harcoltuk ki a büntetőket, és 52-31-nél a 20 pontot is átlépte a differencia. A nagyobb előny birtokában csökkent a koncentráció, és ezt jól használta ki a szlovén gárda. A harmadik szakasz hajrájában 55-44-re zárkóztak fel, majd a negyedik etap első találatát is riválisunk szerezte: egy triplával egészen 55-47-re szépítettek.

Végül 57-50 után Toman Dóra két hárompontosával került ismét nagyobb előnybe csapatunk. Eldőlni látszott a csata, de a végjáték is hasonlóan hullámzott, mint az egész mérkőzés. A szlovénok a hajrában 68-65-re szépítettek, fordítani viszont nem tudott riválisunk. Az összecsapást Toman Dóra triplája zárta le.

A magyar válogatott utolsó felkészülési mérkőzését játszotta. Legközelebb már jövő héten Portugáliában a kontinenstornán lépnek pályára a lányok.

SZLOVÉNIA - MAGYARORSZÁG 65-71 (11-18, 15-22, 18-15, 21-16)

Szlovénia: Grebenc 6/3, Uranker 21/3, Turnsek 12, Subotic 4, Jerkovic 9/3. Csere: Valancic 3/3, Jelenc, Pobezin 8/6, Lazarevic, Scekic 2, Klep, Trantura.

Magyarország: Toman D. 14/12, Drahos 11/6, Toman R. 3, Fárbás 10/3, Josepovits 14. Csere: Kókai 2, Poczkodi 1, Gréts, Halmágyi 3/3, Janzsó 7, Szücs 6, Szikszai.