Vereség Németországtól a női U20-as Európa-bajnokságon
07
2024
2024. július 7.  |  16:56

Második csoportmérkőzésén a magyar válogatott 74-53-as vereséget szenvedett Németországtól a Litvániában zajló U20-as Európa-bajnokságon - írja a Wbasket.hu.

A tavalyi B-divíziós U20-as kontinenstorna MVP-je, Frieda Buhner szerezte a találkozó első pontját. Ezt követően Baa Dominika és Aho Tyra révén fordítottunk. A folytatásban azonban 8-0-val 10-4-re megugrottak a németek és azóta már tudjuk, hogy innentől végig előrébb jártak. A küzdésre ma sem lehetett panasz. Kétszer is felzárkóztunk három pontra az első negyed hajrájában, de végül 10 perc után 17-11-re vezetett riválisunk. A második negyed úgy indult, mint az első. A németek ezen generációjának legmagasabban jegyzett játékosa, Frieda Buhner villant meg ismét. A négy pontjával gyorsan 10 egységre nőtt a differencia. Sőt, ezt követőem a német futás 25-11-ig tartott.

Igyekezett megkapaszkodni csapatunk, a második negyed felénél rendeztük is a sorokat. Katona Boglárka triplája, illetve Gyöngyösi Janka és a félidőig 7 pontig jutó Laczkó Sára egy-egy találata után 34-22-re szépítettünk. A félidő utolsó percében pedig Bajzáth Lili is betalált kétszer. A nagyszünetben 37-26 állt az eredményjelzőn. Csapatszinten 32-ből 10-et értékesítettünk A németek 32-25-re vezettek a lepattanókban, de több szerzett labdánk volt és az eladott labdák számát is sikerült minimalizálni. A második negyedben mindössze kettőt rögzítettek a statisztikánkra. A harmadik szakasz elején két percig egyik fél sem talált be. Aho Tyra duplájával a mieink törték meg a kosárcsendet. Ráadásul ismét a lélektani 10 pont alá zárkóztunk. A folytatás azonban a németeknek sikerült jobban és egy 8-2-s futással megerősítették vezetésüket.

A harmadik negyed hajrájához közeledve 45-34-nél ismét felcsillant a remény, hogy közelebb kerüljünk. A németek azonban három triplával megálljt parancsoltak a felzárkózási kísérleteinknek. Az utolsó 10 percnek 56-36-ról vágtak neki a felek. A nagy különbség ismeretében mindkét stáb pályára küldte az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosait. Jó ritmusban és jó szellemiségű játékot mutatva szállta be a mieinknél pályára lépők. Mivel minden pontnak lehet jelentősége, így egy pillanatra nem engedték el a lányok a meccset. Amikor Takács Dorina duplája célt ért, 58-49-nél megfeleztük a hátrányt. A németeknél a felzárkózásunk után Nicole Brochlitz, ezen generáció másik meghatározó egyénisége, állt a brigád élére. A végjátékban pedig két triplával a 20 pontos különbséget is visszaállították. A vége így 74-53-as német siker lett.

Folytatás és egyben a csoportkör zárása a hétfői pihenőnapot követően kedden 20 óra 30 perctől Szerbia ellen.

NÉMETORSZÁG - MAGYARORSZÁG 74-53 (17-11, 20-15, 19-10, 18-17)