Légiós körkép: Juhász Dorka vezetésével elődöntőben a Schio
29
2024
2024. április 29.  |  14:40
A Crvena zvezda a múlt héten bejutott az ABA Liga elődöntőjébe, miután idegenben egy elég sima meccsen verte a montenegrói SC Derby-t (77-92). A Mega MIS elleni elődöntő csak a hét végén kezdődik, de mint arról sajnos másfél hete beszámoltunk, Hanga Ádám kézközépcsont törést szenvedett egy edzésen, így nem bevethető. A belgrádi alakulat egyébként nem sokára elkezdi a szerb bajnokságot is, de csak az elődöntőben kapcsolódik be a küzdelmekbe - jelenleg a nyolcaddöntők második mérkőzéseinél tart a bajnokság.

Az ACB Ligában a Básquet Girona kifejezetten könnyed sikert aratott a Surne Bilbao Baskettel szemben (81-68), de győzelmével együtt is maradt a 14. pozícióban (11-20). Golomán György visszatért, és 9 perc alatt is kifejezetten hasznosan kosarazott (6 pont, 5 lepattanó, 1 blokk).

A MoraBanc Andorra még ennél is nagyobb győzelmet könyvelhetett el, hiszen a Barcelonát verte egy 11 ponttal elbukott harmadik felvonás után egy 15 ponttal megnyert negyedik negyeddel (108-92). Somogyi Ádám nevezve volt, de nem került pályára. Az Andorra továbbra is 12. (12-19), de közelíti az előtte álló Bilbaót.

Lengyelországban a Trefl Sopot kikapott a King Szczecintől (92-98), így maradt a tabella második pozíciójában az alapszakasz legvégén (21-9). Váradi Benedek 8 ponttal, 1 lepattanóval és 5 gólpasszal zárta az összecsapást. A Sopot pénteken nyitja negyeddöntős párharcát a hetedik helyen végző MKS Dabrowa Górnicza ellen.

A Neptunasnak nem volt jó hete: előbb otthon kapott ki a 9. helyen álló Nevezis-Optibettől (79-92), majd az utolsó helyezett Pieno zvaigzdés is legyőzte a klaipedai alakulatot (77-88), amely így visszacsúszott a 6. helyre (14-14). Maronka Zsombor a Nevezis ellen 1-1 lepattanót és gólpasszt ért el, a Pieno ellen viszont nem került pályára.

A Kawasaki Brave Thunders 1-1-et hozott a héten a SunRockers Shibuya elleni két nagyon szoros hazai találkozón - előbb győzött a Kawasaki (69-68), aztán kikapott (77-79), így maradt a negyedik a Centralban (32-26). Rosco Allen elsőre 12 pontot és 5 lepattanót (16 VAL) hozott össze, másodikra viszont csak 1 pont, 2 lepattanó és 1 gólpassz került a neve mellé.

A Enisey Krasnojarsk egy hét alatt kiesett a VTB Liga negyeddöntőjében a CSZKA Moszkva elleni 0-3-mal (96-68, 88-85, 82-89). Mikael Hopkins az első meccsen 5 ponttal, 3 lepattanóval és 2 szerzett labdával, a másodikon 7 ponttal, 2-2 lepattanóval és blokkal, illetve 1-1 gólpasszal és szerzett labdával, a harmadik találkozón pedig 8 ponttal, 7 lepattanóval és 2 gólpasszal segítette övéit - hiába.

Térjünk át a hölgyekre. A Beretta Famila Schio az első csapat az olasz bajnokságban, amely bejutott az elődöntőbe, miután hazai pályán (83-67) és idegenben (67-90) is legyőzte az Alama San Martino di Luparit. Juhász Dorka mindkét találkozón a mezőny legjobbja volt: otthon 18 pont, 10 lepattanó, valamint 1-1 gólpassz, blokk és szerzett labda voltak a mutatói (29 VAL), idegenben pedig 8 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz és 1 blokk (18 VAL).

Az Oxygen Roma Basket elsőre nem tudott meglepetést okozni az alapszakaszgyőztes Umana Reyer Venezia vendégeként (85-63). Czukor Dalma 11 pontot, 4 lepattanót és 3 gólpasszt (8 VAL) rakott a közösbe. A második találkozóra ma kerül sor a fővárosban.

A spanyol bajnokságban lejátszották a negyeddöntőket, méghozzá oda-visszavágós rendszerben. Az alapszakaszt megnyerő Perfumerías Avenida idegenben kikapott a BAXI Ferroltól (61-49), hazai pályán viszont 18 ponttal győzött (87-69), így összesítésben 6 ponttal bejutott a legjobb négy közé. Határ Bernadett az odavágón 2 ponttal és 4 lepattanóval, míg a visszavágón 8 ponttal, 3 lepattanóval és 1 blokkal végzett. Az elődöntőben a SPAR Girona lesz az Avenida ellenfele.

A francia playoutban a Flammes Carolo Basket fontos sikert könyvelhetett el a Roche Vendée ellen (77-72), így a gárda vezeti az alsóházi tabellát (5-3). Studer Ágnes oroszlánrészt vállalt ebből a győzelemből 14 pontjával, 3 lepattanójával és 2 gólpasszával (13 VAL).

Romániában pedig bejeződött a bajnokság, méghozzá az alapszakaszban is első helyen záró Constanta győzelmével. A bronzcsatában az ACS Sepsi-SIC diadalmaskodott, miután megnyerte a Targoviste elleni harmadik mérkőzést hazai pályán (87-69). A sepsiszentgyörgyi alakulatnál Gereben Lívia is nagyon hasznos volt (8 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 12 VAL).