2023/24 - DEAC KA U18/A–Vasas Akadémia 50-52
28
2024
2024. április 28.  |  19:32

Az utolsó pillanatig izgalmas, kiélezett, élvezetes mérkőzést játszott az ötödik helyért a DEAC KA U18/A és a Vasas Akadémia, végül a fővárosiak örülhettek a győzelemnek.

Ezen a mérkőzésen tényleg mindenki mindent beleadott, hatalmas csatát vívott egymással a két csapat. Jellemző, hogy egyetlen negyedet sem nyert meg egyik fél sem két pontnál nagyobb különbséggel, a nagyszünetben is mindössze egyetlen pont volt a debreceni fiúk előnye (31-30). A második félidő egy hajszálnyival jobban sikerült a Vasasnak, amely a 36. percben Rosta Péter sikeres duplájának köszönhetően már jelentős előnyre tett szert (46-50 – ezen a meccsen ez már nagy különbség volt). De ezzel még nem volt vége! Az utolsó másodpercekben ugyanis megvolt az esélye a DEAC-nak az egyenlítésre, 49-52-nél három büntetőt dobhatott Fekete-Gál Csongor, de csak egyszer hullott a labda a gyűrűbe, így a Vasas 52-50-re győzött, és megszerezte az ötödik helyet.

A mérkőzés legjobbja a Vasas Akadémia játékosa, Rosta Péter volt, aki dupla-duplázott, 21/3 pontot dobott és 22 lepattanót szerzett, 43-as VAL-mutatóval zárt.

Pethő Ákos: – Az egész szezon egyik legértékesebb meccsét tudtuk játszani a legvégén. Volt két tiszta helyzetünk, sajnos most nem ment be. Gratulálok a Vasasnak, és szeretnénk megköszönni a rendezést a Nemzeti Kosárlabda Akadémiának! Köszönjük a szülőknek a szurkolást, és a DEAC Kosárlabda Akadémia egész éves támogatását!

Harald Stein: – Gratulálok a Debrecennek ehhez a rendkívüli energiával teli szerepléshez! Szerencsére sikerült kontrollálnunk a védekezésünket az utolsó percekben, ezzel megszereztük az ötödik helyet. Örülök, hogy sikerült az idei bajnokságot két győzelemmel lezárnunk, és büszke vagyok az egész csapatra és a szakmai stábra. Fontos tapasztalat, hogy mindent kiadva magunkból tudunk játszani nap nap után, akárcsak majd nyáron a válogatottban. A játékosaim mindent kiadtak magukból mindhárom mérkőzésen, és remélem, hogy ebből építkezni fognak a jövőben. A legfontosabb szám a jövőre nézve, hogy máris lejátszottunk 477 percet a 600-ból az U18-as játékosokkal. Köszönjük a szervezőknek és mindenkinek, aki részt vett ezen a rendezvényen, és csodás hangulatot teremtettek.

DEAC KA U18/A–Vasas Akadémia 50-52 (15-16, 16-14, 8-10, 11-12)