2023/24 - Budapesti Honvéd SE/A–NKA Pécs A 73-87
27
2024
2024. április 27.  |  22:44

Nagyon izgalmas, férfias meccset vívott egymással a Budapesti Honvéd és a házigazda NKA Pécs a döntőbe jutásért, végül utóbbiak örülhettek annak, hogy vasárnap az aranyéremért játszhatnak.

Várható volt, hogy kemény, kiélezett mérkőzést vív majd egymással a Budapesti Honvéd és az NKA Pécs, hiszen két hasonló erőt képviselő csapat találkozott. Az első negyedben a házigazdák akarata érvényesült, akik nagyon megszórták a nem túl acélosan védekező fővárosiakat, kereken harminc pontot dobtak. A második tíz percben aztán pont az ellenkezője történt, a Honvéd beleadott apait-anyait, és nem csak egyenlített, hanem a nagyszünetben már vezetett is (44-41).

Persze ezzel semmi sem dőlt el. A folytatásban a pécsi fiúk nagyon összeszedettek, taktikusan, okosan játszottak, aminek meg is lett az eredménye. Az utolsó negyed előtt már hat ponttal vezettek (57-63), előnyüket pedig a hátralévő időszakban tovább növelték, így végül 87-73-ra győztek, és készülhetnek a Sopron elleni döntőre.

A mérkőzés legjobbja a Honvéd játékosa, Márkus Balázs volt, aki dupla-duplázott, 17 pontot dobott és 13 lepattanót szerzett, 36-os VAL-mutatóval zárt.

Sipos Péter: – Gratulálok a Pécsnek! Úgy gondolom, férfias küzdelem volt, amely során a higgadtabb csapat nyert. Büszke vagyok a fiúkra, hogy nem adták fel, és negyven percig mentek. Készülünk a bronzmérkőzésre, és bízunk a sok munkában, amit elvégeztünk.

Bojan Salatic: – Gratulálok a Honvédnak, maximális tiszteletem az edzőjüknek, kiváló munkát végez a srácokkal! Nagyon fontos volt ezen a mérkőzésen, hogy higgadtak tudtunk maradni, és rendben volt a védekezésünk. Most el kell felejtenünk ezt a találkozót, és a döntőre kell koncentrálnunk. A játékosaimnak is gratulálok, és bízom benne, hogy egy jó mérkőzést fogunk játszani!

Budapesti Honvéd SE/A–NKA Pécs A 73-87 (22-30, 22-11, 13-22, 16-24)