2023/24 - Vasas Akadémia–KASI A 102-62
27
2024
2024. április 27.  |  22:32

Nagy energiákat mozgósított a Vasas Akadémia a második mérkőzésén, aminek meg is lett az eredménye, nagy különbséggel győzött a KASI ellen.

A Vasas és a KASI is kikapott az első napon, így mindkét csapat az első győzelméért szállt harcba. Hamar kiderült, hogy ki fogja megnyerni ezt a mérkőzést: az első negyed még szoros volt, ám a másodikban elléptek a fővárosi fiúk, a nagyszünetben már 50-30 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben tovább növelte előnyét a Vasas, s bár a kaposváriak végig odatették magukat, kereken negyvenpontos különbség lett a két csapat között (102-62).

A mérkőzés legjobbja a Vasas játékosa, Rosta Péter volt, aki dupla-duplázott, 28 pontot dobott, 11 lepattanót szerzett, emellett volt 9 kiharcolt faultja – 45-ös VAL-mutatóval zárt.

Harald Stein: – Jó mérkőzést játszottunk a Kaposvárral, ellenfelünk végig küzdött, egy pillanatra sem adta fel, kijár a tisztelet! Jó intenzitással játszottunk negyven percig, és sok területen elértük a határainkat. Megmutattuk azt is, hogy jobban dobó csapat vagyunk, mint amit a szezon alatti statisztika mutat. Természetesen az a célunk, a lehető legjobb helyezést érjük el, hasonló energiával szeretnénk kosarazni a harmadik meccsen is. Szép teljesítménnyel akarjuk befejezni a szezont.

Szőke Balázs: – Gratulálok a Vasas csapatának, nem volt kérdés a mérkőzés kimenetelét illetően! Rengeteg buta hibát vétettünk elsősorban védekezésben, amelyet kíméletlenül megbüntetett ellenfelünk. Próbáljuk összeszedni magunkat a holnapi helyosztóra.

Vasas Akadémia–KASI A 102-62 (20-17, 30-13, 32-18, 20-14)

Fiú junior országos döntő.

Vasas Akadémia: Hanzély 6/6, Rosta 28/3, Sass 16/12, Váradi 7, György J. 5. Csere: Szabó S. 4, Erdős 11, Nagy A. 1, Flanek 6, Szabó T., Sárik-Veress 18/18, Spanics. Vezetőedző: Harald Stein. KASI A: Horváth Á., Pucz 12, Czink 13/6, Bogárdi 3/3, Bellai 6. Csere: Nagy B. 15/6, Látrányi 7/3, Gálos 4/3, Schlichter 2, Czeibert, Sághy. Vezetőedző: Szőke Balázs.