2023/24 - Soproni SI KA SKC/A – Szedeák U18A  81-75
26
2024
2023/24 - Soproni SI KA SKC/A – Szedeák U18A 81-75
2024. április 26.  |  19:00

Második mérkőzéséhez érkezett a Fiú Junior Országos Döntő, pályán a Sopron és Szeged csapata sorakozott fel. Pontban gazdag negyeddel kezdték meg a mérkőzést a fiúk, az első negyedben 20-22 volt az állás a remekül rajtoló Szedeák javára. A második negyedben előnyét még mindig meg tudta tartani a szegedi csapat, főként a betöréseket remekül végrehajtó mezőnyembereinek köszönhetően. Azonban a második félidőben magabiztosan tért vissza Sopron csapata, mindkét negyedet előnnyel tudta zárni, javarészt fizikai fölényének érvényesítésével. Ez az előny segítette Carlos Vallejo csapatát a győzelemhez. A mérkőzés végeredménye 81-75.

Carlos Vallejo: Gratulálok a Szegednek, ahhoz a küzdelemhez, amit ma a pályán mutattak. Természetesen nem számítottam könnyű mérkőzésre, de ez annál is nehezebb volt. Ahogy az előttünk lévő mérkőzésen, itt is egy tipikus nyitómérkőzést játszottunk, sok hibával. Kevesebb, mint 24 óránk van tanulni a hibáinkból, így neki is látunk!

Mike János: Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez, további sok sikert nekik a legjobb 4 között. Viszont hatalmas gratuláció illeti a csapatomat is, hiszen végig meccsben tudtunk lenni az alapszakaszban győztes ellen, nagyon büszke vagyok rájuk. Van még két mérkőzésünk, szeretnénk kiélvezni a 8-as döntő minden pillanatát.

Soproni SI KA SKC/A – Szedeák U18A  81-75 (20-22, 15-17, 25-19, 21-17)

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - negyeddöntő
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia
Játékvezetők:
 Téczely Roland Balázs, Szőts Dávid István, Nyíri Péter Patrik

Soproni SI KA: Palotai 15, Keller 11/3, Flasár 9, Tallós 16, Gadácsi 19/9. Csere: Monostori, Ölbey, Kovács Á. 7/6, Nyerges 4, Béres, Hawkins, Radványi. Vezetőedző: Carlos Vallejo.

Szedeák: Kis V. 14/9, Laluska 19/6, Krisztin 4, Vilmányi 8, Papp B. 13/9. Csere: Balikó 5, Mészáros 8, Molnár, Körtvélyessy, Sass, Kajtár, Farkas 4. Vezetőedző: Mike János.