2023/24 - Kecskeméti KA–DEAC KA U18/A 65-57
26
2024
2024. április 26.  |  14:30

Fordulatos, élvezetes mérkőzést hozott a Kecskemét és a DEAC csatája, az utolsó negyed előtt még a debreceniek tűntek győztesnek, ám a kecskeméti srácok hatalmasat hajráztak.

A junior fiú országos bajnokság a Kecskeméti KA–DEAC KA mérkőzéssel kezdődött, s az első negyed kiegyenlített volt. Hasonló volt a forgatókönyv a másodikban, a nagyszünetben a Kecskemét mindössze két ponttal vezetett (34-32). A harmadik negyedben sokkal jobban játszottak a debreceniek, fordítottak, és az utolsó felvonás előtt ők tűntek győztesnek (39-47). A negyedik tíz percben viszont minden megváltozott, a kecskeméti fiúk hatalmasat hajráztak, tizenhat pontot vertek ellenfelükre, és végül 65-57-re nyertek.

A mérkőzés legjobbja a Kecskemét játékosa, Szemerédi Levente volt, aki dupla-duplázott: 16 pontot dobott és 21 lepattanót szerzett!

Dusan Markovic: – Büszke vagyok a csapatomra, amiért soha nem adta fel, hittek magukban a srácok és végig küzdöttek! Le a kalappal a Debrecen előtt is, pokoli kemény mérkőzést játszottunk. Most jön egy kis pihenő, de az elődöntőben még több energiát kell beletennünk.

Pethő Ákos: – Nem tudtuk meglovagolni a harmadik negyed pozitív hullámát, a végjátékban pedig mindkét oldalon sokat hibáztunk. Gratulálok a Kecskemétnek!

Kecskeméti KA–DEAC KA U18/A 65-57 (17-16, 17-16, 5-15, 26-10)