2023/24 - Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia/A 48-88
21
2024
2024. április 21.  |  13:45
Kiegyenlített első negyedet hozott a Zsíros Akadémia Kőbánya és a Vasas Akadémia/A ötödik helyért zajló mérkőzése, minden labdáért nagy volt a küzdelem. Jobban szedte ugyan a lepattanókat az első 10 percben a Zsíros Akadémia, de több labdát szerzett és több helyzetet alakított ki a Vasas. 5 pontnál jobban nem tudott meglépni a fővárosi gárda, 13-18-as eredménnyel ért véget az első negyed. Czirkos Panka továbbra is remekelt a piros-kékeknél, Subotic Milka két triplájával pedig már 14 pont volt a Vasas előnye (15-29). Czirkos és Subotic újabb hármasával már közel 20 pont volt a Vasas előnye, amely remekül szerzett labdákat ellenfelétől. Az első félidőt Vágó Lili hárompontosa zárta (24-42).

Önmagához képest jobban játszott a harmadik negyedben a Zsíros Akadémia Kőbánya, de közben elvesztette az egyik legjobban teljesítő játékosát, Szeles Dorkát, aki összegyűjtötte ötödik személyi hibáját és kipontozódott. Az utolsó játékrész elején újra Czirkos Panka pillanatai következtek, először három-, majd kétpontos kosarával egyre messzebb került a Zsíros Akadémia az ötödik helytől. 5 perccel a vége előtt Subotic Milka értékesítette negyedik tripláját, majd Szoboszlai Laura hármasával közel 40 ponttal lépett meg a Vasas (40-79). A végére nagyon elfáradt a Zsíros Akadémia, könnyedén húzta be az ötödik helyért vívott párharcot a Vasas.

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia/A 48-88 (13-18, 11-24, 16-19, 8-27)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024, az ötödik helyért
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Pálya
Játékvezetők: Marton Péter, Tóth Kitti, B. Németh Kristóf

Zsíros Akadémia Kőbánya: Pásztor 3, Fodor 12, Szeles 10/3, Takács 2, Bodnár 7. Csere: Sárközi 2, Gonda 2, Oldal, Zwick 7, Kemény 3, Benkó, Berecz. Edző: Tatár István

Vasas Akadémia/A: Subotic 21/12, Szoboszlai 13/3, Kendelényi 7, Czirkos 22/6, László 3. Csere: Felső, Vigh 12/3, Schannen 2, Révész-Veres, Vágó 3/3, Dúl 3, Harmati 2. Edző: Igor Skocovski.

Tatár István: Nagyon büszke vagyok a csapatomra, emelt fővel mehetünk haza.

Igor Skocovski: A mérkőzésen tanúsított remek hozzáállással és kemény munkával megszereztük az ötödik helyet. Gratulálok a csapatnak!