2023/24 - DVTK Akadémia/A – Vasas Akadémia/A 77-49
19
2024
2024. április 19.  |  20:15
A 8-0-s diósgyőri menetelést Kendelényi pontjai állították meg vasasi oldalról a junior országos döntő utolsó negyeddöntőjében, majd a DVTK tovább tudta növelni előnyét, ami Kádas tripláját követően már 10 pont fölé emelkedett. Sorra értékesítették a távoli kísérleteket a miskolciak, az első negyed végére 28-11-es előnyre tettek szert. A második játékrész elején elkezdett zárkózni a Vasas, Stefan Svitek időt kért, hogy megállítsa a fővárosi menetelést. Jobban zárta a második negyedet a fővárosi csapat, de meg tudta tartani előnyét a félidőre a Diósgyőr (37-25).

Jól szedte a lepattanókat a második félidő elején a Vasas, Czirkos vezérletével még közelebb tudott kerülni az ellenfeléhez, de a DVTK gyors és hatékony támadásainak köszönhetően 15 pontra növelte előnyét, így másodszor is időt kért Igor Skocovski. Az utolsó negyedre stabilizálta 20 pont fölötti előnyét a DVTK. Másfél perccel a lefújás előtt a tornán először alkalmazták a videóbírót, végül 77-49-es győzelemmel jutott az elődöntőbe a DVTK Akadémia/A.

DVTK Akadémia/A – Vasas Akadémia/A 77-49 (28-11, 9-14, 19-10, 21-14)

Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. V.: Tóth Kitti, Dr. Danka Péter, B. Németh Kristóf.

DVTK Akadémia/A: Poczkodi 15/3, Fárbás Eliza 11, Kádas 9/9, Albert 16/6, Tózer 6. Csere: Salamon 4, Ocsenás 9/3, Váraljai, Berzy, Fárbás Emma 5, Keller-Bortnyik 2. Edző: Stefan Svitek.

Vasas Akadémia/A: Subotic 7/3, Szoboszlai 4, Kendelényi 13, Czirkos 12/3, László. Csere: Felső 3, Vigh 8, Schannen 2, Révész-Veres, Vágó, Dúl, Harmati. Edző: Igor Skocovski.

Stefan Svitek: Sok energiával, jól kezdtük a meccset, gyors, pontos játékunk meglepte a Vasast. A második negyed nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, így hagytuk ellenfelünket visszajönni, de a második félidőt megint mi irányítottuk és végig kézben tartva a meccset magabiztosan nyertünk.

Igor Skocovski: Gratulálunk az ellenfélnek a négybe kerüléshez, amely a mai mérkőzésen sokkal erősebben, gyorsabban és pontosabban játszott, mint mi. Harcolunk tovább az ötödik hely megszerzéséért.