Több mint 40 pontos sikerrel, 9. helyen zártuk az Ifjúsági BL-t
07
2024
2024. április 7.  |  18:09
A Team Debrecen névre keresztelt U18-as fiú válogatottunk utolsó mérkőzését játszotta a mai napon az Ifjúsági Bajnokok Ligája idei kiadásában. A mieink a görög AEK Athens gárdájával mérték össze tudásukat a 9. helyért.

Angyal Medárd két gyors közelije mellett Lukácsi Gábor kintről, Rosta Péter pedig szintén egy ziccerrel volt eredményes, potyogtak a kosarak a meccs elején (5-9). Keller Bendegúz egy 2+1-gyel jelentkezett, de a görögök nem akartak leszakadni, a negyed felénél csak 3 pont volt a differencia, fél perccel később pedig már csak egy egy zsákolást követően (11-12). Tallós Levente ziccerezett, majd Mezőfi Márk és Tallós is betaláltak kintről - utóbbinál ráadásul még egy plusz egy is a helyére került (11-21). Tallós és Mezőfi vitték a prímet a felvonás második felében, Szita Márton hármasával pedig 14 ponttal vezettünk 10 perc játékot követően (16-30).

A második negyed Rosta négy gyors pontjával indult, de ezt a szakaszt egyik gárda sem teszi ki az ablakba: a következő kosarunkra a 16. percig kellett várni, Flasár Zalán talált a gyűrűbe (22-36). A félidő hátralévő része se alakult sokkal látványosabban: Flasár és Keller két-két büntetőjét írhatták csak fel a statisztikusok a két csapatnak, 18 pontos előnyben voltunk a nagyszünetben (22-40).

A fordulást követően Rosta tempót, Mezőfi pedig két triplát szórt, a 23. közepére megvolt a közte 20 (28-48). Kicsit megint megálltunk támadásban, de Tallós és Rosta hármasaival kijöttünk a párperces holtpontról. Rosta még egyszer eredményes volt kintről, kerek 20 pont volt a differencia 10 perccel a vége előtt (37-57).

A torna számunkra utolsó negyedét aztán nagyon megnyomtuk. Keller ziccerével indult ez a felvonás, Mezőfi büntetője után Lukácsi zsákolt, majd Keller és Flasár is betaláltak közelről, utóbbi faulttal együtt, miközben a görögök még mindig pont nélkül álltak ebben a játékrészben (37-67). Itt már a látványra is figyeltünk, Flasár egy alley-oopot is a helyére küldött. Keller folyamatosan szerezte a kosarakat, Márkus Balázs is a gyűrűbe talált, büntetőkkel pedig 47 ponttal léptek meg a mieink (37-84). A 27-0-s negyedkezdetet végül két görög kosár követte a meccs legvégén, de így is 43 pontos sikert arattunk, megszereztük a 9. helyet (41-84).

AEK Athens (görög) – Team Debrecen 41-84 (16-30, 6-10, 15-17, 4-27)