Megvédte címét a Hepp Kupában a PVSK
07
2024
2024. április 7.  |  16:00

Az Újbuda MAFC és a Ceglédi KE összecsapásával vette kezdetét a vasárnapi kupaprogram a budapesti BOK Sportcsarnokban, a Dr. Hepp Ferenc emlékkupa bronzérméért szállt harcba a két együttes. Az első percek az „ismerkedés” jegyében teltek, Archibald triplájával 13-9-re vezetett a fővárosi gárda. Az amerikai légiós később is aktív maradt, csapata első 20 pontjából tízet jegyzett, a ceglédiek azonban tartották a lépést riválisukkal – Csaba előbb betörésből volt eredményes, majd zsákolt egy szépet (20-16). A negyed második felében fiatalított Sértő Ádám, az ifjoncok pedig új lendületet vittek a játékba – Fodor szórt hármast, majd a játékrész végén Horváth Máté is betalált kintről, 10-0-s futással átvette a vezetést a CKE (20-26).

A második etap már inkább az újbudaiak szájíze szerint alakult, 26-30-nál Buzás hintett palánkos trojkát, majd Molnár is beköszönt távolról, Komma duplájával pedig már 40-32-re lépett meg Lakits András együttese. Velkey hárompontosa révén zárkózott a Cegléd, a félidő végül 43-38-as MAFC-vezetéssel zárult.

A térfélcsere után Csorvási két duplával, Herendic pedig triplával nyitott, 45-nél utolérte ellenfelét a Sértő-legénység. Dragasevic 2+1-ével a vezetést is átvették a kék-sárgák, akik a játékrész felénél 53-52-es előnyben voltak. Pápai közelijével fordított a MAFC, azonban Horváth Máté labdaszerzést követően faulttal együtt volt eredményes (55-59). Ide-oda változott a vezető csapat kiléte, 65-64-es ceglédi fórral ért véget a negyed.

Horváth Máté és Dragasevic tripláival, valamint Pintér szép 2+1-es játékával indult a záró felvonás, továbbra is fej fej mellett haladtak a felek. Horváth Máté és Dragasevic jóvoltából egy gyors 5-0-lal 78-75-re vezetett a zónavédekezésre váltó CKE, de a MAFC sok támadólepattanót szedett, így gyakrabban próbálkozhatott ellenfelénél. Dragasevic és Herendic egymást követő akciókból szórt hárompontosokat, három perccel a vége előtt 77-84-et mutatott az eredményjelző. Katona vágott be egy triplát, Herendic válaszolt közelről, Pápai pedig technikait kapott reklamálásért (81-87). Katona betörése ért két pontot, Pintér büntetői ugyanennyit, 28 másodperc volt még hátra (85-87). Buzás személyi hibája után Dragasevic állhatott a vonalra, kettőből egyet értékesített, 17 másodperce maradt Lakits András együttesének, hogy legalább hosszabbítást harcoljon ki. Katona hármasa lejött, Dragasevic nem hibázott a vonalról, így 2020 után ismét Hepp Kupa bronzérmet ünnepelhetett a Ceglédi KE.

Újbuda MAFC – Ceglédi KE 85-90 (20-26, 23-12, 21-27, 21-25)
Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, bronzmérkőzés
BOK Sportcsarnok, Budapest
Játékvezetők: Dr. Németh Patrik, DR. Popgyákunik Balázs, Csák Máté Károly

MAFC: Polgárdy 4, Archibald 10/6, Pintér 17, Bordács 2, Pápai 11. Csere: Katona 14/9, Molnár 3/3, Komma 7, Buzás 12/6, Misek -, Matejovics 5. Edző: Lakits András

Ceglédi KE: Herendic 14/6, Dragasevic 22/15, Kertész 2, Csaba 6, Csorvási 4. Csere: Fodor 7/3, Várbíró 1, Horváth M. 12/6, Zsók 4, Horváth Á. 5/3, Velkey 12/6, Berkics 1. Edző: Sértő Ádám

A Hepp Kupa fináléját a címvédő PVSK-VEOLIA és a MAFC-ot legyőző Phoenix-MT Fót vívta, remek csatára volt kilátás a két jó formában lévő együttes között. Ennek megfelelően kosárgazdag első negyedet láthatott a kilátogató nézősereg – az első perceket a pécsiek kapták el jobban, 9-2-re, majd 18-8-ra is vezettek Hortiék. Markovic és Kinney révén zárkózott a Fót, 13-20-nál a baranyaiak időt is kértek. Juhos és Antóni is szép megoldásokkal operált, Kinney hatékonyan támadta a gyűrűt, Markovic hátradőlős tempójával pedig a játékrész végére utolérte ellenfelét a Megyeri Tigrisek – 23-23-mal zárult az etap.

Kinney „légpasszal” találta meg Juhost, Mokánszki betörésével újfent a mecsekaljaiak kerültek minimális előnybe (29-31). A bronzmeccshez hasonlóan itt is hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, egyik fél sem tudott számottevő fórt kialakítani. Németh és Frank is betalált kintről baranyai oldalon, a félidőt Igrutinovic távolija zárta (44-47).

A baranyaiak maradtak lendületben a fordulás után, Horti hármasával, majd Plézer duplájával 56-44-re léptek meg – ez már komolyabb lépéselőnynek számított a mérkőzés addigi képéhez viszonyítva. A fóti bajokat tetézte, hogy Kinney és Markovic is négy személyivel állt a kipontozódás határán, a túloldalon Mokánszki nevéhez fűződött a legtöbb „fekete pont” – kettő. Ezt az előnyt pontokra is tudta váltani a Pécs, Plézer és Antóni is beszórt egy-egy trojkát, Kinney büntetőivel „kozmetikázott” a lila-fehér gárda (55-71). A negyed hajrája 10-10-es részeredményt hozott, így 65-81-gyel futhattak neki a felek a záró felvonásnak – főként a triplázásban volt szakadéknyi különbség, a Fót 2/12-vel, a Pécs 14/32-vel célzott távolról.

A záró tíz perc elejét igyekezett megnyomni a lila-fehér alakulat, Juhos kosarával be is néztek tíz pont alá, igaz, csak pár pillanatra (77-88). Az utolsó öt percnek 91-80-nal futottak neki a csapatok, Kinney ekkorra már kipontozódott, Markovic mellett Juhos is négy hibával állt jó ideje. Németh hintette be a 16. baranyai hárompontost, Molnár pedig szépen tört be, három perccel a vége előtt eldőlni látszottak a lényegi kérdések. Antóni távolijával lépte át a 100 pontot a PVSK, amely kiváló támadójátékkal védte meg címét a Hepp Kupában, így magabiztosan várhatja a hamarosan rajtoló bajnoki rájátszást is.

Phoenix-MT Fót – Pécsi VSK-VEOLIA 87-104 (23-23, 21-24, 21-34, 22-23)

Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, döntő
Játékvezetők: Rózsavölgyi Alexandra, Földesi Ádám, Gombos Márk Bálint

Fót: Kinney 17, Tichov 14/9, Richter 2, Markovic 24, Juhos 25/3. Csere: Szabó -, Tóth 2, Udemezue -, Kékesi 3/3, Ipacs -, Békési -. Edző: Páli Gábor

PVSK: Németh 10/9, Plézer 16/9, Antóni 14/6, Igrutinovic 17/3, Horti 14/6. Csere: Mokánszki 21/12, Frank 5/3, Bíró 5/3, Radó -, Halász -, Molnár 2, Harka -. Edző: Srecko Sekulovic