U20: A Kaposvár került még biztosan az országos döntőbe
31
2024
2024. március 31.  |  17:00
A piros csoportban ma este zárul a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei alapszakasza, ám a nyitott kérdések eldőltek: az ASE legyőzte a Kecskemétet, így a Kaposvár jutott be biztosan a Final 8-be, a zöld csoportot pedig a Nagykőrösi Sólymok nyerték. Lássuk, mi történt a héten, kik játszanak selejtezőt, és hogy néznek ki az országos döntő párosításai.

26. forduló

Atomerőmű SE U20 (16-10) - KTE-NJE U20 (16-10) 91-71 (28-16, 24-20, 20-12, 19-23)

Az első három negyedben egyértelműen jobban játszott a Géringer Gergő (17 pont, 5 gólpassz) és Imre Milán (13 pont, 4 pattanó) vezette, kiegyensúlyozott csapatjátékot hozó ASE, így nagyobb izgalmak nélkül verte a KTE-t, melynek legjobbja ezúttal Dávid Benjámin volt (15 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda).

Ez a különbség azt is jelentette, hogy bármit is játszik a Kaposvár a Szolnok ellen, biztosan negyedik, míg az ASE és a Kecskemét az 5. és a 6. helyen végez. Ha nyert volna a KKK, akkor a paksiak az ötödikek, mert egymás elleniben 2 ponttal jobbak lettek a Kecskemétnél, ha viszont kikap a somogyi gárda, akkor a Kecskemét az 5. a három együttes között fennálló hármas holtverseny miatt - ebben a Kaposvár +16-tal, a Kecskemét +3-mal, az ASE pedig -19-cel állt.

Szedeák U20 (5-21) - DEAC KA U20 (19-7) 84-100 (24-20, 15-19, 20-29, 25-32)

Egy negyed után még vezetett a Lintner Kristóf Barnabás (27 pont, 4 szerzett labda) és Mészáros Tamás József (16 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) húzta szegedi gárda. Ezt követően azonban átvette az irányítást a DEAC KA, amely Bata Olivér (24 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 37 VAL), Hibján Máté (22 pont, 6 pattanó), Varga Ferenc (15 pont, 6 gólpassz) és Bankó Zoltán Martin (15 pont, 13 pattanó) vezetésével a második félidőben ellépett a hazaiaktól, és nyert is. A hajdúságiak a harmadik helyen zártak, a Szedeák pedig utolsó lett.

Kometa Kaposvári KK U20 (16-10) - NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (11-15) 53-59 (18-10, 13-15, 12-16, 10-18)

10 perc játék után még vezetett a meglehetősen tartalékos felállásban játszó, Fehérvári Csegő (16 pont, 14 pattanó) és Óliás Gergő (24 pont) fémjelezte kaposvári gárda. A pontszegény találkozó negyedik negyedében tudott fordítani a Szugyiczki Máté (16 pont, 6 pattanó, 3 blokk, 5 szerzett labda) és Sebők András (19 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) játékára építő Szolnok, amely végül győzött is. A vendégek a 10. helyen zártak, a Kaposvár viszont a negyedik lett - és ezzel az eredménnyel eldőlt, hogy a KTE az ötödik, az ASE pedig a hatodik.

Budapesti Honvéd SE U20 (19-7) - Zalakerámia ZTE KK U20 (13-13) 89-65 (29-20, 23-14, 22-11, 15-20)

A kifejezetten kiegyensúlyozott csapatteljesítménye mellett leginkább Laczházi Bencére (13 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) építő Honvéd az első három negyedben eldöntötte a találkozó sorsát, és ezzel megszerezte a második helyet az alapszakaszban. A 10. helyen záró ZTE legjobbja ezen a napon Makkos Dávid volt (19 pont, 7 pattanó).

Alba Fehérvár U20 (5-21) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (11-15) 80-68 (21-18, 23-5, 18-20, 18-25)

A fordulót még az utolsó pozícióban kezdő Alba Márton Boldizsár (19 pont, 7 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda) és Osztoics Milán (12-12 pont és pattanó) vezetésével a második felvonásban eldöntötte a Falco elleni mérkőzését, és ezzel fellépett a végén a 13. pozícióba. A Takács Zsolt (19 pont, 15 pattanó) és Németh Bálint Péter (22 pont, 4 szerzett labda) húzta szombathelyiek a 9. helyen végeztek.

MVM-OSE Lions U20 (5-21) - Sopron KC U20 (9-17) 84-93 (19-29, 22-18, 18-15, 25-31)

Az első negyedben előnybe kerültek a Palotai Máté (31 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 40 VAL), Gadácsi Dávid (19 pont, 8 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Kovács Áron (19 pont, 6 pattanó) és Keller Bendegúz (13 pont, 6-6 pattanó és eladott labda, 11 gólpassz) fémjelezte soproniak. A Szabadfi Márk (28 pont) vezette OSE mindent megpróbált a középső két negyedben, de a végén új erőre kapott az SKC, és behúzta az összecsapást. A Sopron a 11. lett, az Oroszlány pedig a 12.

NKA Universitas Pécs U20 (22-4) - Egis Körmend U20 (15-11) 70-77 (18-21, 18-18, 19-26, 15-12)

A Schmera Gergely (23 pont, 8 pattanó) és Herczeg Kristóf (11 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz, 4 eladott labda) húzta Körmend nagy skalpot szerzett a szezon végére, és a hetedik helyen végzett. Az alapszakaszt már rég megnyerő NKA legjobbja ezúttal Bor Gábor volt (17 pont, 15 pattanó).

8. Zalakerámia ZTE KK U20 (13-13)
9. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (11-15)
10. NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (11-15)
11. Sopron KC U20 (9-17)
12. MVM-OSE Lions U20 (5-21)
13. Alba Fehérvár U20 (5-21)
14. Szedeák U20 (5-21)

A piros csoportban már korábban eldőlt, hogy a CKE U20 fog az élen végezni az Újbuda MAFC U20-at és a Vasas Akadémia U20-at megelőzve.

A zöld csoportban pedig nemrég fejeződött be a Tiszaújvárosi Phoenix KK U20 és a Nagykőrösi Sólymok U20 mérkőzése. A vendégek 107-79-re nyertek, ezzel megnyerték a csoportot.

A keresztjáték a következőképp alakul majd:

Nagykőrösi Sólymok U20 - KTE-NJE U20 (KJ1)
Vasas Akadémia U20 - Atomerőmű SE U20 (KJ2)

Az oda-visszavágós párharcok első mérkőzésein a B csoportos csapatok lesznek a pályaválasztók.