U20: A DEAC KA és a Honvéd is ott lesz az országos döntőben
18
2024
2024. március 18.  |  13:30
Nyolc mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A Körmend fontos meccset veszített a Szolnok ellen, így kicsúszott a top6-ból, a DEAC KA és a Honvéd viszont bebiztosította helyét az országos döntőben - ahogyan egyébként ezt megtette a MAFC is a piros csoportban. Lássuk, mi történt a héten az U20-as fiúknál!

19. forduló

Egis Körmend U20 (14-9) - Alba Fehérvár U20 (4-19) 83-64 (13-20, 21-14, 27-8, 22-22)

Parádésan kezdett Körmenden az Alba Simon Dávid (21 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) vezetésével. A második és főleg a harmadik felvonás azonban a Schmera Gergely (17 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda) és Herczeg Kristóf (15 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) fémjelezte körmendieké volt, akik ezzel be is húzták a találkozót.

24. forduló

Alba Fehérvár U20 (4-20) - DEAC KA U20 (18-6) 83-102 (22-34, 20-23, 25-20, 16-25)

A sereghajtó Alba ezen a meccsen is csak egy negyedet tudott megnyerni, a harmadikat, hiába játszott jól Osztoics Milán (9 pont, 15 pattanó, 3 blokk), Simon Dávid (23 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) és Szabó Lehel (13 pont, 5 pattanó) is. A kiegyensúlyozottabb csapatteljesítményt nyújtó, leginkább Szentkuti Ákos (21 pont) és Balázsi Ákos Milán (13 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) játékára építő DEAC KA összességében simán győzött, ezzel be is jutott az országos döntőbe.

Budapesti Honvéd SE U20 (17-7) - Sopron KC U20 (7-17) 75-61 (13-8, 15-15, 25-19, 22-19)

A Major Bulcsú (8 pont, 16 pattanó) és Dócs Benedek András (15 pont, 11 pattanó) vezette Honvéd ha nem is nagy léptékben, de fokozatosan lépett el a Soprontól, ezzel a sikerével pedig szintén kvalifikálta magát az év végi Final8-re, mert nincs olyan kettes vagy hármas holtversenyben, amiben ki tudna esni a Top4-ből a Kecskemét, vagy a Kecskemét és a Kaposvár ellenében. A soproniak legeredményesebb játékosa Keller Bendegúz (19 pont, 5 pattanó) volt.

Kometa Kaposvári KK U20 (16-8) - MVM-OSE Lions U20 (5-19) 92-87 (23-29, 28-25, 28-16, 23-17)

Nagyot játszott az OSE Kaposváron, hiszen a 6 ponttal megnyert első negyedére, valamint az Árva-File Balázs (25 pont, 11 pattanó, 36 VAL), Czermann Máté (33 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda, 35 VAL), Szabadfi Márk (21 pont) trióra alapozva még az utolsó 10 perc előtt is vezetett. Ekkor mozgósította utolsó erőtartalékait a Paár Márk (26 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda, 37 VAL), Antalics Dániel (21 pont, 12 pattanó, 5 eladott labda) és Yake Matthew (18 pont) húzta kaposvári együttes, amely ezzel a sikerrel negyedik a tabellán - jövő héten ki-ki meccset játszik az ötödik Kecskeméttel.

Egis Körmend U20 (14-10) - NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (10-14) 74-78 (14-18, 19-19, 20-18, 21-23)

Szoros mérkőzést nyert meg leginkább Sebők Andrásra (28 pont, 5 pattanó, 10 gólpassz, 39 VAL) és Szugyiczki Mátéra (10 pont, 15 pattanó) alapozva a Szolnok Körmenden - igaz, 55-55 után már csak a vendégek vezettek a találkozón. A hazaiak legjobbjai Herczeg Kristóf (12 pont, 8 gólpassz) és Schmera Gergely (22 pont, 8 pattanó) voltak.

Szedeák U20 (5-19) - Atomerőmű SE U20 (14-10) 86-94 (25-24, 15-20, 20-25, 26-25)

A két középső felvonásban mutatott jobb játékának köszönhetően nyert az Arnold Botond (12 pont, 18 pattanó), Inalegwu Marcell Sámuel (18 pont), Imre Milán (23 pont, 4 gólpassz) és Kékesi Kolos (15 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) vezette ASE. Hiába nyerte meg az első és az utolsó játékrészt 1-1 ponttal a Szedek Papp Botond (41 pont, 6 pattanó, 46 VAL) és Vilmányi Márton Gergő (13 pont, 8 pattanó) vezetésével.

Zalakerámia ZTE KK U20 (12-12) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (10-14) 75-96 (21-19, 13-30, 22-24, 19-23)

Az első 10 percet még megnyerte a Csuti Kornél (20 pont, 7 pattanó) és Makkos Dávid (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) játékára építő ZTE. A második játékrész azonban egyértelműen a Takács Zsolt (29 pont, 11 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 48 VAL), illetve Németh Bálint Péter (27 pont, 4 eladott labda) fémjelezte Falcóé volt, amely ekkor végleg átvette a mérkőzés irányítását, és több mint 20 pontos diadalt aratott. A ZTE esélyei ezzel elszálltak az országos döntőre, mert a tabella nyolcadik helyezettje sem a hetedik Körmend, sem a hatodik ASE ellen nem tud holtversenyt nyerni.

NKA Universitas Pécs U20 (21-3) - KTE-NJE U20 (15-9) 66-55 (17-10, 15-14, 23-14, 11-17)

Az alapszakaszt hetekkel ezelőtt megnyerő Pécs a két páratlan negyedére, valamint a Kelemen Benjámin (17 pont, 7 pattanó), Bor Gábor (19 pont, 4 pattanó) duóra alapozva győzött. A Tóth Patrik (19 pont, 10 pattanó) húzta kecskemétiek ezzel most ötödikek a tabellán, de a héten a negyedik Kaposvárral játszanak - az első egymás ellenit a somogyiak nyerték 77-63-ra.

7. Egis Körmend U20 (14-10)

Három hely tehát elkelt az országos döntőben - még a negyedik pozíció jelent automatikusan Final8-et, az ötödik majd a zöld csoport első helyezettjével, a hatodik pedig a piros csoport harmadik helyezettjével játszik keresztjátékot.

A piros csoportban egy hely kelt el a múlt héthez képest: a CKE U20 (20-2) mellett bejutott az országos döntőbe az Újbuda MAFC U20 is (19-3), miután egymás elleniben 3 ponttal jobb, mint a harmadik Vasas Akadémia (17-5). A Vasas mögött a Jászberényi KSE U20 (16-7), a MEAFC-Peka Bau U20 (16-7) és a PVSK-VEOLIA U20 (16-7) vannak még a 4., 5. és 6. helyeken, de ha a héten a pasarétiek legyőzik az utolsó előtti helyezett Beszterce KK U20-at, akkor a harmadik hely sorsa sem kérdés a továbbiakban.

A zöld csoportban nincs változás. A DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20 (19-2) vezeti a tabellát a Nagykőrösi Sólymok U20 (18-2) előtt, de ha utóbbi mindkét hátralévő mérkőzését megnyeri, akkor az első helyen végez, mert 3 ponttal jobb az egymás elleni eredményeket összevetve.