A DVTK-val lett teljes a Killik László Női Magyar Kupa négyesdöntőjének mezőnye
13
2024
2024. március 13.  |  20:30

A Killik László Női Magyar Kupa negyeddöntőjében a DVTK Hun-Therm 85-54-es sikert aratott a TFSE-MTK ellen, ezzel a DVTK bejutott a hétvégi győri négyesdöntőbe. A szombati elődöntőben a SERCO UNI Győr csapatával mérkőznek.

Izgalmas találkozó elé néztünk, mivel az idei szezonban eddig kétszer találkozott egymással a két gárda, és mind a kétszer nagyon szoros végeredmény született, azonban mindig a DVTK volt jobb egy hajszállal. A kérdés az, hogy sikerül-e TFSE csapatának a végjátékban is pontosabbnak lenni, és esetleg meglepni a diósgyőri csapatot. A TFSE-MTK csapatában Dúl Panka sérülés miatt továbbra sem játszott.
A DVTK U23-as csapatot köszöntötték a mérkőzés előtt, hiszen február 4-én Kovács Dénes tanítványai a klub fennállása során először nyerték meg a Hepp Kupát. Ana Tadic 4 pontjával indult a találkozó, majd Baa Dominika gyorsan közelebb hozta a TFSE-t egy hárompontossal (4-3). Ezt követően gyors kosárváltások voltak a csapatok között, azonban Tadic magasságbeli fölényével nem tudtak mit kezdeni a vendégek (13-7). A TFSE zónára váltott védekezésben, hogy ezzel zavarják meg a diósgyőri játékot (13-11). Szabó Fanni dobásával átvette a vezetést a TFSE, és ezen felül Pusztai Petra sérülésből való visszatérésének is örülhettek a fővárosiak, hiszen hosszú idő után lépett ismét pályára a játékos (13-14). Garbin kiválóan szállt be a DVTK kispadról, az ő 5 pontjával fordítani tudott a hazai gárda, és 17-16-os állásnál ért véget az első negyed.

A második játékrészben többet kellett várni az első kosárra, amit végül Kányási Vera szerzett a DVTK-nak (19-16) és egy triplával tovább növelte a hazai előnyt (22-16). Tadic pontjai után Hegedűs Péternek kell időt kérnie, hiszen egyre nagyobb lett a TFSE hátránya (25-16). Charles kosara után átlépte a bűvös 10 pontot a két csapat közti differencia (27-16). A vendégeket hátráltatta az is, hogy 7 perc alatt egy pontot sem tudtak dobni, így a DVTK-nak 14-0-ás futása volt (31-16). Megvoltak a TFSE helyzetei, azonban nem sikerült nekik értékesíteni ezeket, és a Diósgyőr jól használta ki a vendégek hullámvölgyét, és könnyed kosarakkal gyarapították a pontjaikat (37-16). Rossz negyed zárt a TFSE-MTK, nem sikerült egy pontot sem dobniuk 10 perc alatt, így 22-0-ra nyerte ezt a negyedet a DVTK (39-16).

A félidő után Jovanovic szerzett hárompontost, és megtört a TFSE kosárcsendje is, mert Szabó is betalált kintről (44-19). Tadic büntetői követően már 30 pont volt a különbség (51-21). Carter és Szabó vette hátára a vendég csapatot, de egyelőre nem nagyon tudtak faragni a hátrányukon, hiszen rengeteget hibáztak védekezésben és szinte mindegyik támadásából kosarakat tudott dobni a DVTK (56-27). Sok volt a pontatlanság mind a két oldalon, több indítást rontottak a csapatok és üres helyzetek maradtak ki. Továbbra is zónázott a TFSE, amit könnyeden játszott át a hazai gárda (61-35). A 30. perc végéhez közeledve kicsit gyorsítottak vendégek, és pár jó kinti dobásnak köszönhetően 61-43-ra faragták a hátrányukat.

Tadic büntetői vezették fel az utolsó 10 percet, majd Lelik Réka és Dúl Terka hárompontosa váltotta egymást (66-48). Azt gondolom, hogy a mérkőzés ezen a ponton már eldőlt, hiába volt vissza még öt perc, de a DVTK akkor szerzett kosarat, amikor akart. Kányási harmadik tripláját követően visszaállt a közel 30 pontos különbség (74-48). A meccs végéhez közeledve minden játékos lehetőséget kapott, hogy pályára léphessen, a DVTK Tenyér Zsófival kiegészülve a Hepp Kupa győztes csapat kezdő ötösével zárt (84-52). A Diósgyőr fiataljai kiválóan szerepeltek, és talán ez koronázta meg a szurkolói hangulatot is. A DVTK Hun-Therm 85-54-re magabiztosan nyerte meg a találkozót, és ez a siker egy jó kezdőlökés lehet a szombati Győr elleni Magyar Kupa elődöntőre.

DVTK HUN-THERM - TFSE-MTK 85-54 (17-16, 22-0, 22-27, 24-11)

Killik László Női Magyar Kupa 2024, negyeddöntő
Miskolc, DVTK Aréna
Játékvezetők: Goda László, Fodor Attila, Horváth Csongor Béla (dr. Gincsai János Péter)

DVTK Hun-Therm: Charles 7, Kányási 13/9, Aho N.-, Tadic 19, Jovanovic 10/6. Csere: Aho T. 3, Lelik 9/9, Garbin 17/6, Fárbás-, Tenyér 4, Vég-Dudás-, Oláh 3/3.

TFSE-MTK: Carter 13/9, Dúl T. 8/6, Baa 5/3, Szabó 13/6, Czinano 4. Csere: Vigh-, Pusztai-, Király 3/3, Németh 2, Burján 6/3.