Női Magyar Kupa: Pécsen győzött a Vasas
12
2024
2024. március 12.  |  21:00

A Killik László Női Magyar Kupa negyeddöntőjében a Vasas Akadémia 86-75-ös sikert aratott az NKA Universitas Pécs otthonában. Ezzel a Vasas bejutott a hétvégi győri négyes döntőbe. A szombati elődöntőben a Sopron Basket csapatával mérkőznek.

A két csapat szombati bajnokiját Pasaréten úgy nyerte 70-57-re a Pécs, hogy a harmadik negyed hajrájában még 50-43-ra a Vasas vezetett. Sydney Wallace lépett fel vezérré pécsi oldalon, egymaga 27 pontot szerzett akkor. A keddi találkozó elején is triplát értékesített a kiváló légiós, amivel rögtön az összecsapás elején lépéselőnybe került a Pécs. A Vasas 9-9-nél rövid időre egyenlített, ezt követően viszont ismét a pécsiek kerültek 1-3 pontos előnybe. Az első szakasz hajrája a hazaiaknak sikerült jobban. 15-14 után 8-0-val zárták a negyedet a pécsiek. Ebben két tripla is volt, az egyiket Matea Tadic értékesítette, a másikat pedig az utolsó másodpercekben Nadija Smailbegovic. A 23-14-ről induló második negyedben nem tudta továbbvinni ezt a momentumot a Pécs. Három percig nem találtak be a hazaiak és ezt jól használta ki a Vasas. Amikor Tóth Orsi triplája célt ért, 23-21-nél teljesen nyílt lett a csata.

Nem sokat kellett várni és Jacaira Allen triplájával 27-27-nél egyenlített a Vasas. A Pécs erre Nadija Smailbegovic triplájával és Kiss Angelika duplával válaszolt. Kialakult az a 3-5 pontos különbség, ami reálisnak tűnt a játék képe alapján ebben a periódusban. A félidő hajrája azonban a Vasasnak sikerült jobban. 34-34-nél utolérték a házigazdát Milos Pavlovic tanítványai. Végül Kiss Angelika büntetője jelentette azt, hogy 35-34-re mégis a hazaiak mentek. A Pécs 29-ből 11-et, a Vasas 35-ből 13-at dobott be mezőnyből. A vendégek 25-17-re vezettek a lepattanókban és ha nincs 11 eladott labdájuk, akkor szerzett pontokban is előrébb jártak volna. Nagyon jó mentalitással érkezett a meccsre és ezáltal a harmadik negyedre is a Vasas. Budácsik Dorka vezetésével gyorsan magához ragadta az irányítást a fővárosi gárda. Pécsi oldalról ugyan betalált Sydney Wallace, de 43-38-nál így is már 5 ponttal mentek a vendégek.

A Vasas 45-40-es előnye után a Matea Tadic és Sydney Wallace révén egyenlített a Pécs. Ezt követően azonban Budácsik Dorka triplájával újra a Vasas került előnybe. Ez volt a kulcs, hogy minden hazai rohamra volt válaszuk. A harmadik szakasz hajrájában 54-52-nél Sydney Wallace triplájával még visszavette a vezetést a Pécs, de ezt követően is a Vasas akarata érvényesült. A harmadik negyed végén 61-61 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban 63-63 után pillanatok alatt kinyílt az olló, Myah Taylor és Jacaira Alles villanásaival 75-65-nél már 10 pont választotta el a feleket. Ekkor még négy perc volt hátra, de a Pécs nem tudott új energiákat mozgósítani. Az utolsó három percbe érve 82-68-nál 14 pont volt a differencia. Igyekezett nagy hajrát nyitni a Pécs, de a Vasas érett játékkal magabiztosan tartotta kézben a meccset és megérdemelten nyerte meg a találkozót. A Vasas a játék minden elemében riválisa fölé kerekedett, így a hétvégén a Magyar Kupa négyes döntőjében bizonyíthat - ellenfele az elődöntőben a Sopron Basket lesz.

NKA UNIVERSITAS PÉCS - VASAS AKADÉMIA 75-86 (23-14, 12-20, 26-27, 14-25)