U20: A Kaposvár legyőzte a DEAC KA-t
04
2024
2024. február 4.  |  08:00
Hat mérkőzést rendeztek a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában - a Körmend-Alba találkozót betegség miatt elhalasztották. A forduló rangadóját a harmadik helyezett Kaposvár nyerte a második DEAC KA ellen, így a hajdúságiak már csak egy győzelemnyi előnyben vannak a somogyiakhoz képest. Az NKA Pécs és a Honvéd is simán győzött, a Kecskemét pedig fontos sikert aratott Szegeden.

19. forduló

Atomerőmű SE U20 (10-9) - Sopron KC U20 (4-15) 93-79 (16-20, 26-28, 29-13, 22-18)

Az első félidőben még jobban játszott, 6 ponttal vezetett is a nagyszünetben a Palotai Máté (23 pont, 10 pattanó), Keller Bendegúz (17 pont) és Bősze Gergő (20 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) vezette Sopron Pakson. A hazaiak a fordulás után váltottak, és az Arnold Botond (11 pont, 18 pattanó), Kékesi Kolos (22 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda), Heimann Gergő (19 pont, 5 gólpassz) trió vezetésével végül nyertek, így tapadnak a közvetlen élmezőnyre.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (8-11) - MVM-OSE Lions U20 (4-15) 80-62 (22-21, 22-14, 20-12, 16-15)

Az első és az utolsó negyedben méltó ellenfele volt a Falcónak az OSE, melynek legeredményesebb játékosa Szabadfi Márk (18 pont) volt ezen a napon. A két középső negyedben viszont ellenfele fölé nőtt a szombathelyi alakulat, amely leginkább Takács Zsolt (25 pont, 23 pattanó, 4 gólpassz, 52 VAL) és Hansen Daniel (21 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz, 9 eladott labda) játékára építve megnyerte a találkozót.

Szedeák U20 (5-14) - KTE-NJE U20 (11-8) 71-81 (22-23, 20-22, 21-20, 8-16)

Három negyedig rendkívül szoros volt a találkozó, ekkor még csak 2 pont hátrányban volt a Laluska Bence (16 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) húzta szegedi alakulat. A pontszegény negyedik negyedben aztán bebiztosította sikerét a Gera Ferenc (19 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda) és Ladovszky János (17 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz, 5 eladott labda) fémjelezte kecskeméti gárda, így továbbra is tartja hatodik helyét.

Kometa Kaposvári KK U20 (13-6) - DEAC KA U20 (14-5) 73-60 (20-6, 21-21, 18-16, 14-17)

A felnőtt meccshez hasonlóan itt is az első negyed döntött a Kaposvár javára: a hazaiak Antalics Dániel (16 pont, 17 pattanó), Bogdán Dávid Bence (19 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda) és Fehérvári Csegő (22 pont, 7 pattanó) vezetésével magabiztosan verték a tabellán előttük álló Debrecent. A vendégek legeredményesebb játékosa Varga Sándor volt (13 pont, 5 pattanó).

Budapesti Honvéd SE U20 (13-6) - NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (7-12) 90-48 (22-12, 12-13, 30-14, 26-9)

Csak a második negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a hazaiaknak a Sebők András (14 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezette Szolnok. A második három felvonásban egyértelműen jobban játszott a Major Bulcsú (16 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Vámos Ádám (18 pont, 8 pattanó) és Dócs Benedek András (16 pont, 6 pattanó) fémjelezte fővárosi gárda, amely így tartja a lépést a Kaposvárral.

NKA Universitas Pécs U20 (18-1) - Zalakerámia ZTE KK U20 (10-9) 85-62 (14-11, 30-6, 21-26, 20-19)

A második negyedben döntésre vitte a mérkőzést a leginkább Kelemen Benjáminra (15 pont, 9 pattanó) és kiegyensúlyozott csapatjátékára építő, listavezető NKA Pécs, amely ezzel a sikerrel és a DEAC KA vereségével 4 győzelemre növelte előnyét az élen. A Szalay Domonkos (17 pont, 4 pattanó) húzta zalaegerszegiek a másik három negyedben felnőttek ellenfelükhöz, de a második felvonás után nem volt esélyük visszajönni a meccsbe.