Női Euroliga: Negyeddöntős pályaelőnyben a DVTK
Jan
2024
2024. január 30.  |  22:25

A Győr legyőzésével biztosította be magát a legjobb nyolc között a Salamanca

Az Euroliga 14. fordulójában a Perfumerias Avenida hazai pályán, egy pontszegény találkozón aratott 56-42-es győzelmet a SERCO UNI Győr ellen.

A Salamanca csapatán sokkal nagyobb volt a teher, mint a győri játékosokon, hiszen a spanyol klub a legjobb nyolc közé jutásért játszott. Nekik csak a győzelem volt az elfogadható, ha szeretnének tovább menetelni az Euroligában. A SERCO UNI Győr ezzel ellentétben az idei nemzetközi szezon utolsó mérkőzésére készült.
Sok kihagyott helyzettel kezdődött a találkozó, de ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok (7-6). Pár percig a győri csapat járt előrébb, de minden kosarukra jött a hazai csapat válasza (13-12). Ez után jött el az a pont, amikor a Salamanca magára talált, és 15-12-re nyerték az első negyedet.

A második etap elején még tartotta a lépést a Győr a hazaiakkal (16-14), de Kone és Gil vezetésével a Salamanca kezdett egy nagyobb előnyt kialakítani (21-14). Továbbra is akadozott a vendég győriek játéka, a letámadás miatt több labdát is eladtak a saját térfelükön. Ezeket a hibákat kihasználta a Salamanca, és 25-14-nél lett először 10 pont fölött a két csapat közti differencia. Nagyon kevés pontot (8) dobott 10 perc alatt a Győr, ami csekélynek bizonyult a szoros félidei eredményhez, 36-20-as állásnál mentek pihenőre a játékosok. Laura Gil 14 pontnál járt ekkor.

A nagyszünet után Gil tovább folytatta a ponterős játékát, és a második kosarát követően 20 pontra nőtt a különbség (40-20). A célhoz méltóan játszott a Salamanca, mondhatni, hogy leiskolázták ellenfeleiket. Cziczás László 48-22-es állásnál kérte ki az idejét. A spanyol klub játékosai kiválóan játszottak össze egymással, de a túloldalon Dombai és Goree is igyekezett pontokat szerezni az egyre jobban lemaradó győrieknek (50-30). A negyed végéig akadozott a játék, emiatt nem is született több kosár, pontszegény 10 percet követően 50-30 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó játékrészben sem a pontosság volt jellemző, de Gyöngyösi Janka sikeresen megszerezte a meccsen az első pontjait, először közelről, majd távolról volt sikeres (50-32). A Salamanca közel öt perc elteltével szerezte meg első kosarát, és az egész negyed alatt csak 6 pontot tudtak dobni, ami rettenetesen kevés (52-37). A találkozón 56-42-es végeredmény született, és ezzel a győzelemmel a Salamanca bebiztosította a helyét a negyeddöntőben. A hazai csapat legjobbja a 20 pontos Laura Gil lett, míg a győriektől Cyesha Goree ért el 10 pontot.

PERFUMERIAS AVENIDA - SERCO UNI GYŐR 56-42 (15-12, 21-8, 14-10, 6-12)

Euroliga 14. forduló
Salamanca, Pabellón Municipal Wurzburg
Amel Dahra, Veronika Vavrova, Laure Coanus (Ricardo Nuno Ferreira Da Silva)

Perfumerias Avenida : Delaere-, Carter 2, Gil 20, Lu. Rodriguez-, Határ 2, Csere: Horvat -, Cakir 2, Kone 16, Le. Rodriguez 9/3, Vilaro 5/3.

SERCO UNI Győr: Dubei 2, Carleton 7/3, Ruff-Nagy 2, Török 4, Goree 10. Csere: Dombai 6, Gyöngyösi 7/3, Bach 3/3, Anigwe 1.

Nem tudott meglepetést okozni a DVTK a Fener otthonában, de így is pályaelőnyből várhatja a negyeddöntőt

Az Euroliga 14. fordulójában a DVTK HUN-Therm 95-71-es vereséget szenvedett a címvédő Fenerbahce otthonában. Az egyoldalú találkozón végig kézben tartotta az irányítást a török gárda, mely 12 győzelemmel 2 vereséggel nyerte az A-csoportot. A DVTK 9 győzelemmel és 5 vereséggel zárta az alapszakaszt. Az esti Valencia – Schio mérkőzés eredményétől függ, hogy hol végez a csoportjában és kivel, milyen pozícióból vív negyeddöntőt.

Aho Nina triplája vezette fel a találkozót. Az első két-három percben még tudta kontrollálni a mérkőzés ritmusát a DVTK. A folytatásban azonban felpörgette a játékot a Fenerbahce. Völgyi Péternek már négy perc után 11-5-nél időt kellett kérnie. Lelik Réka egy-egy bravúros megmozdulásával és Milica Jovanovic triplájával igyekezett a lépést tartani a DVTK. Az olló végül 14-11 után nyílt ki. A Fener 10-2-es futással kétszámjegyűre növelte előnyét. A DVTK-nak Kaila Charles tripláját követően 24-16-nál még akadt egy momentuma, de ebből nem sikerült továbblépni. Újabb 11-2-es futást mutatott be a Fener és ezzel 35-16-ra léptek el. A hazaiak a 21 mezőnykísérletükből 15-öt értékesítettek. Kayla McBride és Emma Meesseman már 9-9 pontnál járt. A DVTK 20-ból mindössze 6-ot dobott be mezőnyből. Lelik Réka volt az egyetlen játékos, akinek az első negyedben egynél több mezőnykísérlete célt ért. A második negyed első perceiben tudta tartani a 20 pont körüli különbséget a DVTK. Sőt, Kányái Vera duplája után 37-19-re módosult az állás. Erre azonban egy újabb 8-0-s roham érkezett válaszul.

A DVTK kosárcsendjét 45-21-nél Lelik Réka törte meg, majd Aho Nina és Ana Tadic is betalált. Sikerült visszahozni 20 pont környékére a hátrányt. 47-25 után azonban több mezőnykosarat az első félidőben a DVTK nem értékesített. A törökök 10-2-es futást vittek és ezzel alakult ki a félidőre az 55-27-es állás. A Fener még 60% felett volt mezőnyből, míg a DVTK 31-ből 10-et értékesített. Ezen felül a törökök 21-13-ra nyerték a lepattanócsatát az első 20 percben. Ritkán szoktunk ennyire statisztikázni, de talán ezen mutatók, a nagyobb hazai futások érzékeltetése szemlélteti legjobban a mérkőzést. Két hasonló hazai találkozója volt idén a Fenernek, a Lyon és a Sepsi ellen októberben. Végül mindkét alkalommal 100 pont fölé jutott a házigazda, míg a riválisai 63 illetve 57 ponton maradtak. A DVTK tartását dicséri, hogy ezt elkerülte. Dicséret illeti a diósgyőri szurkolókat is, akik a nagy hátrány ellenére is kitartóan biztatták a lányokat a távoli Isztambulban.

A harmadik negyed első perceiben 30 pont környékén állt be a mérkőzés. Egészen 65-35-ig ebben a mederben haladt az összecsapás. Ezt követően egy percen belül Kaila Charles, Lelik Réka és Monika Grigalauskyte révén fogást talált riválisa védelmén a DVTK. Valeria Garnier időt is kért. Bár nem lehetett hallani az utasításait, de vélhetően nagyobb koncentrációt követelt meg tanítványaitól. Ez egy kiegyenlített és pontszegény negyed lett. Végül 15-14-re nyerte ezt a 10 percet a Fener. A 70-41-ről induló záró szakaszban nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A DVTK tartását dicséri, hogy nem engedte el a végjátékot. Kányási Vera és Kaila Charles öt pontja vezette fel a negyedet. Amikor pedig Lelik Réka triplája célt ért, 72-50-nél már minden szempontból érezhetően faragott a hátrányán a Diósgyőr. A folytatásban Kaila Charles és Milica Jovanovic is betalált távolról. Többször is feljött 21 pontra a DVTK. A 20 pontos határ alá azonban nem hagyta bejönni a becsülettel küzdő csapatunkat a Fener. Ugyanakkor 30-25-re így is megnyerték a negyedik negyedet a mieink. Lelik Réka 10, Kaila Charles 9, Milica Jovanovic 8 pontot szerzett ebben a szakaszban. Végül a meccset 95-71-re hozta a Fener.

A DVTK a negyeddöntőben a francia Villeneuve d’Ascq csapatával mérkőzik. A párharc az egyik fél második sikeréig tart. Az első és szükség esetén a harmadik meccset rendezik a DVTK Arénában. Az Euroliga rájátszás a februári válogatott szünet után kezdődik. A negyeddöntő mérkőzések hivatalos FIBA játéknapjai február 21., szerda, február 28., szerda és szükség esetén március 6., szerda.

FENERBAHCE ALAGOZ HOLDING – DVTK HUN-THERM 95-71 (35-16, 20-11, 15-14, 25-30)