30
Jan
2024
2024. január 30.  |  10:00
A hét legjobb meccsén a TARR KSC Szekszárd hatalmas küzdelemben tudott győzni Pécsett, az NKA Universitas Pécs ellen (68-74). A vendégeként Miklós Melinda (11 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 22 VAL) és a nemzeti csapatunk 15 fős keretébe is bekerülő Horváth Bernadett (14 pont, 16 VAL) húzóemberek voltak - amellett is, hogy a szekszárdiak kiegyensúlyozott csapatmunkájukkal tudtak nyerni. A vendéglátó legjobbja Mérész Beatrix volt (18 pont, 5 pattanó, 23 VAL), mellette Weninger Virág volt még, aki elérte a 10 VAL-t (4 pont, 5 pattanó, 10 VAL).

A SERCO UNI Győr a vártnál talán nagyobb ellenállást kapott a BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklóstól, de így is magabiztos sikert aratott (83-64). A győrieknél a válogatott tagjai kitettek magukért: Anigwe mellett Dubei Debóra (14 pont, 5 pattanó, 21 VAL), Ruff-Nagy Dóra (12 pont, 18 VAL), Cyesha Goree (8 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 13 VAL) és Dombai Réka (12 pont, 13 VAL) is nagyon hasznosak voltak. A túloldalon a három külföldi mellett Rozmán Lilla (7 pont, 4 pattanó, 11 VAL) jutott még 10 VAL fölé.

A listavezető DVTK HUN-Therm nagyon hasonló körülmények között diadalmaskodott a VBW CEKK Cegléd vendégeként (48-70). A hazaiaknál nem meglepő módon ezúttal is Barnai Judit emelkedett ki a magyarok közül (7 pont, 10 pattanó, 17 VAL), a miskolciak legjobb magyarja pedig a válogatott egy vezére, Lelik Réka volt (12 pont, 6 pattanó, 15 VAL).

A Sopron Basket egészen pazar első félidejével el is döntötte az E.ON ELTE BEAC elleni mérkőzése sorsát (52-86). A fővárosi együttesnél Tóth Franka jutott egyedül 10 VAL fölé (15 pont, 4 pattanó, 18 VAL). A soproniaknál heten is hoztak legalább 15 VAL-t - Sitku Zsuzsanna (16 pont, 4 pattanó, 25 VAL), Böröndy Viven (13 pont, 4 gólpassz, 21 VAL), Varga Alíz (11 pont, 7 pattanó, 19 VAL), a honosított Yvonne Turner (9 pont, 4 gólpassz, 17 VAL) és Toman Dóra (7 pont, 4 gólpassz, 15 VAL) is köztük volt.

A TFSE-MTK pedig a negyedik negyed elején döntötte el végleg a Vasas elleni találkozó sorsát (62-48), amelyben ezúttal is főszerepet játszott Szabó Fanni (21 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda, 23 VAL). Dúl Terka (8 pont, 5 gólpassz, 13 VAL) és Dúl Panka (7 pont, 9 gólpassz, 10 VAL) mellett Németh Alma (7 pont, 8 pattanó, 17 VAL) is nagyon hasznosan kosarazott a kék-fehéreknél.

(kiemelve női válogatottunk 15 fős keretének tagjai)