Légiós körkép: Hangáék belgrádi derbit nyertek az ABA Ligában
29
2024
2024. január 29.  |  08:50
A Crvena zvezda 89-80-ra kikapott az Euroligában az ALBA Berlintől, így nehéz helyzetbe került - jelenleg a 13. helyen van a gárda (9-14), és 11 fordulóval az alapszakasz vége előtt 3 győzelemre van a play-int jelentő 10. helytől. Hanga Ádám 10 ponttal, 3 lepattanóval, 2 szerzett labdával és 1 blokkal megint ott volt a legjobbak között (10 VAL). A zvezda a héten a Partizannal játszott belgrádi szuperrangadót az ABA Ligában, és bár leadta félidei 17 pontos előnyét, Yago Dos Santos ziccerével megnyerte a meccset (88-86) - továbbra is utcahosszal vezetik a tabellát (16-2). Hanga ezen a találkozón is jól kiválóan játszott (15 pont, 3 pattanó).

Az ACB Ligában a Básquet Girona az edzőváltása után (Fotis Katsikaris érkezett a kispadra) pontot tett rossz sorozatának végére, egy parádés harmadik negyeddel (26-9) verte a Coviran Granadát (80-61), így egy helyet javítva most a 13. helyen áll a tabellán (8-12). Golomán György volt a hazaiak egyik leghasznosabb játékosa (6 pont, 10 pattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett labda, 1 blokk, 14 VAL), +22-vel a meccs legjobb statisztikáját hozta.

A MoraBanc Andorrát előzte vissza a Girona, előbbi ugyanis hazai pályán kapott ki a Joventut Badalonától egy elég fordulatos összecsapáson (79-86) - az Andorra így most a 14. helyen áll (7-13). Somogyi Ádám 9 percnyi játéklehetőséget kapott ezúttal, 1 gólpassz került a neve mellé.

A lengyel élvonalban fontos idegenbeli meccset nyert a Trefl Sopot a Dziki Warszawa otthonában (75-80), 13-5-tel pedig visszavette második helyét a tabellán. Váradi Benedek is hozzátette a magáét a sikerhez 11 pontjával, valamint 4-4 lepattanójával és gólpasszával - +11-gyel övé volt csapata és holtversenyben a mezőny legjobb ilyen jellegű mutatója.

A litván első osztályban a Neptunas pocsék kezdésének köszönhetően kapott ki a Wolvestól (92-73), de 8-10-zel is maradt a hatodik. Maronka Zsombor egyik legjobb meccsét hozta Litvániában 16 ponttal, valamint 1-1 lepattanóval és szerzett labdával (12 VAL).

Japánban a Kawasaki Brave Thunder két győzelemmel vetett véget ötös vereségsorozatának - az Akita Northern Happinetset verte a gárda hazai pályán (87-69, 80-67), de maradt harmadik a Central csoportban (19-14). Rosco Allen elsőre csapata egyik legjobbja volt (14 pont, 7 pattanó, 3 gólpassz, 17 VAL), másodjára viszont konkrétan a mezőny legjobbja (16 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz, 31 VAL).

A G-Liga előző hetét 1-1-gyel zárta a South Bay Lakers, előbb legyőzte a Stockton Kingst (127-120), majd kikapott a Salt Lake City Starstól (112-114), így jelenleg a hatodik a nyugati főcsoportban (8-4). Valerio-Bodon Vincent a Stockton ellen 2 perc alatt 1 lepattanót szedett, a Stars ellen viszont kezdő volt, 15 perc alatt 2-2 lepattanóig és blokkig, valamint 1 szerzett labdáig jutott.

A Flamengo két sikert aratott három napon belül: előbb a Cavias Do Sul Basquetét (105-62), majd az Uniao Corinthianst múlta felül (89-71), ezzel pedig tartja második helyét a gárda a tabellán (19-4). Filipovity Marko elsőre a mezőny legeredményesebb játékosa volt 16 pontjával és 4 lepattanójával (15 VAL), a Corinthians ellen pedig 6 pontot, 1 lepattanót és 2 gólpasszt ért el. A Flamengo a kupában is pályára lépett, simán verte a Bauru Basketet (86-67) - Filipovity ezen a meccsen 5 lepattanóval és 1 gólpasszal zárt.

A Enisey Krasnoyarsk az Uralmash Yekaterinburgot fogadta a VTB Liga legutóbbi fordulójában, és 88-76-os sikerével maradt a hatodik a tabellán (14-10). Mikael Hopkins neve mellé 11 pontot, 6 lepattanót, 2 gólpasszt és 1 blokkot (14 VAL) is felírhattak a statisztikusok.

Jöjjenek a hölgyek! A Beretta Famila Schio kiváló kezdésének köszönhetően fontos sikert aratott az Euroliga A csoportjában a Casademont Zaragoza ellen (73-59). A Schio jelenleg harmadik (9-4), ezzel a győzelemmel biztosította, hogy ott lesz a rájátszásban, és még a DVTK-t is megelőzheti a pályaelőnyért, amennyiben a magyar együttes kikap a Fenerbache otthonában, az olaszok pedig nyernek a Valencia vendégeként - reméljük, nem így fog alakulni. Juhász Dorka 13 ponttal és 6 lepattanóval (11 VAL) segítette övéit. A Schio rangadót nyert az olasz bajnokságban is a La Molisana Magnolia Campobasso otthonában (57-61), 12-3-mal pedig továbbra is tartja harmadik pozícióját. Juhász 6 pontot és 7 lepattanót (10 VAL) tett hozzá ehhez a meccshez.

Az Oxygen Roma Basket a hét elején kikapott a Campobassótól (46-52) - Czukor Dalma 5-5 pontot és pattanót, 2 szerzett labda, illetve 1-1 gólpasszt és blokkot jegyzett. A hétvégén pedig a Dinamo Banco di Sardegna Sassari győzött az olasz fővárosban (60-62), így a rómaiak jelenleg a 10. helyen állnak (4-10). Czukor ezen a találkozón 9 pontot és 8 lepattanót rakott a közösbe.

Ahogy arról hét közben olvashattatok, a SERCO UNI Győr nagyot küzdött az Euroligában a CBK Mersin ellen, de a török együttes nyerni tudott Magyarországon (71-76). A Mersin ezzel biztosan ott lesz a rájátszásban, és az is biztos, hogy a B csoport második helyén végez a török együttes (9-4), így pont a Schióval vagy a DVTK-val játszhat majd a Final Fourért. Kiss Virág 13 ponttal, 6 lepattanóval és 2 gólpasszal hasznos tagja volt a vendég alakulatnak (12 VAL). A CBK a török bajnokságban viszont megint kikapott, ezúttal a Tarsus Belediyesi Mersintől (87-76), 13-8-cal pedig már csak a hatodik. Kiss ezen a meccsen is kiválóan játszott, 17 pont, 6 pattanó, illetve 1-1 gólpassz és szerzett labda (12 VAL) került a neve mellé.

A Perfumerias Avenida a rájátszásba jutás szempontjából kulcsmérkőzésen aratott diadalt a KGHM BC Polkowice otthonában (73-78). A spanyol gárda jelenleg negyedik a B csoportban, és ha az utolsó fordulóban legyőzi a Győrt, akkor bejut a PO-ba. Határ Bernadett 4 pontig, 5 lepattanóig, valamint 1-1 gólpasszig és blokkig jutott (7 VAL). A spanyol bajnokságban a Celta Zorka Recalvi Vigót fogadta az Avenida és nyert tükörsimán (76-64), maradt a tabella harmadik helyén (15-4). Határ ezúttal 5-5 pontot és pattanót, illetve 1-1 gólpasszt és szerzett labdát (7 VAL) tett hozzá csapata teljesítményéhez.

Az ACS Sepsi-SIC nem tudott komolyabb problémát okozni a Fenerbahcének az Euroligában (49-82), 2-11-gyel még mindig a hetedik az A csoportban a sepsiszentgyörgyi gárda. Gereben Lívia 4 pontot és 7 lepattanót hozott. A Sepsi a hétvégén a CSU Olimpia Brasovnál vendégeskedett, és nagyon könnyed sikert aratott (66-103), 10-0-lal tartja második helyét a tabellán. Gereben ezen a mérkőzésen csapata egyik legjobbja volt (20 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz, 1 szerzett labda, 32 VAL).

A Flammes Carolo Basket az euroligás LDLC ASVEL Féminin vendége volt a francia bajnokságban, és papírforma-vereséget szenvedett (82-60) - 6-8-cal jelenleg a nyolcadik helyen található a tabellán. Studer Ágnes 18 perc alatt 5 pontot, 3 lepattanót és 2 gólpasszt ért el.

A A PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów az SKK Polonia Warszawa otthonában győzött, méghozzá nagyobb megerőltetés nélkül (49-74) - a Gorzów maradt a második helyen (14-3). Wentzel Nóra hatékony volt: 15 ponttal, illetve 2-2 lepattanóval és gólpasszal (14 VAL) járult hozzá ehhez a sikerhez.