Légiós körkép: Juhász Dorka vezetésével szuperrangadót nyert a Schio
22
2024
2024. január 22.  |  16:50
A Crvena zvezda egy nagyon szoros meccsen 91-90-re kikapott hazai pályán a Baskoniától az Euroliga múlt heti fordulójában - 9-13-mal jelenleg a 12. helyen áll a szerb gárda, 12 fordulóval az alapszakasz vége előtt 2 győzelemre van a play-int jelentő 10. helytől. Hanga Ádám ezúttal is jól játszott, 10 pont, 2 pattanó, illetve 1-1 gólpassz, blokk és szerzett labda került a neve mellé (14 VAL). A belgrádi együttes tegnap az FMP Soccerbetet fogadta az ABA Ligában, és 87-54-re győzött, természetesen továbbra is utcahosszal vezeti a tabellát (15-2). Hanga itt 2 pontot, valamint 1-1 lepattanót, gólpasszt és szerzett labdát tett hozzá csapata produkciójához.

A Básquet Gironánál vannak gondok: a gárda újabb vereséget szenvedett, ezúttal elég nagy arányút a tabellán mögötte álló Río Breogán otthonában (93-75), így 7-12-vel áll 19 forduló után, maradt a 14. helyen. Golomán Györgyre ezúttal sem lehetett panasz, a kevés jobb teljesítmény közé vehető az övé is (9 pont, 3 pattanó, 2 gólpassz, 4 szerzett labda, 12 VAL).

A MoraBanc Andorra a hét közben a zvezdát verő Baskonia vendége volt, és hiába kezdett jól az andorrai együttes, végül nagyobb izgalmak nélkül kikapott (106-95), így tartja a 13. helyét a tabellán (7-12). Somogyi Ádám 4 és fél perc alatt 1 gólpasszal zárt.

A Trefl Sopot a lengyel élvonal utolsó helyén álló Enea Stelmet Zielona Gorát fogadta, és kiütéses, 50 pontos sikert aratott (124-74), amellyel 12-5-re módosult a mérlege - jelenleg harmadik a Sopot, de egy meccsel kevesebbet játszott, mint a második helyezett. Váradi Benedek 3 ponttal, 2 lepattanóval és 6 gólpasszal segítette övéit.

Litvániában a kupa negyeddöntőinek visszavágóit rendezték. A Neptunas még január elején 91-89-re verte hazai pályán a 7bet-Lietkabelis együttesét, most viszont egy rendkívül hullámzó második félidő után három ponttal kikapott (79-76), így kiesett, nem jutott a legjobb négy közé. Maronka Zsombor 9 pontot, valamint 1-1 gólpasszt, szerzett labdát és blokkot tett a közösbe.

A Kawasaki Brave Thunders három idegenbeli vereséggel folytatta a Japán bajnokságot: hosszabbítás után kapott ki a Sunrockers Shibuyától (79-78), a hétvégén pedig a Sendai 89ers múlta felül kétszer is a Kawasakit (84-77, 80-74). Rosco Allen az első (20 pont, 16 pattanó, 35 VAL) és a harmadik meccsen (16 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 3 szerzett labda, 24 VAL) is a mérkőzés legjobbja volt, és a másodikon sem lehetett rá panasz (20 pont, 6 pattanó, 16 VAL), de ez ezúttal nem ért győzelmet.

A South Bay Lakersnek nagyüzem volt a héten: a Grand Rapids Gold (117-122), a Motor City Cruise (109-120) és a Greensboro Swarm (117-116) elleni sikerek mellett a Motor City egyszer le is győzte az arany-lilákat Detroitban (117-92) - a South Bay 7-3-mal a nyugati főcsoport ötödik helyén áll. Valerio-Bodon Vincent a Motor City legyőzésekor 15 perc alatt 4-4 pontot és pattanót termelt 1 gólpassz mellett, a másik három találkozón nem került pályára.

A Flamengónak a brazil bajnokságban nem volt mérkőzése a héten, a dél-amerikai Bajnokok Ligájában viszont kettő is, és mindkettőt megnyerte az Uruguay-i Montevideóban: előbb az argentin Boca Juniorst (62-65), másnap pedig a házigazda Hebraica Maccabit verte (65-78). Filipovity Marko 3 pontot és 2 lepattanót jegyzett a Boca Juniors ellen, majd 2 pont és 1 lepattanó került a neve mellé a Hebraica elleni találkozón. A brazil és az Uruguay-i forduló után lesz még egy kör Argentínában is (mindhárom csapat pályáján játszik mindenki mindenki ellen), de jelenleg a Flamengo vezeti a C csoportot 3-1-gyel.

Mivel bekerült a válogatott keretébe, Mikael Hopkinst is követjük a továbbiakban. A honosított center idén az orosz Enisey Krasnoyarsk együttesében játszik a VTB Ligában, csapata pedig 87-81-es vereséget szenvedett a Parma-Pari vendégeként - a Enisey 13-10-zel a hatodik a táblázaton. Hopkins 8 pontot, 4 lepattanót és 2 blokkot (12 VAL) ért el.

Jöjjenek a hölgyek. A Beretta Famila Schio nem könnyű, de fontos sikert aratott az LDLC ASVEL Feminin vendégeként (83-90) - továbbra is negyedik az Euroliga A csoportjában (8-4), de a rájátszás kapujában áll. Juhász Dorka 5 ponttal, illetve 2-2 pattanóval és gólpasszal végzett. A Schio tegnap este rangadót játszott a(z eddig) veretlen listavezető Umana Reyer Venezia ellen az olasz élvonalban, és nagy győzelmet aratott (60-56) - a tabellán továbbra is harmadik a csapat 11-3-as mutatójával. Juhász Dorka dupla-duplázott (14 pont, 12 pattanó), a mezőny legjobb teljesítményét nyújtotta (22 VAL)!

Az Oxygen Basket Roma ma este játssza le bajnokiját a La Molisana Magnolia Campobasso ellen.

A CBK Mersin kulcsmeccset nyert az Euroliga B csoportjában, a Virtus Segafredo Bologna ellen (64-61), és 8-4-gyel a második helyen áll csoportjában. Kiss Virág 5 pontot, 3 pattanót és 1 gólpasszt rakott a közösbe. A hétvégén kikapott a Mersin a török bajnokságban, méghozzá hazai pályán, a Nesibe Aysin Ankara csapatától dupla hosszabbítás után (94-98), 13-7-es mérlege pedig jelenleg csak az ötödik helyre elég a török pontvadászatban. Kiss 11 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát jegyzett (14 VAL).

A Perfumerias Avenida a hét közben a Basket Landes-ot ütötte ki az Euroliga B csoportjában (69-44) - a salamancai együttes két fordulóval az alapszakasz vége előtt 6-6-tal áll, az ötödik, de ugyanolyan mérlege van, mint a negyedik Bolognának és a hatodik Polkowicének. Határ Bernadett 4 ponttal, 2 pattanóval és 1 gólpasszal zárt. A hétvégén a sereghajtó Bembibre volt az Avenida ellenfele a spanyol bajnokságban, és itt is sima sikert aratott a Perfumerias (86-60). Határ kezdőként, 17 perc alatt 14 pontot, 4 lepattanót, 2 szerzett labdát és 1 blokkot termelt (17 VAL).

Arról a hét közben olvashattatok már, hogy az ACS Sepsi-SIC 72-54-re kikapott a DVTK HUN-Therm otthonában. Gereben Lívia 2 pontot, 4 lepattanót, 2 gólpasszt és 1 szerzett labdát tudott hozzátenni csapata teljesítményéhez. A sepsiszentgyörgyi gárda tegnap este a CS Universtitatea Cluj Napocát fogadta, és kiütéses győzelmet aratott (92-45), 9-0-lal továbbra is második a tabellán. Gereben ezen a találkozón 4-4 pontot és szerzett labdát, 3 gólpasszt és 1 lepattanót hozott össze.

A Flammes Carolo Basket a Lyon otthonában játszott kupanegyeddöntőt, és 73-54-es vereségével befejezte a sorozatot. Studer Ági 16 percet töltött a pályán, 4 pontot és 2 lepattanót tett a közösbe.

A PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów nagyon szép teljesítményt nyújtott a EuroCup nyolcaddöntőjének visszavágóján a Galatasaray vendégeként, 6 ponttal győzött (85-91), de összesítésben így is 8 ponttal alulmaradt, kiesett a nemzetközi porondról. A lengyeleknél Wentzel Nóra volt az egyik húzóember (11 pont, 6 pattanó, 9 gólpassz, 20 VAL). Tegnap este az MB Zaglebie Sosniwiec látogatott Gorzówba, és a hazaiak jó kezdés után végül kikaptak (73-80), így 13-3-mal maradtak a második helyen. Wentzel ezen a mérkőzésen 5 pontot, 2 lepattanót és 6 gólpasszt ért el.