U20: A Körmend legyőzte a DEAC KA-t
21
2024
2024. január 21.  |  17:00
Hét mérkőzéssel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja. A ZTE Szolnokon, a KTE-NJE pedig Székesfehérváron nyert szoros meccset - mindkét gárdának nagyon kellett a siker, főleg mivel a Körmend legyőzte a második DEAC KA-t. Lássuk, mi történt a héten!

17. forduló

NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (6-11) - Zalakerámia ZTE KK U20 (7-10) 74-75 (17-13, 18-15, 20-24, 19-23)

Az első félidő után még 7 pontos előnyben volt a Sebők András (20 pont, 6 pattanó, 9 gólpassz) és Arabo Abraham (16 pont, 8 pattanó) vezette Szolnok. Ez az előny előbb gyorsan elfogyott, majd a 35. percre visszaállt 8 pontra (72-64). Ekkor robbantott a Makkos Dávid (13 pont, 12 pattanó, 7 gólpassz, 4 szerzett labda) és Varga Huba (27 pont) húzta ZTE, amely a végjátékot 11-2-re nyerve behúzta végül a nagyon fontos sikert.

Budapesti Honvéd SE U20 (11-6) - MVM-OSE Lions U20 (4-13) 88-53 (15-14, 31-16, 18-9, 24-14)

Egy negyedig tudta tartani magát a fővárosban az OSE, melynek legeredményesebb játékosa Rieder Martin (14 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) volt. A leginkább Dócs Benedek András (18 pont, 5 pattanó) és Gyuricsek Ádám (15 pont) játékára építő Honvéd a második negyedben ellépett ellenfelétől, és a továbbiakban még tovább növelte a két gárda közötti különbséget.

Alba Fehérvár U20 (4-13) - KTE-NJE U20 (10-7) 52-55 (17-11, 5-18, 15-12, 15-14)

Jól kezdett az Alba a Kecskemét ellen, aztán a vendégek leginkább Tóth Balázs (14 pont, 13 pattanó, 4 eladott labda) vezetésével megléptek a második negyedben. Az Osztoics Milán (16 pont, 4 pattanó, 3 blokk) fémjelezte fehérváriak mindent megpróbáltak, a legvégén 52-51-nél még vezettek is, de Tóth Balázs büntetőjével és triplájával végül 3 ponttal a KTE-NJE győzött.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (7-10) - Szedeák U20 (4-13) 87-62 (28-14, 25-12, 22-20, 12-16)

A Takács Zsolt (15 pont, 9 pattanó) és Hansen Daniel (20 pont, 4 szerzett labda) vezette szombathelyi gárda az első félidőben eldöntötte a találkozó sorsát a maga javára. A fordulást követően kiegyenlítetté tette a játékot a Szedeák, amely a második félidőt meg is nyerte, de igazán jó egyéni teljesítmény nélkül nem volt esélye a Falco otthonában.

Egis Körmend U20 (10-7) - DEAC KA U20 (14-3) 86-67 (21-13, 27-13, 22-16, 16-25)

Az első három negyedben végig sokkal jobban játszott ellenfelénél a Tóth-Erdei Máté (8 pont, 16 gólpassz, 11 szerzett labda), Schmera Gergely (22 pont, 5 pattanó) és Geröly Márton András (12 pont, 5 pattanó, 3 blokk) fémjelezte körmendi alakulat. A leginkább Hegedüs Brúnó (16 pont, 7 pattanó, 6 eladott labda) játékára építő debreceniek az utolsó felvonásban csak kozmetikázni tudtak az eredményen.

NKA Universitas Pécs U20 (16-1) - Sopron KC U20 (4-13) 93-60 (19-20, 23-8, 31-17, 20-15)

A Bősze Gergő (19 pont, 4 pattanó) húzta soproni együttes 10 perc játék után még vezetett a listavezető otthonában. A középső két negyed aztán egyértelműen a pécsiek akarata szerint alakult, akik Angyal Medárd Ámon (18 pont, 13 pattanó, 3 blokk, 4 eladott labda), Mezőfi Márk (16 pont, 12 pattanó) és Bor Gábor (14 pont, 4 pattanó) vezetésével 33 pontos sikert arattak.

Kometa Kaposvári KK U20 (11-6) - Atomerőmű SE U20 (8-9) 87-56 (16-15, 32-15, 26-8, 13-18)

Az Antalics Dániel (23 pont, 11 pattanó, 39 VAL) és Szőke Bálint (10 pont, 6 pattanó) vezette kaposváriak a két középső negyedben realizálták a papírformát, és nagyon könnyed sikert arattak. Az Arnold Botond (15 pont, 8 pattanó) fémjelezte vendég paksiak az első negyedben még pariban voltak ellenfelükkel, után viszont nagyon lemaradtak - a végén kozmetikáztak.