Női Euroliga: Megvan a Győr második győzelme
17
2024
2024. január 17.  |  20:00

Az Euroliga 12. fordulójában a SERCO UNI Győr hazai pályán aratott 91-80-as sikert a KGHM BC Polkowice ellen

A SERCO UNI Győr hazai pályán kapott lehetőséget, hogy a Lengyelországban hosszabbítás után elveszített mérkőzést kijavítsák. Nem könnyű ellenfél a Polkowice, de az utóbbi időben nagyon motiváltan játszik a Győr, így minden esélye megvolt, hogy megszorongassák a vendégeket.
Nagy ütemben kezdte a találkozót a Győr, 9-2-vel nyitottak. A vendég csapat támadójátéka egyelőre pontatlan volt, amit szépen ki is használtak a győriek, 13-4-es vezetésnél jött az első időkérés. Stankovic büntetőkből szerzett hosszas idő után ismét kosarat a lengyel klubnak (18-6). A negyed végéhez közeledve a Polkowice is magára talált, de Dombai utolsó másodperces triplájával megőrizte a Győr a 10 pont fölötti előnyét (26-15).

A második etap Sykes hárompontosával kezdődött, majd Mavunga dobott könnyen kosarat, így mielőtt teljesen elfogyott volna a hazai előny, Cziczás László hívta össze a játékosait egy eligazításra (26-20). Szorosabb védekezésre váltott a vendég csapat, többször is jól védekeztek és már nem először járt le a győri támadóidő (29-22). Egymás után négyszer szereztek gyorsindításból könnyű kosarat a Polkowice játékosok, 34-31-re zárkóztak. Megtalálta a dobóformáját a Polkowice, sorra dobták a hárompontosokat, és a győri oldalon vétett hibákból sikeresek tudtak lenni (41-39). Szerencsére Carletonnak is sült a keze, valamint Anigwe is beszállt a pontgyártásba, így sikerült 46-39-re leszakadni. Carleton a dudaszó előtt még kiharcolt egy félpályás dobásból 3 pontot, 51-41-es állásnál mehettek pihenőre a csapatok. Bridget Carleton az egész mezőnyből kiemelkedve, kiváló dobószázalékkal 22 pontot ért el.

A második félidő győri kosarakkal folytatódott, 58-43-ra nőtt a különbség. Még most is rengeteg volt a hiba mind a két oldalon, kihagyott helyzetek és eladott labdák, pontatlanságok váltották egymást. Először Dubei, majd Dombai volt szemfüles, és könnyű kosarakat szereztek (62-47). Sok személyi hibát kaptak a győri játékosok, így legfőképp büntetőkből tudtak érvényesülni a vendégek (67-56). Gertchen betalált kintről, ismét szorosabb lett az állás, emiatt Cziczás László kért időt (67-59). A harmadik negyed 72-59-es eredménnyel zárult.

Az utolsó játékrészben ugyanúgy az adok-kapok volt a jellemző, de Carleton vezérletével 82-64-re növekedett ismét a győri előny. A Polkowice oldalán a centerek pontjai tartották mérkőzésben a vendégeket (84-68). Török Ágnes ziccerével 20 pont lett a differencia (90-70). Gajda még többször is megvillant a végén, de ekkor már nem volt kérdéses a hazai siker. Kiváló csapatjátékkal és egyéni teljesítményekkel szerezte meg második Euroliga győzelmét a Győr, 91-80-as végeredménnyel zárult a mérkőzés. Bridget Carleton extázisban játszott, 41 pontot és 6 lepattanót szerzett. Mellette Cyesha Goree jutott 12 pontig. A Polkowice gárdájából többen is 10 pont fölött zártak, de ez mégsem volt elég a győzelemhez, Zala Friskovec 18 ponttal volt a legeredményesebb.

SERCO UNI GYŐR - KGHM BC POLKOWICE 91-80 (26-15, 25-26, 21-18, 19-21)