Légiós körkép: Juhász Dorka visszatért sérüléséből, a Schio a Fenert verte
15
2024
2024. január 15.  |  09:00
A Crvena zvezda megint két mérkőzést játszott a héten az Euroligában, de ezúttal csak egy-egyet tudott hozni: az LDLC ASVEL Villeurbanne otthonában kikapott (100-91), az EA7 Emporio Armani Milano vendégeként viszont győzött (62-76), így továbbra is 13. a tabellán (9-12). Hanga Ádám Franciaországban 9 pontot hozott össze, az olaszoknál pedig 7 pontot, 6 lepattanót, 3 gólpasszt és 4 szerzett labdát. A zvezda tegnap este könnyedén verte a Borac Mozzart együttesét az ABA Ligában (90-74), 14-2-vel maradt természetesen az első helyen. Hanga itt 2 lepattanót, 4 gólpasszt és 2 szerzett labdát jegyzett.

A Básquet Girona hiába kezdett jól a sereghajtó Zunder Palencia ellen, végül 2 pontos vereséget szenvedett (84-86), így egy hellyel visszacsúszott a tabellán, most a 14. (7-11). Golomán György 16 ponttal és 4 lepattanóval csapata egyik legjobbja volt.

A MoraBanc Andorra előzte be a táblázaton a Gironát, amely a Surne Bilbao legyőzésével (87-78) feljött a 13. pozícióba (7-11). Somogyi Ádám ezúttal 4 percnyi játéklehetőséget kapott.

A Trefl Sopot nem játszott a hétvégén a lengyel bajnokságban.

A Neptunas nagyon simán verte a litván élvonal utolsó helyezettjét, a Gargzdait (100-81), és 8-9-cel feljött a hatodik helyre a bajnokságban. Maronka Zsombor 7 pontot, 3 lepattanót, 2 gólpasszt és 1 blokkot rakott a közösbe.

Japánban az All-Star hétvégére került sor, ezért nem rendeztek bajnokikat.

A South Bay Lakers újabb két sikert aratott a G-Liga alapszakaszában, előbb az Ontario Clipperst verte otthon (120-115), majd a Santa Cruz Warriors ellen diadalmaskodott idegenben (105-120) - az aranylilák 4-2-vel hetedik nyugaton. Valerio-Bodon Vincent az első találkozón nem kapott lehetőséget, a másodikon pedig 9 percet játszott, 1 lepattanót ért el.

A Flamengónál nagyüzem volt a múlt héten a brazil bajnokságban, három meccset is lejátszott a gárda. Az R10 Score Vasco da Gamát még legyőzték a piros-feketék (84-79), a Minas ellen viszont rangadót buktak (86-78), majd kikaptak a Pato Basquete otthonában is (97-91), így 17-4-gyel visszacsúsztak a második helyre, pont a Minas mögé. Filipovity Márkó a győzelem során 6 pontot és 3 lepattanót tett hozzá csapata teljesítményéhez, majd 4 pontot és 3 lepattanót, a Pato Basquete ellen viszont csapata egyik legjobbja volt (17 pont, 7 pattanó, 15 VAL).

Térjünk át a hölgyekre. A Beretta Famila Schio nagy győzelmet aratott a hét közben az Euroligában a Fenerbahce ellen (75-67) - továbbra is negyedik az A csoportban az olasz együttes (7-4), de ott van közvetlenül a DVTK HUN-Therm és a Zaragoza mögött. Juhász Dorka visszatért sérüléséből, 3 ponttal és 2 lepattanóval jelentkezett. A Schio a hétvégén kikapott az olasz bajnokságban az Allianz Geas Sesto San Giovannitól (75-70), így visszacsúszott a harmadik helyre (10-3). Juhász 6 ponttal és 7 lepattanóval (13 VAL) csapata egyik legjobbja volt.

Az Oxygen Roma Basket szabadnapos volt a héten az olaszoknál.

A CBK Mersin jó negyedik negyedének köszönhetően kulcsmeccset nyert az Euroliga B csoportjában a KGHM BC Polkowice otthonában (59-66), így 7-4-gyel második a ZVVZ USK Praha mögött. Kiss Virág 7 ponttal és 5 lepattanóval vette ki a részét a sikerből. A Mersin simán verte a hétvégén a Bursa Uludag Basketbolt a török ligában, amelyben 13-6-tal jelenleg a második. Kiss itt még jobb teljesítményt nyújtott: 17 ponttal, 6 lepattanóval és 2 gólpasszal (19 VAL) a mezőny egyik legjobb produkcióját nyújtotta.

A Perfumerias Avenida 14 pontos vereséget szenvedett a már említett ZVVZ USK Praha otthonában (78-64) - a spanyol gárda 5-6-tal a hatodik a B csoportban, de csak egy meccs a hátránya a harmadik helyezettel szemben. Határ Bernadett a vendég gárda egyik legjobbja volt (6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 12 VAL). A salamancai alakulat a Cadi La Seu vendégeként is kikapott a spanyol bajnokságban (67-59), de 13-4-gyel tartja harmadik pozícióját. Határ ezen a találkozón 9 perc alatt 2 pontot jegyzett.

Az ACS Sepsi-SIC hiába hajrázott nagyot, kikapott a Valenciától (61-71), maradt a hetedik helyen az A csoportban (2-9). Gereben Lívia 8 pontot szerzett. A román élvonalban győzni tudott a sepsiszentgyörgyi gárda a CS Municipal Targoviste otthonában (61-70), ezzel tartja második helyét hibátlan mérlegével (8-0). Gereben ezen a találkozón 5-5 pontig és lepattanóig, valamint 2 gólpasszig jutott.

A Flammes Carolo Basket hosszabbítás után kikapott az utolsó helyezett Union Saint-Amand Porte du Hainaut vendégeként (71-65), így egy hellyel hátrébb került a tabellán, most a nyolcadik (5-7). Studer Ágnes 20 perc alatt 6 pontot, illetve 3-3 lepattanót és gólpasszt hozott össze.

A PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów gyenge második negyede miatt 14 pontos hátrányból kezdi majd a Galatasaray elleni EuroCup nyolcaddöntő visszavágót (73-87). Wentzel Nóra 10 ponttal, 5 gólpasszal és 2 szerzett labdával zárta a mérkőzést. A Gorzów aztán a lengyel bajnokságban javított, rangadót nyert idegenben, a VBW Arka Gdynia otthonában (73-75), és ezzel tartja második helyét a tabellán (13-2) a Polkowice mögött. Wentzel ezen a meccsen 8 ponttal végzett.