U20: Rangadót nyert az NKA, a DEAC KA és a Körmend is
07
2024
2024. január 7.  |  16:54
Több nagy meccset, rangadót is játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A listavezető pécsiek a Kaposvárt kettő, a második debreceniek a Kecskemétet 5 ponttal verték, de a Körmend is fontos találkozót húzott be az ASE ellen. Lássuk, mi történt a héten!

15. forduló

KTE-NJE U20 (8-7) - DEAC KA U20 (13-2) 72-77 (19-27, 21-13, 22-24, 10-13)

Hullámzó első félidő után még egálra állt a második helyezett DEAC KA ellen a Ladovszky János László (14 pont, 5 pattanó) vezette kecskeméti együttes. A 37. percben, 72-71-nél még vezettek is a hazaiak, de a végjátékban csak a Hegedüs Brúnó (17 pont, 4 pattanó), Czermann Patrik Ákos (22 pont, 12 pattanó) és Ságodi Róbert (11 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) fémjelezte vendégek találtak a kosárba, akik így meg is nyerték a mérkőzést.

Alba Fehérvár U20 (4-11) - Szedeák U20 (4-11) 97-71 (32-17, 22-23, 23-22, 20-9)

Az első és az utolsó negyedben sokkal jobb volt az Alba, és Márton Boldizsár (21 pont, 11 pattanó, 9 gólpassz, 5 eladott labda, 40 VAL), Osztoics Milán (13 pont, 8 pattanó), valamint Szántó Patrik (16 pont) vezetésével könnyed győzelmet aratott. A szegediek legjobbja Cohill Eric volt (19 pont, 12 pattanó).

Zalakerámia ZTE KK U20 (9-6) - MVM-OSE Lions U20 (3-12) 81-74 (27-18, 11-23, 20-22, 23-10)

Az első negyed és a tabella alapján is komoly meglepetés volt, hogy a leginkább Polónyi Ákos (20 pont, 6 pattanó) és Baliga Ákos (13 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) játékára építő OSE 10 perccel a vége előtt 5 pontos előnyben volt. A Csátaljay Péter (19 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz), Csuti Kornél (21 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda), Szalay Domonkos (14 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) és Gyimes Áron (10 pont, 12 pattanó) húzta zalaegerszegiek aztán megrázták magukat, és végül nyerni tudtak, még ha a vártnál jóval nehezebben is.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (6-9) - Sopron KC U20 (3-12) 78-68 (18-14, 25-11, 13-18, 22-25)

A Sebők András (8 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz) vezette, de több hasznos egyéni teljesítményt is felvonultató Szolnok az első félidőben eldöntötte a meccset a maga javára. A vendég soproniak Bősze Gergő (21 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) vezetésével jól játszottak a második félidőben, 10 pontra le is tudták faragni a végén a különbséget.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (6-9) - Budapesti Honvéd SE U20 (9-6) 63-78 (14-26, 14-16, 18-21, 17-15)

A Vámos Ádám (23 pont, 13 pattanó) és Dócs Benedek András (15 pont, 8 pattanó) fémjelezte Honvéd nagyszerűen kezdett Szombathelyen, és gyakorlatilag ezt az előnyét tudta végigvinni, ezzel győzött. A leginkább Takács Zsoltra (21 pont, 6 pattanó) és Hansen Danielre (23 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) építő vendéglátó sorozatban ötödik vereségét szenvedte el ezzel.

NKA Universitas Pécs U20 (14-1) - Kometa Kaposvári KK U20 (9-6) 63-61 (8-16, 15-18, 17-17, 23-10)

A felnőtt meccshez hasonlóan ez is pontszegény lett, három negyedig pedig itt is a Kaposvár állt jobban - 11 ponttal vezettek ekkor a vendég somogyiak, akiknél Halmai Dániel (13 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Szőke Bálint (21 pont) és Antalics Dániel (14 pont, 16 pattanó, 4 eladott labda) voltak a legjobbak. 41-53-as állás után azonban egy 12-0-s sorozattal előbb egyenlített a Pécs, majd Halmai büntetője után még 5 pontot dobott a listavezető, átvette a vezetést, és nem is engedte már ki azt a kezéből.

Egis Körmend U20 (9-6) - Atomerőmű SE U20 (8-7) 88-73 (14-20, 21-21, 25-19, 28-13)

Az első negyedet 6 ponttal hozta a Kékesi Kolos (26 pont, 6 pattanó) vezette Atomerőmű, és még három negyed után is egál volt az állás. A harmadik negyedben szerzett lendületét azonban tovább tudta vinni a Schmera Gergely (30 pont, 12 pattanó, 6 szerzett labda, 48 VAL), Herczeg Kristóf (17 pont, 9 gólpassz) és Geröly Márton András (24 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) fémjelezte körmendi gárda, így végül 15 pontos sikert aratott.