Női EK: Búcsúzott a Girona ellen a Szekszárd
21
2023
2023. december 21.  |  08:00

A női Európa Kupa első fordulós rájátszás párharc visszavágóján a TARR KSC Szekszárd 63-51-re alulmaradt a Spar Girona otthonában és ezzel 152-128-as összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

Nem telt eseménytelenül a párharc két mérkőzése közötti időszak. A Szekszárd a DVTK otthonában vívott bajnoki rangadót, míg a Girona a Movistar Estudiantes-től kapott ki a hétvégén, mely után edzőjüket is leváltották. Hasonlóan indult a találkozó, mint az első. A Girona négy perc alatt 9-2-re lépett el. Aleksandra Stanacev és Mányoky Réka találataival azonban időben megfogta a meccset a Szekszárd. Nem csak megfogta, de 14-13-nál egy pontra felzárkózott a magyar csapat, majd a negyed végén egyenlített is. 10 perc után 18-18 állt az eredményjelzőn. A második negyed elején is lendületben maradt a KSC, 7-0-val kezdte ezt a szakaszt és ezzel 25-18-ra lépett el.

A második szakasz felénél 29-26-nál volt egy felzárkózása a Gironának, de összességében a Szekszárd kézben tartotta az irányítást. Amikor a félidőig 15 pontig jutó Jacinta Monroe duplája célt ért, 34-26-nál 8 ponttal vezetett a Szekszárd. Ez azt jelentette, hogy mindössze 4 pont választotta el a feleket. Sokáig őrizte előnyét a magyar csapat, de a félidőt egy hazai tripla zárta és azzal 38-35-re szépített Girona. A félidőben a 15 pontos Monre mellett Aleksandra Stanacev tartott 10 egységnél szekszárdi oldalon, míg csapatszinten 23-ból 13 kísérlete célt ért. A harmadik negyed elején 5-0-val indított a Girona és ezzel átvették a vezetést. Onnantól kezdve a 12 pontos hátrány ledolgozására reális esély nem mutatkozott. Sara Krnjic törte meg a kosárcsendet, de erre egy 6-0-s hazai válasz érkezett.

A Girona 46-40-es vezetése után a Horváth Bernadett tripláival szépített a KSC, de fordítani nem tudott. Az utolsó 10 percek 48-46-ról vágtak neki a csapatok. Itt Mányoky Réka triplája után 51-50-nél átvette a vezetést a Szekszárd. A végeredmény azonban azt is megmutatja, hogy innentől már csak a hazaiak találtak be. A Girona 13-0-val zárta a meccset és így alakult ki a 63-51-es végeredmény. Ez azt jelenti, hogy a Girona 152-128-ra nyerte a párharcot és bejutott a legjobb 16 közé. A Szekszárd azonban a második meccsen mutatott remek helytállással komoly erőt mutatott.

SPAR GIRONA - TARR KSC SZEKSZÁRD 63-51 (18-18, 17-20, 13-8, 15-5)