Női Euroliga: Szoros diósgyőri és győri vereségek
13
2023
2023. december 13.  |  23:10

Hosszabbításban maradt alul a DVTK Hun-Therm

A Casademont Zaragoza hazai pályán hosszabítás után 70-68-as arányban aratott sikert a DVTK Hun-Therm ellen.

A tabella második helyéről vágott neki a mérkőzésnek a DVTK Hun-Therm. Ellenfele a Casademont Zaragoza a harmadik pozícióból szeretne előbbre kerülni. A hazai csapatból Petra Holesinska neve lehet ismerős a nézőknek, hiszen a VBW CEKK Cegléd egykori játékosa erősíti a Zaragozát.

A találkozót a hazai csapat kezdte jobban, 6-0-ra vezettek. Az első DVTK kosarat Kaila Charles szerezte 3 perc után, egyelőre nem akart összeállni a támadójáték (6-2). Darcee Garbin hárompontosával 7-5-re zárkózott a Diósgyőr. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, 1-3 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki a két gárda között (13-10). A negyed végére 17-12-es előnyt tudott kiharcolni magának a Zaragoza.

Jovanovic pontjaival indult a második 10 perc, azonban egyből érkezett rá a spanyol válasz (20-14). Garbin és Lelik triplájával 20-20-nál egyenlített a DVTK, ráadásul Réka plusz egyet dobhatott, így 21-20-nál először vezettek a mérkőzés folyamán. Mind a két oldalon rengeteg hibát vétettek a játékosok, a Zaragoza több percig nem szerzett kosarat. Charles hárompontosával 6 pontos előnyre tettek szert a diósgyőriek (22-28). Holesinska triplájával visszajött a mérkőzésbe a hazai gárda, 1 pontra csökkent a DVTK előny (27-28), így Völgyi Péter kért időt. Fiebich is hármast dobott, spanyol kézben volt újra az irányítás (30-28). A 33-30-as félidei eredményt Charles büntetői alakították ki, aki a mezőnyből egyedüliként érte el a 10 pontot.
A nagyszünet után a hazai gárda kezdett ismét jobban, 37-32-re nőtt az előnyük. A DVTK játéka nem volt pontos, sok volt az eladott labda és a ki nem kényszerített hiba. Ez megmutatkozott abban, hogy 7 perc játékidő alatt csak 4 pontot szereztek. A Zaragoza is rengeteg helyzetet kihagyott, ők is csak 6 pontnál jártak csapat szinten ebben a negyedben. 39-36-os állásnál Lelik büntetői kimaradtak, és Fiebich pontjával 40-36 lett az eredmény. Tenyér Zsófi azonban palánkos hárompontos értékesített, amivel 1 pontra zárkózott a DVTK (40-39). Lacorzana 2+1-es megoldásával 45-41-re vezetett a Zaragoza a 30. perc végén.

Az utolsó etap Jovanovic triplával kezdődött (45-44). Hazai oldalon még mindig nem esett kosár akkor, amikor Jovanovic 3 büntetőt harcolt ki, amivel 45-47-re fordított a DVTK. Diallo is a vonalra állhatott a Zaragozától, de a 48-47-es vezetés nem sokáig maradt így, mert Milica Jovanovic újból 2 hárompontost dobott (48-53). Grigalauskyte ziccere után mínusz 7 pontnál kért időt Morales edző (48-55). Gulbe a hazai csapatnak egy nagyon fontos lepattanót tett vissza faulttal együtt, azonban a büntető kimaradt, így 3 pont maradt a DVTK előnyből. Kaila Charles mind a két büntetőjét értékesítette, 52-57-nél kért időt ismét a spanyol edző. Először Diallo, majd egy eladott labda után Ortiz volt sikeres, így 1 pont lett a különbség (56-57). DVTK időkérés után Lelik Réka csak a második büntetőjét dobta be, így a Zaragoza újra támadhatott. Ortiz faultot harcolt ki, és mind a két dobása jó volt, így 58-58-nál vágtak bele a csapatok a hosszabbításba.

Aleksa Gulbe egy hárompontossal szerzett leheletnyi előnyt a hazaiaknak, de Kaila Charles 2+1-es megoldásával újra egál lett (61-61). Tadic csak az egyik büntetőjét dobta be, de a Zaragoza eladta a labdát és Lelik Réka közelije sikeres volt, így 61-64-re módosult az eredmény. Hazai oldalon Ortiz dobott ziccert, majd Holesinska a vonalról volt sikeres, így az előny újra ott volt (65-64). Aho Nina tempójára Holesinska triplával válaszolt (68-66). Fiebich büntetői után Charles bedobta a ziccert, de 5.6 másodperccel a vége előtt még mindig 70-68-ra vezetett a Zaragoza. Az utolsó pillanatokban nem sikerült változtatni az eredményen, így 70-68-ra megnyerte a Zaragoza a találkozót. Diallo 15 ponttal, Fiebich 14 ponttal, Ortiz 12 ponttal vezette győzelemre a csapatát. DVTK-tól Charles 19 ponttal, Jovanovic 17 ponttal és Lelik 13 ponttal volt a legeredményesebb.

CASADEMONT ZARAGOZA - DVTK HUN-THERM 70-68 (17-12, 16-18, 12-11, 13-17, 12-10)
Euroliga, 9. forduló
Zaragoza, Pabellon Principe Felipe
Özlem Yalman, Sonia Teixeira, Amel Dahra (Rui Vieira)

Casademont Zaragoza : Ortiz 12, Pivec 5, Gulbe 8/3, Fiebich 14/3, Diallo 15. Csere: Lacorzana 3, Holesinska 8/6, Gimeno 3, Hermosa-, Geldof 3/3

DVTK Hun-Therm: Charles 19/6, Aho 4, Lelik 13/3, Garbin 8/6, Tadic 2. Csere: Grigalauskyte 2, Tenyér 3/3, Toman-, Jovanovic 17/9

Idegenben veszített mérkőzést a Győr

A SERCO UNI Győr 70-76 arányban maradt alul a hazai pályán játszó Virtus Segafredo Bologna ellen.

A hazai pályán játszó Bologna is magyar érdekeltséggel bír, hiszen a volt szekszárdi játékos, Ivana Dojkic szerepel az olasz csapatnál. A Győr idegenben szeretné megszerezni második sikerét az Euroligában. Több magyar szurkoló is elkísérte a csapatot.

A mérkőzést a hazai gárda kezdte jobban, Pasa és Cox kosaraival 5-0-ra vezettek. Az első győri pontokat Carleton büntetőkből szerezte (7-3). Az olaszok jó ritmust kaptak el, mert 5 perc után 13-3-ra nőtt az előnyük. Cziczás Lászlónak kellett időt kérnie. Slocum hármasával és Dombai jó megmozdulásaival 18-10-re módosult az állás. Ritmust váltott a Győr, keményített a védekezésen, aminek következtében a támadásban is önmagukra találtak, 20-15-re zárkóztak fel. A negyed végére azonban 28-17-nél újra magához ragadta a Bologna az irányítást.

A második etap Slocum és Török pontjaival indult (28-23). Hiába tűnt úgy, hogy közelebb kerül a Győr, hazai oldalról folyamatosan jött a válasz (34-27). Slocum vezérré lépett elő, már a 10. pontját szerezte (34-28). Kisebb ideig befagyott az eredmény, hazai időkérés szakította meg a játékot. Török Ágnes értékesítette a büntetőit, amivel 4 pontra csökkent a győri hátrány. Andre és Peters lépett elő a hazai csapatból, és 41-30-as hazai vezetésnél kellett a Győrnek időt kérnie. Török és Carleton tirplájával még 44-40-re megközelítette az ellenfelét a SERCO UNI Győr, de Andre pontjaival alakult ki a 46-40-es félidei állás.

A nagyszünet után a hazai csapat kezdett jobban, 50-42-re szakadtak le a Győrtől. Destiny Slocum percei következtek, aki egy labdaszerzés után dobott könnyű ziccert, majd egy hármast értékesített, így 53-47-re módosította az állást. Ez az 5-7 pont körüli különbség állandósulni látszott a két gárda között. Sok volt az eladott labda mind a két oldalon. Peters büntetőivel 61-50-re növelte előnyét a Bologna, és Slocum hiába dobott újabb triplát, mert Barberis is ugyanezt tette, így 64-53-as eredménynél ért véget a negyed.

Az utolsó 10 percet hazai kosarak indították, 71-53-ra nőtt a differencia. Török Ágnes először hárompontosával, majd egy ziccerével hozta közelebb a Győrt (71-58). Pontosabban játszott a hazai csapat, 15 pontra szakadtak le a vendégektől. Ruff-Nagy Dóra szerzett újabb triplát, de így is 11 pont maradt a hazai előnyből (76-65). A negyed végére összeszedte magát a Győr, Hegedűs és Dombai pontjaival 76-70 lett a végeredmény. Nagyot harcolt a SERCO UNI Győr, de Dubei és Anigwe hiányát érezni lehetett. A Bologna legjobbjai Haley Peters (18/6 pont), Olbis Andre (14 pont 13 lepattanó) és Cecilia Zandalisini (13 pont) lettek. A Győrből Destiny Slocum 23 pontot, Török Ágnes 15 pontot és Bridget Carleton 10 pontot ért el.

VIRTUS SEGAFREDO BOLOGNA - SERCO UNI GYŐR 76-70 (28-17, 18-23, 18-13, 12-17)
Bologna, Segafredo Arena
Stylianos Simeonidis, Sandra Sanchez Gonzalez, Christian Theis (Aleš Rom)

Virtus Segafredo Bologna: Pasa 2, Cox 12/9, Barberis 3/3, Andre 14, Zandalisini 13. Csere: Del Pero-, Peters 18/6, Rupert 9/3 Orsili 5/3, Consolini-.

SERCO UNI Győr: Carleton 10/3, Török 15/9, Goree 2, Bach 2, Slocum 23/12. Csere: Hegedűs 4, Ruff-Nagy 7/3, Dombai 7/3.

12 pontos szekszárdi vereség az Európa Kupa rájátszás nyitányán

Az Európa Kupa rájátszás 1. fordulójának első mérkőzésén a TARR KSC Szekszárd hazai pályán 89-77-es vereséget szenvedett a Spar Gironától.

A heves esőzések közepette beázott a szekszárdi sportcsarnok, sajnos a játéktér felett is több ponton szivárgott be a víz, így sokáig kérdéses volt a mérkőzés sorsa. Végül sikerült elhárítani a problémát és másfél óra csúszással feldobták a labdát. Morgan Bertsch duplája vezette fel a találkozót. Erre Boros Julcsi válaszolt egy triplával, így 3-2-re a KSC vezetett. A folytatásban azonban gyorsan nőtt a vendégek előnye. Sandra Ygueravide triplájával már 12-5-re ment a Girona. Zseljko Djokics időt is kért, de 16-5-nél így is átlépte a 10 pontot a differencia. A vendégek legnagyobb előnye 15 pont volt az első szakaszban. 27-12 után Sara Krnjic és Aleksandra Stanacev törte meg a kosárcsendet. Egy pillanatra nem adta fel a Szekszárd, mely letámadással igyekezett megzavarni ellenfelét. Stanacev szerzett is így egy labdát és egy könnyű duplát. Mellette Mányoky Réka triplát értékesített, az első szakasz végére 27-21-re szépítettek a mieink. Ízelítőt adott a klasszisából a Girona, de a Szekszárd is a küzdeni tudásából. Ez a küzdeni tudás pedig szépen lassan átfordult abba az irányba, hogy a mieink akarata érvényesült.

A második negyed elejére sikerült megtörni a spanyolok ritmusát, így Jacinta Monroe négy pontjával és Boros Julcsi remek villanásával 27-27-nél egyenlített a Szekszárd. A vezetést ekkor még nem tudták átvenni Horváth Bettiék, de nem kellett sokat várni erre sem. Aleksandra Stanacev triplája és Kathryn Westbeld ziccere után 32-31-nél a KSC-nél volt az előny. Jacinta Monroe találata után 34-31-nél 22-4-es sorozatban járt Zseljko Djokics együttese. Ki más, mint a vendégek legrutinosabb játékosa, Sandra Ygueravide törte meg a Girona rossz sorozatát. A szekszárdiak élére Kathryn Westbeld állt, de Sara Krnjic is megvillant. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül Morgan Bertsch két találata 46-43-as félidei vezetést eredményezett a Gironának. A nagyszünetben Stanacev 11, Westbeld 10 pontnál járt a hazaiaknál. A Girona legeredményesebbje a 14 pontos Sandra Ygueravide volt. A harmadik negyed elején két perc alatt 8-0-val 54-43-ra léptek el a spanyolok. Zseljko Djokics időt kért, de innen már kézben tartották a meccset a vendégek.

A KSC-nek 54-47-nél volt egy felzárkózása. Ugyanakkor az első és második negyed fordulójának hasonló szakaszához képest ezúttal nem sikerült megtörni a vendégek ritmusát. Ismét gyorsan nőtt a Girona előnye, 68-56 után Laura Pena és Marta Canella villanásaival 6-0-val zárta a harmadik szakaszt a katalán gárda. Benne volt a 74-56-ról induló záró etapban, hogy ezzel a lendülettel jelentősebb, 20 pont feletti előnyre tesznek szert. Mányoky Réka triplájával igyekezett szépíteni a KSC a negyedik negyed elején. Sőt, 75-61-nél volt több labdája a magyar csapatnak. Ezekkel nem sikerült élni. Egy spanyol hármas mozdította el erről az állásról a találkozót, majd Ygueravide villanása után 82-63-nál ismét a 20 egységet ostromolta a differencia. Újra időt kért Zseljko Djokics. Becsülettel küzdött a KSC, Mányoky Réka és Miklós Melinda hármasait az utolsó percekből mindenképpen ki kell emelni. Amikor pedig Boros Julcsi triplája is célt ért, 87-77-nél már csak 10 pont választotta el a feleket. Morgan Bertsch keretbe foglalta a találkozót, melyet a duplája vezetett fel és zárt le. Egy nagyon hosszú este végén 89-77-re nyert a Girona.

A visszavágót jövő szerdán rendezik a spanyol csapat otthonában.

TARR KSC SZEKSZÁRD - SPAR GIRONA 77-89 (21-27, 22-19, 13-28, 21-15)