Női Euroliga: Nagy küzdelemben maradt alul a Győr a Virtus Bologna ellen
10
2023
2023. október 10.  |  20:00

A női Euroliga 2. fordulójában a SERCO UNI-Győr 85-74-re alulmaradt hazai pályán a Virtus Bolognával szemben.

Nagy várakozás előzte meg a találkozót, hiszen 2421 nap, azaz 2017. február 22. után rendeztek ismét női kosárlabda Euroliga mérkőzést Győrben. Akkor a Dinamo Kurszk volt a rivális, ezúttal a Virtus Bologna. A játékoskeretben pedig a kapcsolatot Cyesha Goree jelentette, aki azon az összecsapáson is pályára lépett győri színekben. A Virtus idén tétmeccsen még nem talált legyőzőre és a győri összecsapáson is igyekezett rögtön magához ragadni az irányítást. Két perc alatt 10-0-s előnybe kerültek az olaszok. Az első győri találatokat Diamond Miller két triplája jelentette. Ezekkel gyorsan megfogta a meccset a magyar csapat. Amikor az első szakasz feléhez érkezve Bach Bogi duplája célt ért, 14-12-re felzárkóztak a mieink. Innen ismét megugrott a Bologna 4-6 ponttal, a játék képe azonban már lényegesen kedvezőbben festett. A negyed végén ráadásul Ruff-Nagy Dóra betalált, így a 20-16-os eredmény is előremutató volt. Különösen úgy, hogy a második negyedet Török Ági triplája vezette fel.

Hullámzó, klasszikus adok-kapok mérkőzést követhettünk. 20-19 után 26-19-re meglépett a Virtus. Innen Dombai Réka duplájával, illetve Kristine Anigwe és Destiny Slocum tripláival 28-27-re visszajött a Győr. Ezt követően 35-29-re újra elléptek az olaszok. A legnagyobb előnyük 8 pont volt, de Kristine Anigwe duplája zárta az első 20 percet és így 41-35-ről érkezett el a nagyszünet. Diamond Miller 10, Kristine Anigwe 9 pontnál járt. A Győr 37-ből 13-at, a Bologna 32-ből 15-öt dobott be. Náluk Olbis Andre és Cecilia Zandalasini járt 8-8 pontnál. A harmadik negyed elején 41-40-re ismét visszakapaszkodott a Győr. A folytatásban azonban újra megugrottak a vendégek. 49-43-nál Cziczás László időt is kért, de ezt követően a 10 pontot is elérte a különbség. A franciaországi nyitányhoz képest Diamond Miller már rendelkezésre állt, Dubei Debórára viszont nem számíthatott a győri stáb. Az azonban nem változott, hogy ezúttal is becsülettel ment előre a Győr és egy pillanatra nem adta fel.

A Bologna 58-46-os vezetése után Diamond Miller és Kristine Anigwe állt a győriek élére. 58-53-nál már Pierre Vincent rendelte magához tanítványait, de Török Ági újabb triplája után 58-56-ra is feljöttek a mieink. Olasz dupla zárta a harmadik szakaszt, a 60-56-os állás azonban még mindig kínált esélyt a győzelemre. A Bologna a negyedik szakasz elején két triplával igyekezett egyértelművé tenni fölényét. Amikor pedig Ivana Dojkic hármasa is célt ért, 71-59-nél újra 12 pont választotta el a csapatokat. Időkérés után Ruff-Nagy Dóra, Cyesha Goree és a kívülről végig igen veszélyes Török Ági vezényelt egy felzárkózást. A Győr 7-8 pontra többször visszakapaszkodott. Ennél közelebb két perccel a vége előtt 77-71-nél kerültek Cziczás László tanítványai. A Virtus Bologna azonban Olbis Andre és Iliana Rupert révén visszaállította nagyobb előnyét. Az Euroligában minden pont számít, Cyesha Goree tripláját ki kell emelni az utolsó fél percbe érve. Ekkor már az olasz siker nem forgott veszélyben, de egy jó ritmusú mérkőzést a Győr remek felzárkózásaival végig nyílttá tudott tenni.

SERCO UNI GYŐR - VIRTUS SEGAFREDO BOLOGNA 74-85 (16-20, 19-21, 21-19, 18-25)