FIBA EC: Kikapott, így nem jutott főtáblára a Körmend
06
2023
2023. október 6.  |  07:23
Robert Carter szerezte a mérkőzés első pontjait, Tolbert tette fel az Egis Körmendet a táblára két büntetővel, Morgan tempójával már az MTE vezetett. Boatright hozott össze egy 2+1-es akciót, Babb tört be két pontért, ő is hozzátett még egy büntetőt, Tolbert szórt be egy triplát (7-8). Babb kettesére Cook válaszolt egy hármassal, az izraeliek légiósa azonnal visszadobta ezt. Workman tempója hullott be, Lynch növelte tovább a vendég előnyt. Tolbert Robert Carter faultja ellenére is feltette a ziccert, és a plusz egyet is értékesítette, az ellenfél centere egy külső dobással javított a túloldalon (13-20). Kiss gólpasszából Morgan válaszolt, Boatright szedte le a lepattanót rontott dobása után, másodszor már nem hibázott. Tolbert fejezett be egy nagyszerű alley-oopot, Cohen egy pontot a vonalon hagyott, Simon kiosztásából Babb hármasa esett be. Tolbert egy büntetőt dobott be, Morgan csökkentette a differenciát két ponttal, a negyedet Simon ziccere és Cook triplája zárta. 24-28

Ahogy befejeződött az első negyed úgy kezdődött a második vagyis Cook-kosárral, Simon második esélyből szerzett egy duplát. Lynch blokkja után Burg fejezte be a gyorsindítást, Babb növelte nyolcra a különbséget hármasával, jött is az Egis Körmend időkérése (27-35). Boatright kapott egy technikait, Kiss Mátyás hármasa ért célt, Djogo bedobta mindkét büntetőjét, Boatright egy triplát. Cook nagyszerű bejátszását Myles Carter értékesítette, Djogo hármasa után már csak egy pont volt a különbség, de Boatright azonnal elsüllyesztett egy tempót, aztán még egyet, Kocsis Tamás ismét magához rendelte csapatát (37-42). Tolbert kettőből egy büntetőt dobott be, Simon kettő plusz egyet mutatott be, Morgan egy, Diogo két pontjával zárkózott az Egis Körmend. Morgan triplája után ismét csak egy pont volt a két csapat között, Djogo sportszerűtlenje után Burg juttatta kis levegőhöz a vendégeket, az utolsó kosár Morgan nevéhehz fűzödött a félidőben, így egy pontos differenciával mentek ötlözőbe a csapatok. 46-47

A két Carter kezdte meg 2-2 ponttal a második félidőt, Tolbert révén 4-2 óta először vezetett a Körmend. Robert Carter pöcizett vissza egy rontott dobást, Cook és Carter váltott kosarat, majd utóbbi egy triplát is elsüllyesztett, majd egy újabbat, igaz a másodikra Carter váálaszolt (58-56). Workman egalizált, Boatright kettő plusz egye már a vezetést jelentette az izraelieknek. Morgan törte fel a vendég védelmet nagyszerűen, Robert Carter villant ismét, Cook használta ki, hogy Lynch maradt rajta, az ellenfél magasembere egy zsákolással korrigált (62-65). Tolbert maradt üresen a palánk alatt és büntetett, Cohen fejezett be szépen a gyűrű környékén, Morgan pedig tökéletes floatert eresztett el. 66-67

Djogo triplájával vette kezdetét a negyedik negyed, Morgan faultja után Robert Carter egyenlített a vonalról, Kocsis Tamás technikaija után négy büntetőt értékesítettek a vendégek. Az Egis Körmend időkérése után Cook eladott labdájából Robert Carter szórt egy triplát, Burg is ellopott egy passzt, ezt Simon fejezte be, jött az újabb hazai időkérés (69-78). Myles Carter törte meg a rossz hazai sorozatot egy fontos hármassal, Robert Cartert azonban ezt különösebben nem zavarta és azonnal válaszolt. Babb értékesített 3 büntetőt, így a mérkőzés folyamán először kétszámjegyű különbség volt a csapatok között. Az Egis Körmend támadójátéka teljesen megakadt ebben az időszakban, Robert Carter távoli dobása már 15 pontos izraeli előnyt jelentett szűk 4 perccel a vége előtt. A maradék időben sajnos nem sikerült a fordítás a magyar bronzérmesnek, így a Bnei Herzliya örülhetett a mérkőzés végén. 88-97

Egis Körmend – Bnei Herzliya 88-97 (24-28, 22-19, 20-20, 22-30)

FIBA Europe Cup, selejtező
Körmend, Városi Sportcsarnok

Körmend: Cook 21/12, Morgan 23/12, Takács -, Tolbert 16/3, M. Carter 9/3. Csere: Kiss M. 6/6, Djogo 13/9, Doktor -.

Bnei Herzliya: Boatright 16/3, Babb 20/9, Workman 8, Lynch 4, R. Carter 27/15. Csere: Simon 9, Brug 7, Cohen 5, Gat -, Mor 1, Rotem -.