Döntőt játszik U14-es lány csapatunk a Slovenia Ballon
13
Aug
2023
2023. augusztus 13.  |  10:00
Az U14-es Slovenia Ball elődöntőjében nemzeti csapatunk végig vezetve 66-52-re legyőzte Szlovéniát, és ezzel kivívta a helyét a vasárnapi fináléban - írja a wbasket.hu.

Rögtön a mérkőzés elején lépéselőnybe kerültek a magyar lányok. Nem telt el három perc és 10-1-re léptek el a mieink. Két triplával még faragott a hátrányán a házigazda, de 4-6 pontos előnyét stabilan tartotta csapatunk. A pontgazdag játékrészt ugyan egy újabb szlovén hárompontos zárta, de 19-16-ra így is a mieink vezettek. A második negyed elején 24-16-ra megugrottak Stoics Judit tanítványai. A folytatásban azonban hat pontot lefaragott a hátrányából a rivális és ezzel ismét kiélezett találkozó kerekedett.

A szlovén felzárkózás után újra megugrottak 30-22-re a magyar lányok. A második negyed közepén azonban igencsak felpaprikázódott a mérkőzés. Történt egy sérülés hazai oldalon, egy-egy vitatott szituáció is sújtotta a csapatokat, de szerencsére ez nem zökkentette ki a játékosainkat. A félidő utolsó percében 36-25-nél átlépte a 10 pontot a differencia. Az első 20 percnek ez volt a legnagyobb különbsége. A hajrában szépített Szlovénia, a 36-29-es állás azonban így is kiváló esélyeket ígért. A mieinknél a félidőben Hencsik Adrienn 8, Csaplár-Nagy Lara 6 pontnál járt. A harmadik negyed elején nem sokat kellett várni és 39-29-nél ismét elérte a 10 pontot a különbség. Nagyjából itt látszott beállni a mérkőzés, 9-12 egység között tartották az előnyüket a lányok.

A harmadik negyed közepén 44-32 után 44-37-re visszajöttek a szlovénok. Mielőtt azonban egy nagyobb futásba kezdhetett volna a házigazda, két gyors találattal feleltek a felzárkózásukra a magyar lányok. Az utolsó 10 percnek 51-40-ről vágtunk neki. A forgatókönyv hasonlóan alakult, mint a harmadik negyedben. A mieink 57-44-re megugrottak. Innen visszajöttek 57-48-ra a hazaiak és volt labdájuk a további felzárkózáshoz. Ezzel nem tudtak élni. Ezt követően ismét az éretten, fegyelmezetten játszó csapatunk vett új lendületet. Egy triplával 64-48-nál már 16 egységgel jártunk előrébb. Az utolsó három percben nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A magyar együttes 66-52-es sikerrel jutott döntőbe.

SZLOVÉNIA - MAGYARORSZÁG 52-66 (16-19, 13-17, 11-15, 12-15)