U16-os leány Eb: Elképesztő hajrá és hosszabbításos siker Szerbia ellen
12
2023
2023. augusztus 12.  |  21:30

A magyar válogatott hosszabbítás után 68-64-re legyőzte Szerbiát az izmiri U16-os Európa-bajnokságon.

Gréts Dalma szerezte a mérkőzés első találatát. Nem sokkal később pedig Drahos Leila triplát értékesített. Ezekre azonban mind érkezett szerb válasz, ahogy az első negyedben végig. A két csapat fej-fej mellett haladt. Riválisunk előtt 12-9-nél nyílt meg az esély, hogy jobban elszakadjon. Ezzel nem tudtak élni. 15-15-nél ismét utolértük a szerbeket, majd Völgyi Lili büntetőivel 17-15-nél a vezetést is átvettük. A hajrában ismét fordított ellenfelünk, így 10 perc után 19-17-re vezettek a szerbek. A második negyed elején Drahos Leila és Poczkodi Zsófia dupláival 21-19-nél átvettük a vezetést. Ezt követően viszont négy percig nem talált be válogatottunk.

Az igencsak kemény, küzdős meccsen a kosárcsendünket szerencsére a szerbek nem tudták érdemben kihasználni. Mindössze 4-0-t futottak ez idő alatt és 23-21-re fordítottak. Ezt követően gyorsan egyenlítettünk és 28-27-ig nem alakult ki nagy különbség. Josepovits Kinga és Poczkodi Zsófia felelt a pontokért ekkor. A félidő hajrája viszont a szerbeknek sikerült jobban. Másfél perc alatt 28-27 után 33-27-re szakadtak el. A mieinknél Szikaszai Franciska 8, Drahos Leila 7 pontnál járt a szünetben. Válogatottunk 30-ból 8-at, a szerbek 31-ből 11-et dobtak be mezőnyből. A lepattanónkban 30-17-re vezettünk. Erre lehetett építeni. A harmadik negyed elején Szauter Petra triplájával 33-32-re jöttünk fel. Innen azonban 39-32-re ismét elszakadtak a szerbek.

A legjobb pillanatban érkeztek Sinka-Pálinkás Szofi pontjai, de a harmadik etap közepén 43-35-nél így is időt kellett kérnie Mészárosné Kovács Andreának. A lélektani 10 pontot 45-35-nél érte el a szerb előny. A harmadik negyedben 6 pontot szerző Drahos Leila révén igyekeztünk zárkózni, de 48-37-nél kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége. A harmadik etap hajrájában felváltva estek a találatok. A negyedik 10 percnek 51-42-ről futottak neki a csapatok. Ebben a pontgazdag mederben haladt tovább a mérkőzés. A mi oldalunkról sorrendben Sinka-Pálinkás Szofi duplát, Drahos Leila triplát, Halmágyi Kitti duplát értékesített, így 53-49-nél látótávolságba értünk.

A magyar felzárkózás után a szerbek egy triplával 56-49-re szakadtak el. Időt is kért válogatottunk. Egy pillanatra nem adták fel a magyar lányok, de amikor a rendes játékidő utolsó két percébe fordulva 59-53-ra ment riválisunk, nagyon nehéz helyzetben voltunk. Egy perc eltelt, hogy nem tudott faragni hátrányán csapatunk, így a helyzet tovább nehezedett. Drahos Leila triplája, majd büntetője hozta vissza az esélyt. 42 másodperccel a vége előtt pedig Gréts Dalma révén egyenlítettünk. Mindkét csapat támadhatott a győzelemért az utolsó fél percben, de nem született több pont. Jöhetett a ráadás! A hosszabbítás elején Sinka-Pálinkás Szofi villant meg, majd 62-62 után az extázisban játszó Drahos Leila hozta ismét előnybe a mieinket.

Az utolsó három percben végig a magyar lányok jártak előrébb. A ráadás 9 magyar pontjából 7 Drahos Leila nevéhez fűződött. Elképesztő izgalmak közepette végül 68-64-re nyert válogatottunk és ez azt jelenti, hogy másodiknál rosszabb már nem lehet a csoportjában a csapatunk. A négyes másik meccsén Franciaország 62-57-re verte Törökországot. Vasárnap 13 órától a franciák ellen a csoport első helye lesz a tét.

SZERBIA - MAGYARORSZÁG 64-68 (19-17, 14-10, 18-15, 8-17, 5-9)