U16-os leány Eb: Győzelemmel mutatkozott be a magyar válogatott
11
2023
2023. augusztus 11.  |  20:20

Az izmiri U16-os leány Európa-bajnokság nyitónapján a magyar válogatott 70-59-re legyőzte Törökországot.

Kiválóan kezdett válogatottunk. A mieink részéről Drahos Leila, Janzsó Alíz és Sinka-Pálinkás Szofi dupláival indult a mérkőzés. Másfél perc alatt 6-1-re léptünk el. A lelkes közönség által biztatott törökök a folytatásban 8-7-re szépítettek, de egyenlíteni vagy a vezetést megszerezni nem tudták. Szikszai Franciska triplával válaszolt erre a felzárkózásra. Ami ekkor nem sikerült a hazaiaknak, az a negyed hajrájában 14-12-nél, igen. Az első szakaszt azonban Josepovits Kinga duplája zárta, így 14-14 állt az eredményjelzőn 10 perc játék után. A második etap elején is Josepovits Kinga villant meg, de erre a törökök hárompontossal feleltek. Fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok, játékban azonban már ekkor többet mutattak a mieink. Komplexebb csapat benyomását keltette válogatottunk, melyet a folytatásban bizonyítottak is a lányok.

Időkérést követően 22-19 után indult meg a magyar együttes. Janzsó Alíz és Sinka-Pálinkás Szofi villant meg, Halmágyi Kitti duplájával pedig 28-21-re szakadtunk. A félidő utolsó három percébe érve Szikszai Francicka triplájával 31-21-nél ért el a 10 pontot a magyar válogatott előre. A fölényünket Halmágyi Kitti erősítette meg. A félidő hajráját büntetők tették töredezették. Itt hatból négyet értékesítettek a lányaink és ezzel 37-23-ra szakadtunk el. Az utolsó másodpercben ugyan behullott egy török tripla, de a 37-26-os állás így is több, mint biztató volt. A mieinknél Halmágyi Kitti 10, Josepovits Kinga 9 pontnál járt. A 32 mezőnykísérletéből 15-öt értékesített válogatottunk és 28-18-ra vezettünk a lepattanókban. A harmadik negyedet Drahos Leila triplája vezette fel, ami megalapozta a folytatást. A játékrész feléhez érkezve Drahos Leila mellett Sinka-Pálinkás Szofi, Halmágyi Kitti és Josepovits Kinga is betalált.

A különbség 12-14 pont környékén látszott beállni. Sőt, Szikszai Franciska villanásai után 55-37-nél ezt is átlépte. Három perc volt a harmadik szakaszból, amikor a török szakvezető reklamálásért technikait kapott és ahogy az ilyenkor lenni szokott, igencsak felpaprikázta a közönséget és a játékosait. Szerencsére ezt nem tudták igazán meglovagolni és 13 pontnál közelebb ekkor nem kerültek. Az utolsó 10 percnek 59-44-ről futottak neki a csapatok. A zéró etap elején Drahos Leila szerezte a 61. pontunkat. Ezt követően viszont közel öt percig nem találtak be a magyar lányok. A törökök, akik igazán nem játszottak jól, de az utolsó erejükig küzdöttek, 61-52-re feljöttek ez idő alatt. Halmágyi Kitti triplája törte meg a kosárcsendünket. A hazaiak 64-56-nál is bejöttek 10 pont alá. Erre viszont Szauter Petra válaszolt. Ezzel a két hárompontossal sikerült megfogni a a török felzárkózást. A hajrában 8 pontnál közelebb a hazaiak nem kerültek. Josepovits Kinga és Szikszai Franciska alakította ki a végeredményt.

Folytatás szombaton 18 órától Szerbia ellen.

MAGYARORSZÁG - TÖRÖKORSZÁG 70-59 (14-14, 23-12, 22-18, 11-15)