10
2023
2023. augusztus 10.  |  18:40

Az U14-es Slovenia Ball második napján a magyar U14-es lány csapat 79-72-re múlta felül Bulgáriát.

A nyitónapon a magyar együttes 52-47-es vereséget szenvedett Izraeltől, míg Bulgária 64-50-re győzte le Horvátországot. Nem sok idő volt a regenerálódásra, hiszen csütörtök délután már folytatódtak a küzdelmek Slovenj Gradecben. A találkozó elején a válogatottunk szerzett vezetést, 6-3-ra és 11-7-re is mentünk. Ezt követően viszont riválisunk kapott el egy jobb sorozatot és az első negyedet 11-2-es futással zárták, amivel 18-13-ra léptek el. A második negyed elején felváltva estek a kosarak. A bolgárok még megugrottak 22-15-re és 25-20-ra, de a pontgazdag találkozón a folytatásban a mieink fölénye kezdett kirajzolódni.

Amikor Gálos Hanna duplát értékesített, 26-25-nél visszavettük a vezetést. Rigó Dorina 2+1-es megoldásával pedig már 33-25-re módosult az állás. Ez összességében 13-0-s futás volt. Rigó Dorina a félidőig 14 egységig jutott, közte két triplát is értékesített. A félidő utolsó két percében 36-26-nál alakult ki először kétszámjegyű differencia a felek között. A nagyszünetig ez érdemben nem változott. 20 perc után 43-32-re mentünk. A harmadik negyed első perceiben is felszabadultan, bátran játszottak a csapatok, így beállni látszott a 9-12 pont körüli differencia. Sőt, 51-38-nál ennél is nagyobb különbséggel ugrott meg válogatottunk. Egy újabb fordulat éppen ezt követően jött el. Riválisunk ugyanis 7-0-s futással 51-45-nél teljesen nyílttá tette a találkozót.

A bolgárok felzárkózása egészen 55-50-ig tartott. A harmadik negyed hajrájában ismét növelte előnyét csapatunk. Az utolsó fél percben Gréts Zoé saját maga első, válogatottunk harmadik tripláját értékesítette és ezzel 60-50-re mentünk. Ez a lendület a negyedik negyed elején is kitartott, így 66-50-nél kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége. A játék minden elemében ellenfelük fölé kerekedtek a magyar lányok. Ugyanakkor Bulgária becsülettel ment előre és minden apró kihagyást könyörtelenül megbüntettek. Az utolsó öt perchez közelítve 66-58-ra szépítettek. Gréts Zoé állt válogatottunk élére hat ponttal, amivel 72-60-ra léptünk el. Még három perc volt hátra, a bolgárok azonban egy pillanatra nem adták fel. 36 másodperccel a vége előtt 74-72-re jöttek fel. Fordítani nem tudtak, Rigó Dorina harmadik hárompontosa és Csaplár-Nagy Lara duplája zárta le a találkozót. 79-72-re nyert a magyar csapat. Folytatás pénteken Horvátország ellen.

MAGYARORSZÁG - BULGÁRIA 79-72 (13-18, 30-14, 17-18, 19-22)