U20-as női Eb: A 9-16. helyért folytatja a magyar válogatott
02
2023
2023. augusztus 2.  |  14:50

A női U20-as Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében a magyar válogatott 70-68-as vereséget szenvedett Portugáliától. A mieink az alsó ágon, a 9-16. helyért folytatják a szereplésüket.

A találkozó elején 6-2-es előnybe került válogatottunk, de a korai faultok joggal okozhattak fejfájást. Sitku Zsuzsi és Holcz Rebeka 2-2, Miklós Melinda egy személyi hibával rendelkezett öt perc játék után. A portugálok igyekeztek új lendületet venni a negyed közepén, 10-9-nél a vezetést is átvették. Egy triplával pedig meg is erősítették az előnyüket 13-9-nél, ami már 11-3-as futást jelentett. Strausz Edina törte meg a kosárcsendünket, de ezt követően 18-11-re ellépett riválisunk Az első negyed hajrája újabb fordulatot tartogatott: Sitku Zsuzsi büntetőivel, majd Telegdy Zsófia triplájával faragtunk a hátrányon. Az utolsó percben Rakita Lili révén egyenlítettünk is. A hajrában ismét betaláltak a portugálok, de a 24-21-es eredmény mindenképpen esélyt kínált a folytatásra. A portugálok a második szakasz elején még megugrottak 31-21-re, de a félidő utolsó öt percbe a magyar csapatnak sikerült jobban.

Laczkó Sára öt pontja, Sitku Zsuzsi és Miklós Melinda büntetői gyors felzárkózást hoztak. 34-33-nál már csak egy pont választotta el a feleket. A félidőig 16 egységig jutó Sitku ziccerével 35-34-nél vettük át a vezetést. Még három perc volt hátra és egyértelműen lelki fölénybe kerültünk. Laczkó Sára értékesítette saját második, csapata negyedik tripláját. A nagyszünetben végül 42-36-ra mentünk. Az első félidőben a 24 mezőnykísérletéből 13-at értékesített a magyar csapat. A harmadik negyedben közel három percig nem találtunk be, ez idő alatt azonban a portugálok is csak két pontot szereztek. 42-38 után Miklós Melinda törte meg a kosárcsendet, ebben a negyedben egymaga 7 pontot szerzett. Új ritmust kaptunk és elszakadtunk 47-38-ra.

A 9 pontot többször is elérte válogatottunk előnye, többek között 50-41-nél és 54-45-nél is. A harmadik etap hajrája ugyan 5-0-s portugál futást hozott, de 30 perc után így 54-49-re mentünk. A záró szakasz elején az 5-0-hoz még 2 pontot hozzátettek a portugálok, de Telegdy Zsófia duplája és Laczkó Sára 2+1-es megoldása 59-51-nél újra nagyobb előnyt eredményezett. Riválisunk két triplával kezdte meg a felzárkózást. Tursics Krisztián időt is kért, de ezt követően 61-60-nál a vezetést is átvették a portugálok. Az utolsó öt percben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Mindkét oldalnak lett volna esélye jobban ellépni, de a lehetőségek kimaradta. Így érkeztünk 65-64-es portugál vezetésig. Ez volt az első pillanat, amikor nem sikerült válaszolni a duplájukra, ők viszont betaláltak és 67-64-re módosították az eredményt. Erre gyorsan válaszolt Miklós Melinda, de a fordítani már nem tudtunk. Minden erejét mozgósította válogatottunk, de az utolsó másfél perc döntő helyzeteinél a portugálok pontosabbnak bizonyultak és így 70-68-ra nyertek.

MAGYARORSZÁG - PORTUGÁLIA 68-70 (21-24, 21-12, 12-13, 14-21)