Csoportmásodikként negyeddöntős női válogatottunk az Universiadén
30
2023
2023. július 30.  |  11:14
Az Universiade női kosárlabda tornájának vasárnapi játéknapján a magyar válogatott óriási küzdelemben 64-59-re maradt alul Japánnal szemben. A mieink így az A csoport második helyén zártak, és a keddi negyeddöntőben Tajvannal találkoznak. - írja a wbasket.hu.

A mérkőzés elején Mérész Beatrix, Dúl Panka és Wentzel Nóra találataival 8-3-as előnybe kerültek a magyar lányok. Innen a japánok vették át a kezdeményezést és 7-0-val 10-8-ra fordítottak. Bernáth Réka duplájával jó pillanatban állította meg válogatottunk az ázsiai gárda futását. Teljesen nyílt fej-fej melletti küzdelemben jellemezte az első negyed hajráját. 10 perc után 17-15-re vezettek a japánok. A magyar csapatban Mérész Beatrix 5, Wentzel Nóra 4 pontnál járt. A mieink 16-ból 7-et, míg a japánok 19-ből 6-ot dobtak be mezőnyből. Vezettünk a lepattanókban, de a 7 eladott labda figyelmeztető volt. Különösen a második negyed elején ezeket könyörtelenül megbüntették a japánok. 20-19 után ugyanis 11-2-vel léptek el és így 31-21-nél először alakult ki kétszámjegyű különbség a felek között.

A magyar válogatott erőn felül küzdött. 34-25 után Kenyeres Anett és Mérész Beatrix találataival sikerült új lendületet venni. Amikor pedig Dúl Panka triplája célt ért, már csak 4 pont választotta el a feleket. A félidőt Bernáth Réka 2+1-es megoldása zárta, így egészen 34-33-ra felzárkóztunk. Ez 8-0-s futás volt a mieinktől. A nagyszünetben Mérész Beatrix már 9, míg Dúl Panka 7 pontnál járt. Válogatottunk jelentősen csökkentette az eladott labdái számát, míg a mezőnymutatónk az 50%-ot közelítette a második szakaszban (19-ből 8 volt sikeres ebben a 10 percben). A harmadik negyed elején Salamon Zsófia duplájával 35-34-nél a vezetést is átvettük. Bernáth Réka pedig triplával erősítette meg az előnyt a magyar együttes. Minden várakozást felülmúlt, amit láttunk. Ugyanakkor Japánnak Argentína ellen is az utolsó 15-18 perce volt igazán extra. Az ázsiai csapatok gyors játéka addigra érik be fizikális fölénnyé. Ezt kihasználva 38-34 után 7-0-val fordított is riválisunk.

Attól függetlenül, hogy japánok visszavették a vezetést, egy pillanatra nem engedte el a meccset válogatottunk. Sőt, 42-41-nél rövid időre még fordítottunk. A mérkőzést meghatározó futást ezt követően mutatta be Japán. Egészen pontosan 10-0-val 51-42-re módosították az állást. Boros Berta és Bernáth Réka büntetői törték meg a mieink kosárcsendjét. A negyedet pedig Mányoky Réka triplája zárta, amivel 51-49-nél ismét teljesen nyílt volt a találkozó. Az újabb felzárkózásunkra a negyedik negyed elején két triplával válaszoltak a japánok. Ezek a 10. és a 11. sikeres hárompontosaik voltak ezen a délutánon. A különbség 59-49-nél érte el ismét a 10 pontot. A mieink tartását dicséri, hogy innen is visszakapaszkodtak. Dúl Panka duplát, Wentzel Nóra triplát értékesített. Négy és fél perccel a vége előtt 59-54-nél teljesen nyílt volt a találkozó. Sőt, Bernáth Réka találatával 59-56-nál még közelebb tudtunk kerülni. Az utolsó három perc töredezett játékot hozott rengeteg büntetővel. Ebben riválisunk volt pontosabb döntő helyzetetekben, de válogatottunk így is erőn felüli helytállással szorongatta meg magasabban jegyzett riválisát.

Folytatás kedden 13 óra 30 perctől Tajvan ellen a negyeddöntőben.

Magyarország - Japán 59-64 (15-17, 18-17, 16-20, 10-10)