U20-as B divíziós férfi Eb: Hosszabbításban maradtunk alul Lettországgal szemben
15
2023
2023. július 15.  |  16:09
Ivkovic Milán duplájával indult az összecsapás, amire gyorsan válaszoltak a lettek, majd két büntetőt is dobhattak. Vavers triplája után 5 pontos hátrányban voltunk, Vámos Ádám hármasára pedig Pinnis felelt egy duplával (5-9). A negyed felénél Paár Márk és Smirnovs váltottak kosarat, majd Biber Áron szórt be két büntetőt. Sebők András ziccerével egyenlítettünk, Farenhorsts triplája után pedig Ivkovic és Takács Zsolt révén a vezetést is átvettük a 9. perc kezdetén (15-14). Pinnis és Vámos 3-3 pontot raktak a táblára, a negyed pedig Vámos újabb 2 pontjával és Farenhorsts büntetőjével zárult (20-18).

Tóth Barna tempójával és Csendes Péter hármasával indult a második negyed, a 12. perc elején időt kértek a lettek (25-18). Biber büntetőjére és támadópattanó után szerzett kosarára is Smirnovs válaszolt egy-egy duplával, majd Paár szórt be két büntetőt, Sebők pedig egy triplát, 10 pont fölé nőtt az előnyünk a 14. perc végére (33-22). Vavers hármasa után Ivkovic szerzett két pontot, Klanskis egy büntetőjét követően pedig Kelemen Ádám ziccerezett (37-26). Paár volt eredményes kintről, majd labdát szerzett, Sebők pedig végigvitte a ziccert, 16 ponttal álltunk jobban a 18. perc közepén, időt kértek a lettek (42-26). Farenhorsts ziccere után Klanskis négyből három büntetőt a helyére rakott. A félidő utolsó kosarát Takács jegyezte egy betörés után, 13 ponttal vezettünk a nagyszünetben (44-31).

Pinnis ziccere és Vavers zsákolása után rögtön időt kért Sztojan Ivkovics a fordulást követően (44-35). Csendes és Vámos triplája között Pinnis egy szép tempót rakott a helyére, majd Karlons nem hibázott a vonalról (50-39). Pinnis ziccer és Karlons két büntető érkezett még a 25. percig (50-43), előbbi azonban sportszerűtlent kapott a negyed feléhez érkezve, Biber három pontot szerzett ebből (53-43). Vavers hármasa után Paár és Karlons váltottak kosarat. A negyed végén Takács két büntetővel és egy triplával jelentkezett, Smirnovs tempója után pedig 10 pont volt a különbség a negyedik negyed előtt (60-50).

Karlons technikaiját Paár büntette egy büntetővel, a 33. perc végéig nem esett több kosár (61-50). Karlons két büntetőt, majd ziccert dobott, Vámos egy triplával felelt (64-54). Vavers tempójára Csendes válaszolt a 36. perc végén, 4 perccel a rendes játékidő vége előtt még megvolt a 10 pontos előnyünk (66-56). Smirnovs és Karlons hozta közelebb a letteket, időt is kértünk a 37. perc legvégén, Paár két büntetője után pedig Pinnis ziccerezett (68-62). Vavers két büntetője után megint időt kért Sztojan Ivkovics a 39. perc közepén, Ivkovic Milán büntetőjére viszont Pinnis kettővel felelt a rendes játékidő utolsó percének kezdetén (69-66). A letteknek két esélyük volt az egyenlítésre: Karlons elsőre kihagyta a triplát, Pinnis támadópattanója után viszont másodjára nem hibázott, jöhetett a ráadás (69-69).

A hosszabbítás Vavers hármasával és Klanskis duplájával kezdődött, az itt megszerzett hátrányt pedig nem tudtuk ledolgozni (69-74). Vámos két büntetőjére Vavers, majd Karlons összesen négy ponttal válaszolt. Biber büntetőivel és Ivkovic hármasával jöttünk közelebb ellenfelünkhöz (76-78), majd Pinnis és Tóth váltottak büntetőket. Vavers betörése után Vámos még triplát dobott, jött is a lett időkérés 22 másodperccel a vége előtt (81-82), innentől viszont csak a lettek találtak már be a kosárba, a vonalról összesen háromszor, így végül 4 pontos vereséget szenvedtünk (81-85).

Holnap a 15. helyért játszhatunk 14 órától az Írország-Georgia mérkőzés vesztesével.

Magyarország - Lettország 81-85 hosszabbítás után (20-18, 24-13, 16-19, 9-19, 12-16)