Veretlenül tornagyőztes Csehországban a női Universiade válogatott
09
2023
2023. július 9.  |  15:00

Vasárnap délután lezárult a csehországi Klatovy-ban rendezett nemzetközi felkészülési torna. A záró napon női Universiade válogatottunk 73-72-re legyőzte a házigazda Csehország U20-as válogatottját. Ezzel a mieink veretlenül nyerték a tornát.

Mindkét csapat legyőzte az első két játéknapon a holland és a brit gárdát, így a torna záró mérkőzése döntőnek is beillett. A mérkőzés elején a csehek kerültek kisebb lépéselőnybe. Az első percekben 9-4-re elszakadtak, majd 11-8-ra is vezettek. A játékrész hajrájában azonban fordítottak a mieink. 10 perc után 15-14-re vezettünk. A második szakasz elején ismét az igencsak jó szerkezetű kerettel dolgozó hazaiak kerültek 2-3 pontos előnybe és ezt tartották is. A nagyszünetben 35-33 áll az eredményjelzőn.

A rendkívül pontgazdag harmadik negyedben 52-51-ig nem alakult ki nagy különbség a felek között. Ezt követően 7-0-val szakadtak el a magyar lányok. A játékrész utolsó percében rövid időre a 10 pont is átlépte az előnyünk. Végül 31-20-ra nyertük ezt a negyedet. Az utolsó 10 percnek 64-55-ről vágtak neki a csapatok. A csehek egy pillanatra nem adták fel és 8-0-s futással 66-64-re felzárkóztak. Teljesen nyílt végjáték kerekedett. A kemény, éles küzdelem kifejezetten jól szolgálta a csapatok felkészülését.

A hajrából végül a mieink jöttek ki győztesen: 73-72-es sikert aratott válogatottunk, ami azt jelenti, hogy veretlenül nyerte a tornát. Ami viszont ennél is fontosabb, hogy értékes visszajelzéseket kapott a stáb, melyeket a felkészülés hátralévő időszakában kamatoztathat.

Wentzel Nóra 20, Bernáth Réka 17 ponttal zárt a vasárnapi siker alkalmával.

A mérkőzést követően az eredményhirdetést is megtartották a szervezők. A torna MVP-je Wentzel Nóra lett, az All-Star ötösbe pedig Mérész Beatrixot választották be. Gratulálunk!