Magabiztos győzelemmel kezdte csehországi tornáját a női Universiade válogatott
08
2023
2023. július 8.  |  12:55

A csehországi Klatovy-ban szerepel nemzetközi tornán az Universiade válogatott. A nyitó napon Magyar Bianka együttese 93-47-re múlta felül Nagy-Britannia U20-as válogatottját.

Rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a magyar együttes. Az első szakasz felénél már 10 pont felett járt a mieink előnye. 10 perc után pedig 32-17-re vezettünk. A második etap elején 20 egységre nőtt a differencia. A félidőhöz közelítve már a 30 pontot ostromolta az előnyünk. A nagyszünet előtt 8-0-s futást mutatott a magyar csapat, amivel 51-23-ra módosult az állás.

A harmadik negyedben is hasonlóan ponterős teljesítményt nyújtottak a mieink. Azt a szakaszt 25-14-re nyerte a magyar csapat. Az utolsó 10 percnek így 76-37-ről futottunk neki. A legnagyobb különbség végül 47 pont volt. Universiade válogatottunk az első felkészülési mérkőzésén 93-47-es sikert aratott.

Kiváló dobóformát mutattak a magyar lányok. Mezőnyből a 67 kísérletünkből 36 sikeresnek bizonyult. Mérész Beatrix 19, Bernáth Réka és Wentzel Nóra 15-15 ponttal zárt. Folytatás szombaton 16 óra 30 perctől Hollandia U20-as válogatottja ellen.