U18-as női Eb: Az 5-8. helyért játszhat a magyar válogatott
06
2023
2023. július 6.  |  15:00

A magyar válogatott 76-60-as vereséget szenvedett Szlovéniától a konyai U18-as Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A mieink az 5-8. helyért folytatják, ahol az első rivális szombaton a lengyel-szerb párharc vesztese lesz.

A mérkőzés Fárbás Eliza triplája vezette fel. Ezt követően azonban 7-3-ra fordított Szlovénia. A kosárcsendünket Aho Tyra törte meg, de a folytatásban gyorsan nőtt a különbség. 11-0-val 18-5-re léptek el a szlovénok. Az első negyed hajrájában Gábor Lili villant meg. A játékrészt viszont egy szlovén dupla zárt, amivel 20-7-re szakadt el riválisunk. A második negyed elején Szücs Gréta triplából volt eredményes, 20-10 után azonban egy újabb 7-0-s futással erősítette meg a fölényét a szlovén csapat. Jó pillanatban jött Dobó Lilla duplája, hiszen sikerült megakasztani a szlovén. A negyed felénél viszont ismét riválisunk kapott új lendületet.

Egészen pontosan 27-12 után 16-2-vel szakította le válogatottunkat a tornán veretlenül menetelő szlovén alakulat. A félidőben 45-16 állt az eredményjelzőn. A mieink 27-ből 6-ot, a szlovénok 32-ből 18-at értékesítettek mezőnyből. Ezen felül 24-15-re vezetett a lepattanócsatában Szlovénia. A harmadik negyed elején 30 pont fölé ugrott a differencia Nagyjából azon a szinten látszott beállni a mérkőzés. Ekkor már rendre tudtunk felelni ellenfelünk találataira. Betalált távolról Toman Réka és Rátkai Eszter, miközben pontosan büntetőzött Strausz Edina és Kastl Dóra is. 62-35-nél már szlovén időkérés állította meg a játékot.

A harmadik negyed végjátékában Rátkai Eszter megszerezte második tripláját is. A záró szakasznak 62-38-ról futottunk neki. Győzelmi esélyek nem mutatkoztak, de volt tartása csapatunknak. A második félidőben közel 50%-al (30 kísérletből 14-et értékesítve) dobtak a mieink mezőnyből és a lepattanócsatát is megnyertük. Szücs Gréta találata vezette fel az utolsó 10 percet, majd Toman Dóra, Kastl Dóra és Szakolczi Diána is betalált. Az utolsó öt percbe Toman Dóra duplája után fordultunk, amivel 73-50-re szépítettünk. A folytatásban Aho Tyra, majd Szücs Gréta hozta közelebb a mieinket. Két és fél perc volt vissza, amikor Bajzáth Lili 75-56-nál 20 pont alá hozta a különbséget. A mérkőzést magyar részről Kastl Dóra és Fárbás Aliza találatai zárták le.

MAGYARORSZÁG - SZLOVÉNIA 60-76 (7-20, 9-25, 22-17, 22-14)