U18-as női Eb: Vereség Franciaországtól
01
2023
2023. július 1.  |  22:21

A konyai U18-as női Európa-bajnokság első játéknapján a magyar válogatott 61-41-es vereséget szenvedett a végső győzelemre is esélyes Franciaországtól.

Jól kezdett válogatottunk ezen a késő esti találkozón. Helyi idő szerint ugyanis 21 óra 30 perckor dobták fel a labdát. Strausz Edina két találatával és Fárbás Eliza triplájával 7-4-re vezettünk. Amikor pedig Rátkai Eszter hárompontosa is célt ért, már 10-4 állt az eredményjelzőn. Innen 7-0-val fordítottak a franciák, de Szücs Gréta duplájával 12-11-nél még visszavettük a vezetést. Az első negyed hajrájára már egyértelműen megmutatkozott riválisunk fizikális fölénye. Egészen pontosan 12-11 után 8-0-val zárta a francia válogatott az első szakaszt. A tavalyi U17-es világbajnoki bronzérmes és U16-os Európa-bajnok válogatottjaikra építő franciák szigorú védekezéssel erősítették meg a fölényüket a második negyedben. Közel öt és fél percig nem találtak be a mieink. Ez idő alatt 26-12-re szakadt el riválisunk.

A magyar kosárcsendet Fárbás Eliza találatai törték meg, így 30-18-nál időt kért a francia szakmai stáb. A rövid eligazítás után 34-18-ra elszakadtak. A félidő utolsó percében azonban Toman Dóra triplájával szépítettünk. A nagyszünetben 34-21 állt az eredményjelzőn. Magyar oldalon a 7 pontos Fárbás Eliza volt a legeredményesebb, míg a franciáknál a 9 pontos Nell Angloma. A mieink 28-ból 9-et, a franciák 31-ből 14-et dobtak be mezőnyből. A lepattanókban 25-14-es hátrányban voltunk, de a kevesebb eladott labdára és a több szerzett labdánkra lehetett építeni. A lányok tartását dicséri, hogy egy pillanatra nem adta fel válogatottunk és a harmadik negyedtől kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelemben. Rátkai Eszter büntetőket harcolt ki és értékesített, Dobó Lilla betalált közelről és távolról is. 40-27-nél labdája volt csapatunknak, hogy még közelebb kerüljön. Ezzel nem sikerült élni és innen 46-27-re megugrottak a franciák.

A harmadik negyed hajrájában ismét tudott új erőket mozgósítani válogatottunk. Gábor Lili duplát, Fárbás Eliza triplát értékesített. Az utolsó 10 percnek 48-32-ről vágtunk neki. Ismét Fárbás Eliza és Gábor Lili villant meg, így 48-36-nál már csak 12 pont választotta el a feleket. Ez volt a második félidő legszorosabb mérkőzésállása. Egy triplával növelte előnyét a francia csapat. Rátkai Esztee 2+1-es megoldásával 53-41-nél ismét visszakapaszkodtunk 12 pontra. Erre azonban egy 8-0-s francia futás érkezett válaszul, így kialakult a végeredményben is megjelenő 20 pontos differencia. Az utolsó másfél percben már nem találtak be a csapatok. A végső győzelemre is esélyes francia válogatott magabiztos 61-41-es sikert aratott.

A magyar válogatott vasárnap 18 órától Lengyelország ellen folytatja szereplését a kontinstornán. A lengyelek a csoportunk másik mérkőzésén 71-47-re kikaptak a törököktől.

MAGYARORSZÁG - FRANCIAORSZÁG 41-61 (12-19, 9-15, 11-14, 9-13)