A Zsíros Akadémia Kőbánya nyerte a fiú kadett B döntőt
12
2023
2023. június 12.  |  12:00
A hétvégén Szegeden, az Etelka sori csarnokban lejátszották a fiú kadett országos B döntőt.

Az első negyeddöntőben a Hirth Bálint (19 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) vezette, de sokkal több lábon álló NKA Pécs u15 fiú/B jó kezdésének köszönhetően verte a Körtvélyessy András Pál (19 pont, 16 pattanó, 6 blokk, 43 VAL) és Kajtár Bendegúz Ferenc (27 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 8 szerzett labda) fémjelezte Szedeák U16/A-t, pedig a szegediek az utolsó percre fordulva 72-71-re még vezettek (72-75). Az MVM-OSE Lions U16/A hiába kezdett sokkal jobban ellenfelénél Pap Gergő (21 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz) vezetésével (17-28), a leginkább Jordán Bendegúzra (18 pont, 13 pattanó, 8 gólpassz), Ruzics Barnabásra (13 pont, 10 pattanó) és Gérczei Bencére (24 pont) építő Zalakerámia ZTE KK/A a középső két negyedben a maga javára fordította a találkozót (81-73).

A Lázár Levente (18 pont, 10 pattanó), Asztalos Miklós (10-10 pont és pattanó, 8 gólpassz) és Gera Viktor (17 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) húzta Kecskeméti KA/A az első félidőben megnyerte saját negyeddöntőjét (50-23). A fordulás után jobban játszott a MEAFC U16/A, melynek legjobbja Sulkovszki Bence volt (32 pont, 6 pattanó), de csak kozmetikázni tudott veresége mértékén (82-68). Az első nap utolsó összecsapásán a Zsíros Akadémia Kőbánya/A esélyt sem hagyott ellenfelének, az első félidőben 66 pontot dobott, és Csorba Tibor Gyögy (24 pont, 15 pattanó, 5 gólpassz, 42 VAL), Pelle Péter (12 pont, 7 pattanó), Eszenyi Péter Fülöp (15 pont), Demeter Levente (12 pont) és Haár Gordon (9 pont, 6 pattanó) vezetésével simán verte a Vasas Akadémia/B-t (109-64). A pasarétiek legjobbja Korompay Hunor Levente volt (22 pont, 6 pattanó).

Szombaton előbb az 5-8. helyért rendezett keresztjáték mérkőzéseire került sor. Az első találkozón kiválóan kezdett a Körtvélyessy András Pál (24 pont, 12 pattanó, 4 blokk) és Kajtár Bendegúz (26 pont) vezette Szedeák U16/A, amely még az utolsó előtti percben is 78-75-re vezetett. Itt jött azonban a Kaiser Zoltán (20 pont, 11 pattanó), Baráth Zsombor (13 pont, 8 pattanó), Pap Gergő (24 pont, 5 gólpassz) és Fehér István (13 pont, 11 pattanó) húzta MVM-OSE Lions U16/A, amely Pap és Cséri Máté Dániel összesen 5 pontjával fordított, és győzött (78-80). A másik "alsóházi" meccsen a Korompay Hunor Levente (43 pont, 7 pattanó, 40 VAL) és Maszlag Tamás (19 pont, 9 pattanó) játékára építő Vasas Akadémia/B a harmadik negyed végére ledolgozta az első 10 percben összeszedett 9 pontos hátrányát. A záró felvonást azonban megint az Iván Máté Domonkos (21 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda, 3 blokk) és Sulkovszki Bence (23 pont, 8 pattanó) fémjelezte MEAFC U16/A nyerte, amely ezzel a mérkőzést is behúzta (88-81).

Az első elődöntőben 10 perc játék után 17 pontos előnyt szerzett magának Tóth Ádám (11 pont, 9 szerzett labda) vezetésével a Zalakerámia ZTE KK/A. A félidőre ebből 11 pontot levett a Fekete Ádám (10-10 pont és pattanó, 4 blokk) húzta NKA Pécs u15 fiú/B, amely a végjátékban többször egyenlített is, de nem tudta átvenni a vezetést, a végén pedig egyetlen ponttal jobbnak bizonyultak a zalaegerszegiek (63-64). A másik elődöntőben egy elképesztően pontszegény találkozót tudott megnyerni a Zsíros Akadémia Kőbánya/A a Kecskeméti KA/A ellen (39-47) - a kőbányaiak legjobbja Csorba Tibor György volt (10 pont, 13 pattanó), míg a kecskemétieknél egyedül Gera Viktor jutott 10 pont fölé (14 pont, 6 pattanó, 7 eladott labda).

Vasárnap a helyosztókra került sor. A hetedik helyért rendezett mérkőzésen a Körtvélyessy András Pál (12 pont, 16 pattanó, 6 blokk) vezette Szedeák U16/A az első három negyedben eldöntötte a találkozót sorsát a Vasas Akadémia/B ellen (66-56) - a pasarétieknél Korompay Hunor Levente és Vadon Máté érték el egyedül a 10 pontot. Az ötödik helyért végig egyértelmű volt a Horváth Péter (16 pont) és Sulkovszki Bence (17 pont, 7 pattanó) húzta, de sok lábon álló MEAFC/A fölénye, amely simán győzött is (56-89). Az MVM-OSE Lions U16/A legeredményesebb embere Pap Gergő (23 pont) volt.

A bronzmeccset a Gera Viktor (16 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) és Pavlovics István (14 pont, 10 pattanó) fémjelezte Kecskeméti KA/A a két középső negyedben el is döntötte (52-75). Az NKA Pécs u15 fiú/B, melynek legponterősebb játékosa Baráth Barna volt (12 pont, 5 pattanó), az első és a negyedik felvonásban jól tartotta magát, de ez nem volt elég egy szoros találkozóhoz. A fináléban pont fordított volt a helyzet. A Zalakerámia ZTE KK/A, mely leginkább Gérczei Bence (14 pont) és Jordán Bendegúz (14 pont) pontjaira épített, a két középső játékrészt kihozta döntetlenre. Az első negyedet azonban 10 ponttal, az utolsó felvonást pedig 25-1-re hozta, ezzel pedig az egész tornát megnyerte a Demeter Levente (26 pont, 6 pattanó) és Stumpf Milán (7 pont, 11 pattanó, 9 gólpassz) fémjelezte Zsíros Akadémia Kőbánya/A.