2022/23 - Csata DSE/B - Darazsak Sportakadémia 51-37

Csata DSE/B - Darazsak Sportakadémia 51-37 (19-10, 11-4, 8-13, 13-10)

Fireplace Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság „A” Döntő”

Miskolc, DVTK Aréna

Szalontai Dorina Enikő, Pettner Hanna

Csata DSE/B: Závodszky Anna 13,  Marton Hanna 6, Forreiter Eszter 6,  Fraknói Dalma 4, Lipcsik Aliz -. Csere: Toman Zsófi 4, Székely Lia 2, Szulák Anna 11, Szalai Blanka 1, Mara Júlia 2, Ujhelyi Lea 1, Halasy Enikő 1.

Darazsak Sportakadémia: Szemenyei Hanna -, Szlávik Flóra Rebeka 9, Kalincsák Anna Gréta 4, Schekulin Flóra -,  Szabó Sára 6. Csere: Bidló Boglárka 6, Fekete Zsófia 8, Koch Panka 4, Lagler Bonita -, Perlaki Vanda -, Spendel Adél -,  Tóth Sári -.

Lassan indult be a találkozó, Szabó és Závodszky pontváltása után sokáig 2-2 állt az eredményjelzőn. A Darazsak Kalincsák két sikeres büntetőjvel lendültek tovább, de Závodszky rögtön egyenlített is. 11-10-ig fej-fel mellett haladtak a csapatok, innentől viszont a soproniak támadása nagyon akadozóvá vált, a Csata pedig magabiztos előnyt épített ki. (19-10)

A folytatásban sem változott sokat a játék képe: a Darazsak nem találták a támadóformát, Koch ponjtaira egy 10-0-s rohanással felelt a Csata DSE/B, így 29-12-nél már 17 pontos volt az előny. Fekete kétpontosa törte meg a soproniak gólnélküli időszakát, a félidei végeredményt pedig Szalai sikeres büntetője állította be. (30-14)

A harmadik negyed elején aztán magára talált a Darazsak Sportakadémia: Fekete, majd Szabó is pontot szerzett, a Csatából hosszú idő után Závodszky tudott eredményes lenni, de Bidló is bedobott egy közelit (36-20). Innen egy hétpontos rohanással lőtávolba jöttek fel a soproniak, de a csatás Szulák nagyon fontos kosarával zárult a harmadik negyed, visszaállítva a kétpontos differenciát. (38-27)

A nagyszerűen játszó Závodszky újabb kosarával indult az utolsó etap, és bár a Sopron folyamatosan próbált zárkózni, a Csatából a kulcspillanatokban mindig érkezett egy-egy fontos kosár, amellyel nem tudtak felzárkózni érdemben a Darazsak, időt is kért Stoics Judit. A folytatás után is őrizte 15 pont körüli előnyét a Csata DSE/B, végül Forreiter közelije állította be az 51-37-es végeredményt.

Tursicsné Iván Kriszta (Csata DSE/B): Gratulálok a saját csapatomnak, ezt a bravúrt megcsináltuk, az ötödik-hatodik helyért játszhatunk majd.

Stoics Judit (Darazsak Sportakadémia): Ezt a játékot kosárra játszák. Egész torna alatt szenvedünk azzal, hogy nem bírunk kosarat dobni. Gratulálok a Csatának, hogy 2010-es születésűként itt vannak ezen a döntőn.