2022/2023 - DEAC KA U18/A – Atomerőmű SE U18A 89-61
26
2023
2023. május 26.  |  20:15
A játéknap utolsó mérkőzésén az alapszakasz második Debrecen nézett farkasszemet a Paks gárdájával. Kevés fault jellemezte az első negyedet, habár egy nagyon harcos tíz percen voltak túl a felek. Nagyszerű debreceni kezdésre válaszul két paksi tripla is érkezett a másik oldalról. Sikerült elhúznia 5 ponttal az Atomerőműnek (10-15), azonban nem hagyta magát a DEAC, egy egységre zárkózott fel a játékrész végén. (16-17)

A második etapban nagyszerűen működött a debreceni letámadás, amellyel összezavarták a paksi alakulatot. 11:3-as roham után Pavlík mester kért időt. (27-20) Nem sikerült ezzel sem megtörni a sárga-fehérek lendületét, 13 ponttal húzott el a DEAC. (33-20) Mindkét oldalon mutatkoztak figyelemreméltó jelenetek, végül 49-35-re nyerte az első félidőt Faragó legénysége.

A szünet után megannyi eladott labda tarkította a mérkőzést, 3 perc elteltével talált be két alkalommal is az Atomerőmű. (49-39) DEAC szempontból kiváló időpontban érkezett az időkérés, 9:2-es futással már 17 pontos különbség alakult ki a csapatok között. (58-41) Az előny tudatában higgadtabbak maradtak a sárga-fehérek és tovább nőtt a differencia. (71-47)

Az utolsó tíz perc már csak formalitás volt, kontroll alatt tartotta a játékot a Debrecen. A mind játékban, mind fejben széteső Atomerőmű már nem tudott érvényesülni a parkettán. (89-61)

Faragó Péter, a DEAC KA U18/A vezetőedzője: Gratulálok a csapatnak! Úgy gondolom, jól felkészültünk az ellenfélből, és végrehajtottuk azt, amit kértem. Elég óvatosan játszottunk az elején, de reméltem, hogy sikerül felőrölni a végére a Paksot, ez sikerült. További sok sikert kívánok nekik a folytatásban, és várom a holnapi meccset Sipos Péter kollégám ellen. Sok sikert nekik is!

Jan Pavlík, az Atoerőmű SE U18A vezetőedzője: Nagyon nehezen értékelhető ez a mérkőzés. Sajnos nincsenek meg ezek a versenyhelyzetek az edzéseken, emiatt a játékosaim csak mérkőzéseken találkoznak ilyen helyzetekkel, amelyre nehezen reagálnak. Természetesen ez az én felelősségem is. Csak gratulálni tudok a Debrecennek, kívánom, hogy minimum döntőbe jussanak!