U20: DEAC KA-Sopron finálé lesz a bajnoki címért
28
2023
2023. április 28.  |  20:06
A mai napon játszották a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei országos döntőjében az 5-8. helyért rendezett keresztjáték mérkőzéseit, illetve a két elődöntőt. A DEAC KA és a Sopron is hátrányból fordítva verte ellenfelét, így ez a két együttes játssza majd holnap a finálét.

5-8. helyért keresztjáték

NKA Pécs U20 - MAFC U20 69-74 (24-22, 22-24, 8-15, 15-13)

Az első félidőben még döntetlenre állt a címvédő, Merkl Barna Márton (8 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) és Schmera Gergely (10 pont, 8 pattanó) vezette NKA Pécs U20, illetve a MAFC U20. A Maly Benedek Álmos (31 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk, 40 VAL) fémjelezte fővárosiak a harmadik negyedben léptek meg ellenfelüktől, és bár nagyot harcolt a mecsekaljai alakulat, az eléggé ideges végjátékból végül Lakits András csapata jött ki jobban, így holnap az ötödik helyért játszhat majd.

PVSK-VEOLIA U20 - KTE-Neumann János Egyetem U20 44-52 (13-16, 12-10, 14-10, 5-16)

Három negyed után három ponttal még a Radó Ádám (11 pont, 8 pattanó, 3 blokk) és Németh András (17 pont, 6 pattanó) húzta pécsiek álltak jobban ezen a rendkívül pontszegény találkozón. A PVSK aztán teljesen elfogyott az utolsó felvonásra, ezt pedig kihasználta Sztojan Ivkovics gárdája, amely Kiss Dávid (5 pont, 20 lepattanó) és Tóth Balázs (11 pont, 6 pattanó) vezetésével "bedarálta" ellenfelét, és holnap a MAFC-cal játszik az ötödik helyért.

Elődöntő

DEAC KA U20 - Budapesti Honvéd SE U20 71-64 (16-21, 16-13, 15-19, 24-11)

Az első pár percet leszámítva az első három negyedben az történt a pályán, amit a leginkább Pafféri Péterre (16 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) és Vámos Ádámra (12 pont) alapozó Honvéd akart. A 32. percben 49-58-at mutatott az eredményjelző, amikor döntő fordulat állt be: a házigazda debreceniek ekkor egy 16-0-s futással fordítottak, és mint kiderült, el is döntötték a mérkőzést a maguk javára. A DEAC legjobbjai Kenéz Csaba (10 pont, 6 pattanó, 10 gólpassz), Kovács Ákos Bence (19 pont, 5 pattanó) és Neuwirth Bence (16 pont) voltak.

Sopron KC U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 65-50 (8-16, 10-8, 26-15, 21-11)

Az első negyedben még úgy látszott, hogy a Falco, melynek legeredményesebb játékosa ezúttal Sövegjártó Ábel György volt (10 pont, 6 pattanó), folytatja menetelését az idei szezonban. Az A csoport alapszakaszát megnyerő szombathelyi gárda azonban nem tudott mit kezdeni a soproni zónával, amely teljesen megfogta a sárga-feketéket. A Csátaljay Péter (21 pont, 9 pattanó) és Flasár Botond (18 pont, 7 pattanó) vezette soproniak a fordulás után teljesen átvették a meccs irányítását, végül nagyobb izgalmak nélkül győztek, így holnap ők játszanak a DEAC-cal a bajnoki címért.